Pages

Monday, November 25, 2013

Tuvikesed ja muud sulelised


Otsustasin sel nädalavahetusel natuke vabamalt võtta ja läksin Kambjasse. Vahel ongi vist nii, et kui kõik asjad üle pea kasvavad ja niikuinii kõike enam teha ei jõua, tuleb lihtsalt aeg maha võtta ja teha vahelduseks midagi, mis päriselt meeldib. Mitte, et mulle rakubioloogiaga tundide kaupa tegeleda ei meeldiks, aga perega nädalavahetus kõlab kuidagi meeldivamalt...


Kambjasse minemine oli igatahes väga hea mõte. Ma vist ei ole blogis veel kirjutanud Väikesest Kiisust, kes pole enam ammu nii väike. Väike Kiisu on üks metsik kass, kes sattus Kambjasse kuuri alla elama ja peale pikka toiduga meelitamist julges tuppa vupsata. Peale seda ta enam välja minna ei taha, aga kätte ka ei anna. Nüüd on see triibik juba päris suur ja on teised maja kassid nii välja vihastanud, et Lumene on kõigi peale solvunud ja keegi ei oska midagi peale ka hakata, sest isegi, kui Väike Kiisu kinni püüda (mis näib pea võimatu ülesanne), pole kellelgi südant teda uuesti kuuri alla jätta. Väike Kiisu on seega paras peavalu, sellest hoolimata on ta päris armas ja väga ilus kiisumiisu. Tasub ka mainimist, et kui ma otsisin Google'ist fun and hip nippe, kuidas metsikut kassi taltsutada või vähemalt talutavaks kasvatada/meelitada, siis kõik, mis mulle vastu vaatas, oli seotud mingi Ladina-Ameerika seriaaliga "Metsik kass". Such success. 


Hommikul hiilisin linnumaja juurde ja endalegi üllatuseks sain lõpuks kahe meetri kaugusel seistes säutsukesi pildistada, ilma et nad end väga segada oleks lasknud. Sain isegi paar päris vinget pilti, kuigi piltide võlu just tuhmus, sest hetk enne selle postituse kirjutamist vaatasin Anni blogisse, kes oli just tihaseid pildistanud ja see oli kindlasti kõrgema klassi linnushoot, kui minu oma... Kanade pildistamisest ei tulnud ka suurt midagi välja, sest Joosep armastab oma kanakesi nii palju, et Paulat ei lasta kindluse mõttes enam kanadele eriti lähedale. Lõpuks lausa põgenesin Joosepi eest, sest ta samm läks kuidagi eriti kiireks... Veel suvel võisin ma talle pai teha ja andsin peost seemneid, aga noh, mis seal ikka. Peab vist tihemini külas käima.

Sinitihane on see alumine, Inger!!


Kui keegi teab, kes see pisike on, siis ma kuulan huviga :)


Pühapäeval sai meil Joosepiga kaks vinget aastat täis. Et keegi ei saanud/viitsinud meist pilte tegema tulla, soojendasin suhted taas üles oma endise klassiõe, ühtlasi meeletult andeka fotograafi, talendika ujumisspordi harrastaja, virtuoosse pianisti ning auhindadega pärjatud näitlejanna Marisega, kes oli nõus meist Joosepiga tähtsa päeva puhul mõned pildid tegema. Sõime õhtul Joosepiga kooki, jõime matet ja valisime oma lemmikpildid välja. Ja siis käisime Meat Marketis söömas, mis oli otseloomulikult super. Meat Marketi BBQ leibadest paremaid asju pole just palju. Anniversary möödus igatahes superhästi, väga tore oli, pealegi mainis Eneli seda oma blogis ja Cassy küpsetas meile tähtsa päeva auks muffineid toorjuustuga (ja unustas need koju, aga see on teisejärguline), niisiis tekkis kohe eriti tähtsa päeva tunne.5 comments:

Liis said...

Sa näed piltidel seekord väga naiselik ja kaunis välja :)

Mitte, et muidu ei näeks, aga varasemad pildid on olnud natuke lapselikumalt nunnud :D

ennnu said...

Tere Paula (ja Joosep)!

Ma peaks praegu õppima saksa keele L7 uusi sõnu ja inglise keele Conditionals ja Whishes, aga siin ma nüüd siis olen.

Ma ei saa vist kuangi üle faktist: te olete lihtsalt nii armasad koos. Ja nagu midagi nii armast nagu teie kaks annab otsida.

Näitasin täna Üllele ja Marilinile teid facebookis ja instas ja ma pole ainuke, kes leiab, et te mingid üliarmsad ja särki värki.

Ühtlasi ei saa ma mainimata jätta neid imeilusaid lindude pilte, mis isegi minule muljet avalsasid ja meeldisid. (Sest nagu me teame, ma tavaliselt sellistest piltidest väga lugu ei pea)

Alati teiega,
armastusega,
Eneli

P.S. Preili Adamson, me peaks kokku saame lähiajal. Tähistame sinu autokooli läbimist ja minu läbikukkumist ning mul on sulle ka veel üks kingitus Emili Saksamaa aegadest.

larzall said...

Paula, ma arvan, et see lind on puukoristaja.:)

Monika said...

Õnnesoovid aastapäeva puhul :)

See alumine lind on puukoristaja küll, aga kui küsimus oli pigem sellest eelmise kohta, siis kas see ei ole sootihane?

Metsiku kassi taltsutamisega seoses soovin, kui teinekord rohkem aega on, süveneda pisut sellesse blogisse: http://kassilausuja.wordpress.com
Siin on täiesti metsikuid kasse sotsialiseeritud, kasutades rahustavat muusikat, spets toite, puuris oleva susiseva ja turtsuva kassi paitamist nn kunstkäega, et ta puudutustega harjuks jne. Ehk saab sealt ka pisut nõu küsida :)

Paula said...

Liis: Võtan seda siis kui komplimenti :D Aitäh :)

ennnu: no te pole ka ainsad, isegi mu inglise keele õpetaja ütles eile, et me oleme ikka päris hea paar :D aga sa oled armas ja mul on väga hea meel, et mu linnupildikesed sulle muljet avaldasid :D ja kokku peame tõesti saama!!

larzall: puukoristaja tundsin ise ka ära, aga ma unustasin täpsustada, et küsimus ülemise pildi kohta :D

Monika: sootihane Kambjas tundub (vähemalt nime põhjal) küll paras eksootika, päris vinge :D andsin blogi lingi vanaemale edasi, loodetavasti leiab ta sealt mõne vahva nipi, aitäh! :)