Pages

Sunday, August 4, 2013

Rotivahmiili tööpäevast


Mõni aeg tagasi käisime emmega aianduspoes ja kuigi eesmärgiks oli tuua ainult elupuid, siis ei saanud me kuidagi hortensiate vastu. Niisiis lõpetasime suure hunniku hortensiatega, mis mõne aja pärast koju veeti ja täna otsustasime nendega midagi peale hakata. Ma otsustasin peenrad enda peale võtta ja päeva lõpuks nägi aed välja nagu uus. Kõigepealt kaevasin mingid põõsad välja, siis istutasin hortensiad asemele ja lõpuks jagasin kõik leitud kivid peenardele ära. Kui minu töö oli supermõnus ja chill (pane lilled kuhu tahad ja kuidas tahad), peaaegu kaalusin aednikuks hakkamist, siis samal ajal istutas Rene elupuid perfektselt sirgesse ritta. Ja see tuli tal väga hästi välja. 


Eile käisid Onu (mu onu, kelle hüüdnimi on Onu) ja Inger siin, seega mängisime järjekordselt poole ööni kaarte, kusjuures Ingerist on üllatavalt kiiresti saanud väga osav kaardihai, seega mul pole enam mingit lootust. Ja kaardimängud on üldse viimasel ajal sellised hajevil, kuna kõigi tähelepanu koondub kassidele. Kassid, muide, elavad hästi, teevad koos suurel hulgal sigadusi ja tunnevad ennast hästi. Söövad kõike, mis kätte saavad, ja mängivad kõigega, mis käpaulatuses. Aeg-ajalt ronivad puu otsa, täpselt nii kõrgele, et oksad enam ei kanna, ja potsatavad siis mõningase aja pärast sealt alla. Õpivad teineteise peal kaklema ja muidu magavad meelevaldselt. 


Täna tegime üle pika aja hundiputru, millest oli viimati vist juttu 2011. aasta jõulupostituses. Hundipuder, kes veel ei tea, on kartulipuder koos porgandi ja brokoliga. Ma päris täpselt ei mäleta, kuidas see oma nime sai, aga ma usun, et sellel on pistmist ussisõnade lauamänguga, mida me tol ajal veel küllaltki tihti mängisime. Ma usun, et kui ma peaks kunagi kauges tulevikus tegema kokaraamatu oma surematute pereretseptidega, siis kuuluksid sinna hundipuder, pannkoogid ja kartulisalat. Ja Rene vürtsikad grillbanaanid, kui me ükskord leiame paraja koguse kõike, mida sinna lisada tuleb. Ja otseloomulikult pärdik's-bliss ehk siis hommikune omlett rotivahmiili moodi. 


Homme kavatsen igatahes jooksma minna, suveseminari koosolekult läbi hüpata, elulõngad ära istutada ja õhtul pidime kogu vahmiiliga Vapianosse sööma minema, justnagu preemiaks eduka nädalavahetuse eest või nii. Ja võib-olla kirjutan blogi ka, aga minu Bloggeri avalehelt jääb küll mulje, et suvel ei raatsi keegi eriti blogimise peale aega kulutada.

Kaks nurrupirukat, kes olid päeva lõpuks aiatöödest kõige rohkem väsinud :)

No comments: