Pages

Monday, July 20, 2015

Mystic

Potsu

New Yorgist sõitsime rongiga New Havenisse, sealt edasi Mysticusse. Kokku 3 tundi rongisõitu, mis polnud üldse halb kogemus - 180km/h ja supermugavad istmed. Mystic on armas väike linnake Atlandi ookeani ääres, mis on kuulsaks saanud tänu vaalapüügile. Siinsed majad on suures osas ligi 200 aastat vanad, ent näevad sellegipoolest imearmsad välja. Linna keskpunktiks on Mystic Drawbridge ehk siis tõstesild, mis on ilmselt kõikide turistide lemmik. Sild tõuseb 40 minutit peale igat täistundi, mis tähendab, et kohalike elu käib suuresti silla graafiku alusel, sest kui sild on üleval, tekib pisikesse linna tohutusuur ummik. 


Tegelikult on see mu teine kord Mysticus. Esimene kord oli väga põgus, nii et blogis kajastub see üsna napisõnaliselt. Kui 2011. aastal Mysticusse sattusime, ei jõudnud me isegi mitte kesklinna. Olime teel Marylandist Rhode Islandile, aga äkitselt tuli meeletu sadu, millega oli täiesti võimatu sõita, niisiis ööbisime Mysticus. Mäletan, et isegi uurisime siinse hiiglasliku akvaariumi kohta, aga külastamiseni ikka ei jõudnud. Sel korral käisime siiski akvaariumis ka ära. Tegelikult on see rohkem nagu suur keskus, mille eesmärk on juhtida inimeste tähelepanu reostusele ookeanides ning sellele, kuidas seda vähendada ja mis on selle tagajärjed. Nende kõige tuntumad elukad on ilmselt Beluga vaalad ehk valged vaalad, kellest vanim oli vist üle 30 aasta vana. Ühtlasi näeb seal merilõvide teatrit ning imearmsaid hülgebeebisid. Siin-seal sai raidele pai teha ja erinevaid kalu ja teisi tegelasi vaadata. Lisaks oli keskuses veel 4D kino. Ühesõnaga jätkus tegevust terveks päevaks, kui mitte mitmeks. Eile oli natuke liiga palav, et seal tervet päeva veeta. Päeval on siin tavaliselt üle 30 kraadi sooja. Eile oli näiteks 35 kraadi ning 100% õhuniiskust. 


Suurem osa pilte on telefonis, niisiis plaanin teile lähiajal ühe pisut halvema kvaliteediga postituse ka teha. Praegu läheme ookeani äärde päevitama. 

No comments: