Pages

Friday, July 12, 2013

Boston Museum of Science


Bostonis olles sisustasin oma aega sealse teadusmuuseumiga, mis on nüüdseks vist siis kolmas teadusmuuseum peale Smithsoniani ja Londoni oma. Tuleb tõdeda, et nad kõik on omamoodi vinged, aga Bostoni oma on neist ehk kõige meeldejäävam. Esialgu köitis mu tähelepanu sealne matemaatikutele pühendatud ruum, kus oli kõik matemaatikaga seonduv, alustades erinevatest matemaatikasaavutustest ja lõpetades kuulsate matemaatikute tsitaatidega.


Käisin seal Abbie'ga, kes teadis muuseumit läbi ja lõhki ning ütles, et iga paari tunni tagant etendatakse mingit äikse-show'd, mis pidavat väga huvitav olema. Show algas esitlusega selle kohta, kuidas ja miks äike tekib ja lõppes väga vinge vaatepildiga: saali tekitati päris pikne, lisaks sellele tehti piksenoolte abil ka muusikat, mis oli eriti impressive.


Sellele vaatamata tegi muuseumikülastuse eriliseks liblikaaed, kuhu algselt läksime ainult selleks, et üle jäänud aega sisustada. Liblikaaed kujunes aga meie lemmikuks, seega veetsime seal ilmselt kõige rohkem aega. Tegu oli ruumiga, mille aknast avanes superilus vaade Charles'i jõele ja kuhu sisse oli loodud liblikatele sobivad elutingimused. Ruum oli küllaltki suur ja taimede vahel lendles kümneid ja kümneid liblikaid, kes aeg-ajalt külastajate õlal või juustes maandusid ja siis jälle kuhugi taimede vahele kadusid. Sel hetkel olin ülimalt tänulik, et mul macro kaasas oli, sest liblikakesed istusid küllaltki kannatlikult lehtede peal, nägid imeilusad välja ja peale selle oli ruumis väga hea valgus. Eriti ilus oli sinine monarh, kellest kõik meeleheitlikult pilti üritasid saada, aga tõenäoliselt teadis see suur ja helesinine liblikas ise ka, kui populaarne ta seal ruumis on, seega ei maandnud ta kordagi seal, kus keegi teda näha võiks. Paar liblikat sain siiski pildile :)5 comments:

marek said...

Ilusad liblikad.
Kui kunagi Münchenisse satud, siis kindlasti külasta Deutsches Museum'i.

Anonymous said...

Kui tohib küsida, siis mis kaamera ja objektiivid sul on? :) Väga ilusad pildid!

Anonymous said...

Kas Bostonis käisid Harvardi Ülikooli ka vaatamas? Väga hea blogi :)

Paula said...

M: jätan meelde, aitäh :)

A1: aitäh :) need pildid on kõik tehtud macro'ga, kaamera on Canon EOS 60D ja ühtegi pilti pole küll veel blogisse jõudnud, aga nüüd on mu fotokotis veel ka lainurk ja 50 mm fix :)

A2: Harvard oli vist küll esialgu plaanis, aga sinna me ajapuuduses ei jõudnud, pealegi oli juba kahe campuse vaatamine üpris väsitav :) aitäh!

Anonymous said...

Kuhu postitused kadunud? :/