Pages

Wednesday, October 1, 2014

DAY 1 - B&W self-portrait
Terve päeva kolasin Tumblr'is, deviantArt'is ja mujal, lootes, et mul tuleb mõni eriti vinge idee fotochallenge'i jaoks. Ei tulnud. Esimese päeva teemaks oli mustvalge self-portrait, mis osutus (vähemalt minu jaoks) lähemal vaatlusel raskemaks, kui algul tundus. Selfie'de tegemine on üks asi, hoopis midagi muud on täisvarustusega päris arvestatava kompositsiooniga pilt saada.

Umbes tund enne päikeseloojangut võtsin end kokku ja mõtlesin, et vähemalt proovin midagi teha. Hästi ilus kuldne valgus oli ja mul oli lausa kahju, et tänane pilt mustvalge pidi olema, sest värvid oleks nii palju juurde andnud. Pealegi ei ole ma mustvalgete fotodega eriti sina peal. Läksin Raadi lennuväljale ja parkisin auto ühte lennuraja ääres olnud taskusse, kuhu päike veel paistis. Kõmpisin statiivi ja kaameraga võssa ja otsisin õiget põõsast, läbi mille see pildike teha. Tõtt-öelda mul polnudki ideed, seda mõistsin siis, kui olin valguse paika saanud ja esimest korda 15 meetri kaugusele auto poole vudisin, kontsakingad jalas. Alles siis, kui pilt tehtud oli, sain aru, et pildist ainuüksi jääb väheks, poos ja idee peab ka olema. Mässasin piltidega seni, kuni päike oli täielikult loojunud. Heitsin kiiresti piltidele pilgu ja sõitsin, pooleldi elevil ja pooleldi pettunud, koju tagasi.

Töötlesin pool tunnikest pilte ja üritasin õiget välja valida, lõpuks olin pahane ja pettunud, sest ühtegi eriti head pilti polnudki. Alles siis, kui hakkasin Photoshopist faile kinni panema, leidsin selle pildi. Ja sellega olen ausalt öeldes täitsa rahul, sest must ja valge mängivad päris hästi, eriti hele iste ja tume rool, pealegi on mu viimase sekundi kohmetu poosihakatis ka enam-vähem talutavalt välja tulnud ja ei ütlekski esialgu peale vaadates, et pidin tegelikult autosse jõudma ja ukse kinni tõmbama, aga 10 sekundist jäi väheks.

Ühesõnaga olen ponnistustest hoolimata tulemusega täitsa rahul ja ootan juba järgmisi päevi :)

1. Black and white self portrait
2. Candlelight
3. Close up
4. Clouds
5. Your favourite color
6. From distance
7. Bad habit
8. Morning
9. Books
10. Something sweet
11. Your choice of topic
12. Pattern
13. Glow
14. From low angle
15. City lights

16. Eyes
17. Childhood memory
18. Love
19. Reflection
20. From high angle
21. Animal
22. Guilty pleasure
23. Black and white landscape
24. So cold
25. In motion
26. Sexy
27. Fresh
28. Paper
29. Your emotion today
30. Your choice of topic

No comments: