Pages

Friday, August 2, 2013

Joosepi sünnipäevast

Eile oli Joosepi sünnipäev, mille jaoks ma juba pikemat aega ettevalmistusi tegin. Et suurem osa sünnipäevast pidi olema üllatus, uurisin ääri-veeri välja Joosepi koogieelistused ja tegin Tallinnas nö proovikoogi, et teaks, mida teisiti teha, et sünnipäeval õigesti välja tuleks. Proovikook oli superhea, lagunes ainult natuke kergesti laiali, seega pärast mõningaid muudatusi retseptis, mille leidsin Kadi blogist, otsustasin ikkagi maasikakoogi kasuks. Ma igaks juhuks mainin ära, et minul kulus kõvasti rohkem küpsiseid (u 200g), rohkem maasikaid (peaaegu pool kilo) ja rohkem šokolaadi, et kogu see kupatus ilusasti koos püsiks. Lisaks jätsin suhkru ja kakaopulbri panemata.


Maasikatega oli omaette õnnetus, sest Tallinnas kooki tehes polnud märkigi sellest, et maasikad otsa hakkavad saama, aga paar päeva hiljem polnud Tartus enam ühtegi maasikat poes müügil ja kõik pidasid mind segaseks, et ma sellisel ajal veel maasikaid otsin. Niisiis ärkasin kell 7 hommikul üles ja läksin avaturule maasikaid otsima, kuid ka seal polnud enam kellelgi maasikaid. Õnneks leidsin turuhoonest ühe kasti maasikaid, mis müüja sõnul olevat ka ilmselt viimased olnud. Aga vähemalt sai kook tehtud :)

Kell 12 korraldasin Joosepile botaanikaaias pikniku. Soetasime emmega selleks puhuks isegi piknikukorvi ja enne piknikku käisin Lõunakeskuses veel südamekujulisi õhupalle hankimas. Heeliumiga täidetud õhupallide viga on, et heelium püsib sees vaid 12 tundi, seega tuli esimese bussiga Lõunakeskusesse sõita. Lõpuks sõidutas üks väga vahva taksojuht mu pallidega siiski botaanikaaeda. Jõudsin kuidagi väga vara, seega vahepeal käisid turistid minust pilte tegemas ja tudengid kortsutasid kulmu, sest nad ei saanud rahus kambaga Caesari salatit süüa, sest mingi tüdruk 17 õhupalliga oli end saarekese peale sisse seadnud.
Aga lõppkokkuvõttes oli supertore ja Marten viitsis meist päris korralikult pilte ka teha, seega saate neid siia postituse vahele vaadata. Õhtupoole tegime Kalle ja Marteniga Joosepile mingi pisikese üllatuse moodi asja. Joosep puhus ilusasti kõik küünlad ära, aga paraku ei jõudnud me Marteni ja Kalmusega teda rohkem tooliga üles tõsta, kui ainult ühe korra :)

No comments: