Pages

Monday, July 21, 2014

American Beauty Car Show 2014Sel nädalavahetusel käisin Haapsalus American Beauty Car Show'l. Kunagi varem pole ma sinna üritusele sattunud ja Haapsaluski käisin mitu-mitu aastat tagasi. Üritusele läksime Chevrolet' van'iga, mis andis tegelikult kogu reisile omakorda nii palju erilisust juurde. Lossihoovis toimunud autonäitus ja muu show oli küll vinge, aga tõeliseks elamuseks tegid selle aja just nö lavatagused hetked. Näiteks see, et Haapsalule lähenedes nägime üha rohkem Ameerika päritolu autosid ning kuidas Haapsalu tanklad olid tulvil üleslöödud autodest ja nende omanikest, kes masinatele veel viimaseid lihve andsid. Igal pool oli kuulda soome keelt ja tänavatel liikuvad inimesed jäid uhketele autodele veel pikalt järele vaatama. Suur osa vaatajatest ja osalejatest kandsid punase-, sinise- ja valgekirjusid riideid, enamik osalejatest olid tulnud kogu perega ning huvi autode vastu tundus lausa traditsioonina.

Lossihoovis avanes imeline vaade kümnetele autodele erinevatest aegadest ja täiesti erinevas seisukorras. Nägin ära ilusad vanad Mustangid ja mitte midagi ütlevad poolvanad Mustangid. Sain tuttavaks muuhulgas meeletult ilusate Plymouth'ide, Pontiac'ide ja Corvette'idega. Kiusu pärast oli ühe Mustangi kõrval ka Coca-Cola logodega vanaaegne kapp. Ma arvan, et nad teadsid, et Paula tuleb.
Õhtu vältel võis lossihoovis ka head muusikat nautida, aga ühiselt otsustasime kontsertide asemel nautida hoopis mereäärset idülli, kuhu panime püsti oma grilli ja üritasime käepäraste vahenditega tuulest hoolimata tuld teha. Ühesõnaga olen ma ülimalt õnnelik, et ma Haapsallu sattusin. Supermõnus vaheldus rutiinile ja sunnitud olek ilma sotsiaalvõrgustiketa, sest telefoni laadimisega olid üsna keerulised lood. Loodan, et sel suvel tuleb veel mõni taoline lahe road trip ette, sest just selliseid üritusi on supermõnus hiljem meenutada.Pärast sellist üritust tundub lausa patt saksa autosse istuda. Seda nägi ka Haapsalus päris palju - kõik Euroopas ja Aasias toodetud masinad jäeti ohutusse kaugusesse lossihoovist, vaid üksikud Fiatid ja Volkswagenid tiirlesid melu keskel ringi. Ühtlasi tekkis seal meeletu tahtmine ka ühte mõnusalt edgy't USA autot omada, ometi kaaluvad miinused nagu kodumaa ilmastik ja suur kütusekulu ning -hind plussid niivõrd üles, et isiklik Corvette jääb vist üksnes ilusaks unistuseks.Pildid on nii kaamerast kui ka telefonist, mulle lihtsalt meeldisid need mõnusad panoraamid ja käepaelapilt nii väga. Eriti hea autofotograaf ma just ei ole, aga ehk annavad need natukenegi edasi seda mõnusat meeleolu.

1 comment:

Anonymous said...

:) Tuleb kakukesega asja arutada!