Pages

Wednesday, May 8, 2013

hotel California


Hommikuti rõdule minnes tekib tunne, nagu oleks kusagil a'la Itaalias puhkusel, sest nii kiiresti on soojaks läinud ja näib, nagu oleks kliimavööndit vahetanud. Esmaspäeval käisime Joosepi family'ga lodjasõidul, mis oli hästi vinge. Palju lahedam, kui lihtsalt linna lähedal Emajõe peal tiirutada, on suurvee ajal keset luhta sõita. Ja kuigi olin arvanud, et Eestis on veel kaks sarnast lotja - Paula ja Liisu - siis tegelikult on nende näol tegu hoopis kalepurjekatega - väga piinlik, tsiteerides klassikuid.


Eile pidin antiikmütoloogia kontrolltööd järele vastama, aga kuna juhtus olema orienteerumispäev, ütles õpetaja, et vastame oma kontrolltöid võsa vahel pärast orienteerumist. Niisiis kõigepealt jalutasime Joosepiga tund aega lauluväljaku kandis ringi ja käisime isegi mõned punktid läbi, pärast seda otsisime kusagilt võsastikust kunstiajaloo õpetaja üles. Küsimused käes, viskasin murule pikali ja hakkasin kirjutama. See oli küll rohkem arutelu Laura Liisi, Kauri ja Joosepiga, aga kirjutatud sai ka päris palju. Paraku kulus kirjutamisele palju aega, sest vahepeal pidi päikest võtma ja niisama vaatama, kuidas putukad töö peal ringi siblivad, mistõttu läks Tompa (kunstiajaloo õpetaja) mingi hetk ära ning jäime sinna Joosepi, Laura ja keemiaõpetajaga.


Kirjutasime veel umbes tunni, samal ajal keemiaõpetajaga arutledes, et miks kunstiajalugu üldse vaja on ja muud sellist. Lõpuks, kui tööd valmis said, pidime need Tompale koju postkasti viima. Joosepiga kohale jõudnud otsisime esialgu pikka aega postkasti ja lõpuks tuli Tompa välja koos oma vahva koeraga, kes on mulle peaaegu keskkohani ja püsti tõustes ilmselt sama pikk kui mina kui mitte pikemgi. Nimi olevat tal Thaleia, kutsutakse aga Tibuks. Hästi vinge koer oli, ainult natukene kurjavõitu. Päev oli igatahes kordaläinud ja töö ise läks ka hästi, pole ilmselt ühtegi põhjust, miks poleks pidanud minema :D


Uusi pilte ei ole, aga mul on Martini tehtud seeriast veel hunnik pilte, mida te näinud pole, seekord saate raamatukogus tehtud seeria.


Homme tegeleme oma vinge üllatusprojektiga, millest saab pilte siis, kui on, millest pilte teha. Hea meelega käiks selle ilmaga päevad läbi, kaamera näpus, ringi ja "kirjutaks" päevas kolm korda pildiblogisid. Kooliga tuleb ka paraku natuke vaeva näha, sest kuigi tundub, et on kevad ja pooled tunnid jäävad ära või on lihtsalt küllaltki sisutühjad, on just sellesse perioodi kuhjunud geograafia referaat ja Stuudiumist vaatab vastu viis suuremat sorti kontrolltööd. Lisaks tuleb teha mingi algeline uurimustöösarnane asi teemal, mida sellel õppeasstal uurinud oleme ja tuleb tõdeda, et minu puhul peaks see olema alternatiivkütused, aga aasta jooksul olen selle teema kohta selgeks saanud vaid selle, et see on teema, millest ma oma uurimustööd päris kindlasti kirjutada EI taha. Sain teada, et võimalik oleks uurimustöö alla lugeda järgmise aasta mälumäng, mida Kalmuse ja Joosepiga korraldame. See oleks iseenesest perfect, sest see tähendaks korralikku promomist, ilusa kodulehekülje tegemist, parimal juhul auhindade hankimist koos sponsoritega  ja muud sellist.No comments: