Pages

Monday, April 28, 2014

Suvisest Tartust


Ma lihtsalt nii väga armastan seda Tartut, mis juba esimeste suvesarnaste ilmadega ellu ärkab. Selle aja tunneb umbes selle järgi ära, kui Raekoja platsi pannakse püsti kohvikute ja restoranide väliterrassid, kui kesklinna tänavad täituvad muusikutega, nii et kui ühe muusika enam kõrvu ei kostu, tunneb kõrv ära uue musikandi. Eile mängis näiteks üks hullult armas poiss Ahhaa keskuse juures Paradise City't. Ühtlasi on Tartu siis õhtuti nii mõnusalt sume ja kodune, päeval hästi hasty. Pargid on täis päevitavaid inimesi ja jooksjaid, kes on jõusaalist õue kolinud ja ah, üleüldse on kõik kuidagi nii positiivne ja mõnus. 


Kooliga läheb ka sel ajal kõvasti ladusamalt, sest vähemalt mul on superpalju motivatsiooni õppida, kui ma saan seda teha aiatoolis päikespaistel. Suutsin oma mata kolme viieks parandada ja panen selle ka kevad-suvisese Tartu arvele, sest muudmoodi poleks ma küll olnud nii motiveeritud. Kui ma tavaliselt olen suhteliselt picky raamatute osas ja võtan üldse üpris harva mõne raamatu kätte, siis hetkel on mu lugemislistis lausa 6 raamatut, millest 3 on mul aktiivselt käsil ja ilmselt oleks lausa kuus korraga lugemisel, kui need oleks raamatukogus olemas olnud. 


Üks parimaid asju soojema ilma juures on see, et kooli saab jalutada. Ja otseloomulikult on selle üks parimaid külgi tõsiasi, et Werner jääb täpselt kooliteele, seega on alati vabandus üks chai latte kooliteele kaasa osta. Pealegi, nagu blogist vist välja ka paistab, tähendab soe ilm rohkem pildistamist ja photoshoot'e, mis on alati tore. Ja täna on öölaulupidu, mis on vist igale tartlasele must-do listis. Eelmisel aastal oli rahval aia sisse mahtumisega probleeme, nii et lõpetasime McDonald'sis laulupidu telekast jälgides. Sel aastal pole ilmselt rahvamasside koha pealt kuigi palju parem, ma kardan. Aga nüüd lähen trenni! Olge tublid ja nautige ilma! :)

5 comments:

Anonymous said...

Sa oled nii kena ja ülimalt peenike. Kui küsida võib siis kui palju sa üldse kaalud?

Paula said...

Aitäh ilusate sõnade eest, aga vastuse jään mingil määral võlgu, sest mul pole kodus kaalu. Viimati arsti juures käies kaalusin vist 52 kg :D

Mari-Liis said...

oh Paula, ma lihtsalt jagan su rõõmu nende suviste tänavate ja üleüldiselt ilma kohta, kõik nii vahva :) ise oled nii superarmas inimene, igal pildil nagu päike!

Anonymous said...

Paula ma väga imetlen seda, kuidas su pildid tehtud on! Mis kaameraga sa pildistad ja ehk jagad veel fotograafia nippe? Millist objektiivi kasutad (mm, focal-pointi kaugus) ja kas kasutad mingeid reflektoreid jms ka? Ma oleks ülitänulik :) Muide ise oled ka väga ilus, vast sellepärast pildid ka õnnestuvad!

Paula said...

Canon EOS 60D on kaamera, need pildid on tehtud vist 100mm 2.8 makroga, muidu on mu vaieldamatu lemmik 50mm 1.4 fix. Reflektoreid pole kunagi kasutanud. Ja aitäh ilusate sõnade eest :)