Pages

Sunday, October 12, 2014

DAY 12 - Pattern

Tänane teema tundus esialgu üks lihtsamaid ja kui vahel ikka maha istusin ning brainstorm'isin, mida järgmistel päevadel teha võiks, siis pattern'i teema jäi kogu aeg tagaplaanile ja tundus hästi lihtne ja loogiline - mingi muster. Nüüd, kui see päev kohale jõudis, sain aru, et tegu on paraja pähkliga. Esialgu tulin ideele kasutada ära uut viadukti ning teha pilt sõiduridade mustrist varastel hommikutundidel (rohkem öötunnid), mis on mõnusalt triibuline ja millele aitavad kaasa sõitvad autod ja pikk säri. Sain isegi pildi tehtud, aga polnud ikkagi päris rahul. Tahtsin midagi, mis oleks ülimalt korrapärane ning huvitav, ent ei tahtnud väga lihtsat teed ka minna. 


Õnneks olin just eile käinud Rahinge ekstreemspordi pargis ja nägin seal uut metalltorudest poolkera, mis peegeldus järvelt ilusti tagasi. Mõtlesin seal isegi reflection'i pildi ära teha, sest lähen juba nädala pärast USA'sse ning kardan juba ette, et mul läheb seal piltide tegemisega päris keeruliseks ja lihtsam oleks osa pilte ette teha. Aga võtsin selle raske otsuse vastu ja tegin selle challenge'i enda jaoks eriti väljakutsuvaks, mis tähendab, et pean vähemalt 7 päeva pildid ammutama New Yorgi või D.C. keskkonnast. Niisiis saate täna mu esialgse reflection'i pildi, milleks on pilt Rahingel nähtud kuplist, selle peegeldusest ja kuust ning tänavavalgustuslampidest koos peegeldustega, mis minu arvates moodustasin ühtse terviku, kujutades omamoodi aatomimudelit. Pildi pealt on parem aru ka saada, kus ma täna oma mustripilti püüdmas käisin - ronisin kupli sisse, viskasin end murule pikali ning pildistasin lainurgaga kupli tippu. Meeletult ilus ja korrapärane asjandus minu meelest. Kuna me kordame koolis hetkel planimeetriat, siis minu peas tekib seda pilti vaadates automaatselt "Leia sarnased kolmnurgad ning nende siseringjoonte raadiuste suhted" tunne. Kupli keskele tõmmatud nöör jaotab osad kolmurgad peaaegu perfektselt pooleks, moodustades kõrgused. Nii-nii matemaatiline ja ilus, minu meelest vähemalt. 

Selline oleks olnud minu nägemuse järgi triibumuster viaduktialustest sõiduradadest.

Ja selline oli Rahingel nähtud "aatomimudel".

1. Black and white self portrait
2. Candlelight
3. Close up
4. Clouds
5. Your favourite color
6. From distance
7. Bad habit
8. Morning
9. Books
10. Something sweet
11. Your choice of topic (shadowplay)
12. Pattern
13. Glow
14. From low angle
15. City lights

16. Eyes
17. Childhood memory
18. Love
19. Reflection
20. From high angle
21. Animal
22. Guilty pleasure
23. Black and white landscape
24. So cold
25. In motion
26. Sexy
27. Fresh
28. Paper
29. Your emotion today
30. Your choice of topic

2 comments:

Merlin K said...

New York ja DC? Oh you lucky girl (: Oi kuidas ma neid kohti armastan ja igatsen.. Ootan huviga Sinu pilte ja postitusi reisist!

Paula said...

Jaa, on küll imelised kohad, endalgi juba igatsus. Loodan, et saan oma ultimate challenge'iga hakkama ikka :) Postitused tulevad kindlasti, ei pea pettuma :)