Pages

Saturday, December 14, 2013

Jõulutundest, puldiautost + restoranisoovitus


Kõigepealt tekkis mul jõulutunne poodidesse ilmunud jõulukraamiga, sest ükskõik kui tobedalt vara nad jõuluträäni välja ei lao, täidab see parasjagu hästi oma eesmärki. Peale seda tuli maha esimene lumi, mis sulas ära umbes sama kiiresti, kui ma seda vihkama jõudsin hakata. Seejärel vaheldusid järjest lumi, jää ja must maa, hetkel on kord jällegi musta maa käes, ent mulle piisab hommikusest härmatisest ka täiesti. Jõuluehteis Tartu on samuti maailma üks suurimaid jõulutunde tekitajaid. Näiteks pole mul enam mingit tuju bussiga sõita, kui pole just liiga külm või libe, sest tassike Coffee-Ini poole espresso ja kondenspiimaga latte koos jõulumeeleolus Tartuga on lihtsalt nii palju parem. Kõigele lisaks läksime koos Kambjasse jõulukuuskesid tooma ja saime kätte oma kaks vahvat jõulukuuske, mida ma ise paraku ehtida ei jõudnudki, aga mis ometi nii ilusti ehitud sai. Peale seda tegime koos Kambjas piparkooke, millest osad, üllatus-üllatus, kõrbema läksid. See oli tegelikult ainult positiivne, sest ma poleks saanud glaruuriga Bertat teha, kuid söestunud piparkoogid ongi ju mustad. Seejärel sain Eneli käest kirsimaitselise Coca-Cola kätte, mille ta õde mulle väga ettenägelikult Saksamaalt tõi. Jõulupiltidega Coca tekitab alati jõulutunde, rääkimata siis kirsikokast. Seejärel veel kooli advendikontsert, jõulupeod ja nii edasi. Ühesõnaga on jõulutunne kogu aeg teemas ja eks näis, kuidas sellega Bahreinis olema saab. 


Käisime Eneliga hiljuti Raatuse koolis vanal klassijuhatajal külas, kuna tal oli sünnipäev. Muuhulgas nägime palju teisi õpetajaid ja kokku olime seal pea kaks tundi. Igatahes oli väga tore ja nostalgiline, samas on nii palju muutunud. Meie endigi üllatuseks oli ustel nii palju uusi nimesilte, samas on nii vahvalt palju vanu nägusid ka. Matemaatikaõpetaja rääkis meiega terve vahetunni sellest, mis vahepeal toimunud on ja mis tõenäoliselt toimuma saab. Käsitööõpetaja jõudis meile tutvustada Mareti viimast numbrit ja uuemaid kindamustreid. Nii kodune tunne tekkis, teisalt oli jällegi nii võõras. Saksa keele tunnis rääkisime seitsmendikele, mis tunne on gümnaasiumis käia ja vastasime nende murelikele küsimustele selle kohta, kas gümnasisti elu on igav, et päris kindlasti igav ei hakka ja isegi kui hakkaks, pole sul aega seda tähele panna, sest õpid kogu aja. 


Neljapäeval avati Taskus uus restoran - BabyBack Ribs & BBQ. Alguses ma küll arvasin, et selle koha võlu piirdub selle väljanägemisega, aga nüüd on see mu lemmik toidukoht Tartus. Nii ilusa menüü ja sisekujundusega kohta võib Tartus tiku ja tulega taga otsida. MeatMarket on näiteks üks sellistest, aga MeatMarketi toit on mind korduvalt suutnud pettuma panna. Tegelikult meeldivad mulle ainult nende BBQ kastmes praeleivad :( Aga BabyBack Ribs oli lihtsalt perfektne. Kindlasti soovitan :)


Ja juba varsti-varsti hakkan kohvrit pakkima, et Bahreini lendama hakata. Rene olevat mulle juba parima ujumiskoha välja vaadanud, treeningkava kokku pannud, ilmajumalaga ilma osas asjad selgeks rääkinud ja mul jääb üle ainult minna ja lasta ennast nössutada. Ühtlasi on must-do listis restorani Pappa Rotti minek paparoti ja mamirotiga. 

Eile ostsime Joosepiga puldiauto. Alguses imetlesime, kuidas müüja sellega Tasku keskuses mängis, pärast läksime Joosepile särki vaatama ja kui ma olin just leidnud hunniku särke ja nendega proovikabiini juurde taarunud, ütles Joosep otsustavalt, et kuna you only live once, siis peame selle puldiauto ära ostma. Ma olin muidugi väga õnnelik, sest ma tegin väiksena alati nukkudega mängides head nägu, aga tahtsin tegelikult puldiautot ja legosid, ent kartsin, et kõik mõtlevad, et ma olen imelik, kui ma jõuluvana käest puldiautot paluks. Nojah, sain oma puldiauto igatahes. Kassid on veel kahtleval seisukohal, aga hoiavad sellel silma peal ja sörgivad järel. Võib-olla tuleb kaalule kasuks. 


Ühtlasi käisime eile Richardi pool ühte superhead lauamängu mängimas. Lauamängu nimi on The Resistance ja kui kellelgi on tihtilugu kamp inimesi, kellega lauamänge mängida, siis see on väga hea valik. Ja täna panime Miia ja Joosepiga Eiffeli torni kujulist 3D puslet kokku, mis oli ka supervinge ja me saime kolmekesi isegi hakkama!!! Järgmine kord teeme kindlasti piparkooke :)

2 comments:

Anonymous said...

Hei,

Sul on nii vahva blogi :)

http://www.beautysteffi.blogspot.com

Paula said...

Aitäh-aitäh, nii armas Sinust :)