Pages

Wednesday, June 25, 2014

Jaanipäev 2014 - vannipilt vol 4


Ka sel aastal veetsin oma jaanilaupäeva Suure-Kambjas. Tähistasime Teelega juba neljandat aastat seda päeva vannipildiga. Eelmiste aastate vannipildid leiab SIIT. Järgmisel aastal on juba väikestviisi juubel, sest Teele saab 25- ning vannipiltide traditsioon 5-aastaseks. Kes veel ei tea, siis alguse sai kõik 2010. aastal, kui Teelel oli tahtmine naabrite põllul oleva vanni sees, mis oli tegelikult mõeldud loomadele joogivee hoiustamiseks, pilte teha. 2011. aasta jäi küll vahele, ent kõik järgmised aastad oleme vannitraditsiooni korranud, igal aastal uute ja huvitavate ideedega. Eelmise aasta vannipilt oli kahtlemata kõige edukam, sest ajakiri Mari fotokonkursi tulemusena veetsin imetoreda päeva Laulasmaa spaas. Sel aastal trotsisime vihma ja jahedat ilma ning saime üsna tagasihoidliku ja maheda idüllipildi, kuid järgmisteks vannipiltideks on meil juba kõvasti suuremad ja uhkemad fotod plaanis.


See oli kõigist mu Kambja jaanipäevapidudest esimene, kus terve rotivahmiil kohal oli, mis oli tore. Kambja on endiselt supermahe koht ja Fredile ümbruskonda tutvustades veendusin üha uuesti, et see on üks ilusamaid kohti, kus Eestis aega veeta. Õhtu jooksul avastasime matkarada, käisime paadiga järvel, küpsetasime (ja sõime ära) kaks imemaitsvat kooki ja hunniku liha. Otseloomulikult ei puudunud ka lõke, mis on iga aastaga suuremaks läinud ja mille kohta Vallo lubas, et edaspidi tulevad tagasihoidlikumad. Samas ei julgeks ma loota, et see nii on, sest järgmisse aastasse jääv majaehitus tõotab palju korralikku lõkkematerjali, mida ei saa ometi raisku lasta.

 Meil tekkis väike fotomanipulatsiooniidee seoses hiigelsuure lõkke ja sellest üle hüppamise naljadega.


Järgmisel hommikul tutvustas Vallo jahimaja ja muid vahvaid kohti metsas. Näiteks plaanin lähipäevil mängivaid rebasekutsikaid pildile püüdma minna. Ja pilte on järgmistesse postitustesse oodata veelgi, mis tähendab ka pisut tihedamaid postitusi.


Lõppkokkuvõttes oli isegi halvast ilmast hoolimata ülimalt vinge ja ma juba ei jõua järgmist aastat ära oodata. Kuigi, kui päris aus olla, mõtlen siiani, kuidas aeg nii kiiresti läheb, sest eelmine jaanipäev oleks ikka veel nagu alles hiljuti olnud.

No comments: