Pages

Monday, November 23, 2015

STREET.EE kalendri teaser vol 1


Pikemat aega olen blogis ääri-veeri mingist kalendrist jahunud ja alati selleni jõudnud, et kunagi hiljem räägin sellest täpsemalt. Otsustasin üsna omavoliliselt, et nüüd on see aeg käes, sest täna saatsin ametlikult pildid ära ja varsti-varsti peaks kalender juba valmis ka saama. Ühesõnaga otsustas Street.ee viimasel hetkel, et võiks aasta lõpuks üheskoos autohuvilistele kalendri kokku panna. Aega oli meil selleks umbes kaks kuud, mistõttu on kõik pildid küllaltki sügisesed, aga eks see esimene vasikas kipugi pigem aia poole minema ja vähemalt on meil nüüd aimu, mida järgmistel aastatel teisiti teha. 

Minu ülesandeks oli kalendrisse panustada kolme pildiga, millest kujunes lõpuks viis. Esimene pilt pidi olema BMW-de ühispilt, kuhu esialgu oli oodatud kõvasti rohkem masinaid, aga mõnel autoomanikul polnud mahti pildile tulla ja mõned neljarattalised olid parasjagu veidi põdurad või sootuks tükkideks võetud, niisiis oli autosid pildil lõpuks ainult viis tükki. Modellegi pidi esialgu kaks olema, aga üks neist hüppas mõned tunnid enne pildistamist alt ja siinkohal tänan veelkord Kärolit, kes väga short notice'i peale ikkagi oli nõus kaasa aitama. Käroliga oli muidugi väga lihtne ka, sest ta näeb alati super välja. 

Tegelikult sai just selle esimese pildistamisega üsna selgeks, et fotograafiks ma kunagi päriselt saada ei tahaks. Kogu see aeg, mis läks korraldamise ja planeerimise peale, oli tegelikult meeletu. Sinine beebi tuli näiteks kohale Tallinnast ja treileriga. Kõige suurem närvikõdi oli aga hoopis stuudiovälkudega, mis tuli kuidagi vooluvõrku saada ja et meil kusagilt paarisaja meetri pikkust pikendusjuhet võtta ei olnud, tuli kiiresti kusagilt genekas leida. Rääkimata muudest seiklustest, näiteks nagu sõbranna käest enne pildistamist laenatud föönist, millega musta E30 udutuled seest ära kuivatada, või siis pidevast närvikõdist, et ega meid enne soovitud pildi saamist laululavalt minema ei kupatata, sest keegi otseselt vist ei olnud toimuvaga kursis. Tehtud ta igatahes sai :)

PS. Tegelikult olid pildid kõvasti sügisesemad ja üleüldse sattusid kõik minu pildistamised täpselt sellistele päevadele, et õues oli paks piimjas udu ja ühtegi päiksekiirekest polnud kusagilt lootagi. Andsin endast parima, et kalendriomanikud päris aastaringselt sügispilte vaatama ei peaks. 

Nüüd on teil veidi aimu sellest, mida kalendrist oodata võib, nii et jõuludeks soovitan kõigil endale üks Street.ee kalender soetada, sest lisaks minu piltidele leiab sealt ka teiste fotograafide töid, mis on kohati vähe eksklusiivsematest masinatest. Bemmipildi valisin endale üsna ilmselgetel põhjusel... :D

No comments: