Pages

Monday, April 8, 2013

“Want a reliable road to emotional and spiritual suicide? Spend your life trying to fit in.” -B. Mull

Mommy tõi veel ühe vinge ökuli. 

Nädalavahetus möödus Tallinnas ja vaheldus shoppamise ja matemaatika ning kaardimängu ja kokkamisega, juuksur ka otseloomulikult. Ja väga chill oli, eriti enne ülitihedat arvestustenädalat. Ma ei tea, mida ma siin mingis postitusest kergemat sorti arvestustööst rääkisin, aga nüüdseks on mul stuudiumis kokku juba seitse hindelist tööd, vivat, crescat, floreat Härma! 

Hetkel peaksin ka eelkõige DSD suulise osa või siis vähemalt homse tõlkimisega tegelema, aga ma pole NII tükk aega blogi kirjutanud ja kuna see on mingil määral siiski osake Paula igapäevasest rutiinist, ei saa ma kiusatusele vastu panna. Mitte, et mul midagi väga asjalikku rääkida oleks. Näiteks elab mu vanaema juures üks sisalik, kellele tuleb putukaid püüda ja teda seni elus hoida, kuni väljas piisavalt soojaks läheb, aga keda mina ilmselt arvestustenädala tõttu vaatama ei jõua :( Muidu saaksite sisalikupilte. 

Homme veedan tõenäoliselt suure osa oma ajast kodus suulise ettekande teksti harjutades ja annan oma plakatile viimaseid lihve. Ma vist polegi teile oma DSD projektist rääkinud. Noh, DSD ise on keelediplom, antud juhul esimene tase, mis annab võimaluse Saksamaal töötamiseks, teine tase annaks võimaluse Saksamaa ülikoolis õppimiseks ja ma teen vist mõlemad, kuigi tegelikult ei lähe mul otseselt kumbagi vaja, aga õppides põhikooliaja saksa keele kallakuga gümnaasiumis kipub see olema justkui kirjutamata reegel, et DSD, vähemalt üks neist, tehakse. Nagu kipub kirjutamata reegel olema ka see, et kõik pisut üle keskmise põhikoolitulemustega õpilased püüdlevad Treffneri õppekoha poole. Ja ometi pole kumbki raudne reegel, kas pole? Rääkides õppekohtadest... mingi linnuke laulis kusagil, et sel aastal astuvad esimesed septembril üle Treffneri ukseläve mitmed reiniklased, mis statistiliselt tähendab ilmselt, et Templil ja Härma keemial saab olema hea põli, sest tavaliselt vaevleb herr Tempel justnimelt reiniklaste keemiateadmiste pärast. Ja ometi on see taaskord üks kirjutamata reegleid, sest näiteks A-klassi Saskial on keemias ilusasti viied. Erandid kinnitavad reeglit ja ma ei taha kedagi hurt'ida, lihtsalt, siin maailmas on asju, mida inimesed eeldama kipuvad ja alati on keegi, kes nende üldistuste alla ei käi. Räägib pisike prügirott, kes on ka üle ootuste hästi lipsuga rottide seas toime tulnud. Ma isegi ei tea, kas mu klassijuhataja mäletab, et ta mulle noomivalt vestlusel ütles, et ma ei tohi pead norgu lasta selle pärast, et mul hinded langema hakkavad....

Tahtsin selle jutuga jõuda oma DSD esitluseni (good job, Paula, straight forward!), mille teemaks valisin "Muusikaeelistused tänapäeva noorte seas", kusjuures võrdlesin Eesti ja Saksamaa noori, st saatsin kõigile tuttavatele saksa vahetusõpilastele, kes mul Comeniuse projektide ajal sõbralisti kogunenud olid, ühe saksakeelse küsitluse ja sama küsitluse eesti keeles jaotasin laiali oma eestlastest sõpade seas. Tulemused olid üsna üllatavad, tuleb tõdeda. Kui meie noored kuulavad suuremas osas rock-muusikat, siis sakslased on puhtalt hip hopi ja house'i inimesed ning rock platseerus viimasele kohale. Sakslaste leivanumber oli Nena - "99 Luftballons", mida teadsid umbestäpselt kõik eestlased ja eestlastel polnud otsest leivanumbrit, aga laulupeod ja Ewert märgiti ära. No igatahes oli seda esitlust üsna huvitav teha ja sealt tuli veel hunnik muud statistikat välja, aga see on väike ülevaade sellest, mida mina oma DSD heaks tegin. 

Kogu jutu point on see, et ma teen kolmapäeval oma DSD lõpuni ja et keegi ei tohiks alluda provokatsioonidele ja kõik peaksid saavutama täpselt neid asju, mis neil pähe tuleb! Paula on rääkinud! =)

2 comments:

Anonymous said...

oled sa ehk tähele pannud, et igal võimalikul juhul tahad sa treffnerit ja härmat hakata võrdlema? mitte, et mul oleks kahju mõlemast, sest ma ise olen ju "lihtlabane" poskakas, kuid siiski. minu arvates oled sa väga palju kirjutanud, et sulle ei meeldi treffner ja sa ei taha seda arutada, kumb on parem, kuid ikkagi sa teed seda...

Paula said...

praegu lihtsalt katsete aeg, kui oled tähele pannud ja oli hea võrdlus. pealegi saan mina alatasa mingit kriitikat oma koolivaliku suhtes, seega on postitused ka tihti suunatud. ei tasu irooniline olla.