Pages

Wednesday, April 3, 2013

Härmast ja arvestustenädalast


Ma vastan Anoni küsimusele blogipostitusega, if that's okay. Härmas ei ole arvestustenädal nii kardetud, kui näiteks Treffneris, et nädal on pungil arvestustöödest ja peale arvestustööd on vaba päev "haavade lakkumiseks". Härmas on see täiesti tavaline koolinädal, lihtsalt siin-seal tunniplaanis on mõnes aines kontrolltööd või siis, jah, arvestustööd. Nende hulk oleneb perioodis olevatest ainetest ja õpetajate omast volist. Näiteks matemaatikas on minul arvestus iga perioodi viimasel nädalal, kuid inglise keeles või füüsikas on perioodi jooksul mitu kontrolltööd, mille alusel pannakse perioodi eest kokkuvõttev hinne. Seega olenebki arvestustenädala "raskus" perioodis olevatest ainetest ja sellest, kuidas kujuneb. Teisel perioodil oli mul vist neli periooditööd, võib-olla kolm, ja kaks-kolm kontrolltööd. Sellel perioodil on ainult kaks arvestustööd ja üks kontrolltöö.


Periooditöödeks õppimine sõltub minu puhul nii ainest kui ka sellest, mida ma terve perioodi tundides teinud olen või ei ole. Näiteks teisel ja kolmandal veerandil oli mul olümpiaadide tõttu hunnik puudumisi, mis omakorda tähendas seda, et ma pidin ise veidi rohkem kursusetöödeks õppima ja natuke kajastus see hinnetes ka ikkagi. Aga üldjuhul pole kursusetööd midagi hullu, kui kohal käia ja mõttega tunnis olla. Näiteks ajaloo arvestustööd, mida peetakse hullult rasketeks ja tuleb tõdeda, et kõige kergemad nad tõesti pole, on täiesti tehtavad tänu sellele, et mu ajalooõpetaja seletab ajalugu (minu jaoks) hästi ja huvitavalt ja töötab kogu töös oleva materjali siiski tunnis põhjalikult läbi ka. Ma ilmselt ei ole väga keskmine näide, aga mulle isiklikult meeldib näiteks enne matemaatika arvestust kogu perioodi materjali peale hunnik kordamisülesandeid teha, et selgem oleks. Besides pole mul alati tahtmist kaasa kuulata või siis kaob mul kusagil järg ära või siis olen ma liiga unine, seega kirjutan ma ülesanded üles ja mõtlen kodus enne arvestustöid läbi.

Samas on meil seal hunnik neid ka, kes oma materjalid puhtalt klassikommuunist kätte saavad, kui ilusasti nuruvad ja kui leidub keegi, kes oma 5-minuti populaarsust kätte tahab saada, seega iseenesest ei pea isegi tunnis käima või siis võib tunni ajal kasvõi plaksumängu mängida, kui oskad klassikommuunis kutsikasilmi teha ja hea päev on. Aga ma usun, et ei leidu kooli, kus seda ei toimuks ja kui keegi tahab mulle väita, et leidub, siis ma oleks väga huvitatud. Ja samas saad muidugi õppida ka, kui tahad.

Koduste tööde hulk sõltub samuti täiesti sinust endast. Kui sa matemaatikat piisavalt hästi oskad, võid 20 korda kodutöö tegemata jätmisega vahele jääda ja siiski arvestustööl viimase viie kätte saada (2 tegemata tööd = -1% arvestustöös), kui sooritad töö perfektselt. Raamatute lugemine on üldiselt soovitatav, sest keegi ei nõua sinult meeletutes hunnikutes raamatute lugemist, tavaline kogus on ühes perioodis viis raamatut, kusjuures kõik minu senised kohustusliku kirjanduse raamatud on olnud küll kirjandusklassika, kuid lehtede arvult vahemikus 80-200 lehekülge, kusjuures esimesel kirjanduse perioodil jõudsime lugeda ainult neli. Suhteliselt palju oleneb muidugi ka õpetajast.

Kui miskit veel rääkimata jäi, siis võib uuesti kommentaare kirjutada.

Homme on kevadkontsert, seega arlekiinipluusiga peaproov ja pool päeva puudumisi on homse koolipäeva märksõnad (mis, nagu juba mainitud, tähendab, et ajaloos tuleb iseseisvalt õppida ;)). Üleval on mingi hunnik pilte mu telefonist, mis sinna kogunenud olid ja millele otsustasin pisut blogiruumi jagada, enne kui need ära kustutan.

Küsimuste peale blogi kirjutada on päris vinge, seega on need alati oodatud.

8 comments:

Anonymous said...

Kallis Paula,
Miks oled sa nõnda tõrges selletõttu, et teised klassikommuunist konspekte küsivad? Miks see üleüldse sinus mingeid emotsioone tekitab? Sa võid sellest kõigest mööda vaadata aga ei, näitad igal avatud võimalusel oma negatiivseid tundeid klassi vastu. Oled siis ise nõnda täiskasvanulik kõike nähtavat ja liikuvat kommenteerides? Ei ole. Kahtlemata oled sa väike saatanlik väänik, kes kõigile hea meelega keeraks ja hiljem neile meelalt ja siiralt otsa naeratab; kuid muretsemiseks pole põhjust, meie tunded sinu vastu on vastastikused.

Paula said...

Tegemist oli vastusega anonüümse küsimusele ja mitte kellelegi keeramisega. Kahju, kui seda nii näed ja kui ma kellelegi naeratan, siis eelkõige sellepärast, et pole minu asi kellelegi öelda, mida ta teistmoodi tegema peaks ja kuidas minu meelest asjad käivad. Ei näe põhjust kellelegi arvustavalt otsa ka vaadata, sest asi ei jää mulle rohkem ette kui ainult siis, kui see tundi tõesti häirib. Antud juhul on see lihtsalt minu blogi, milles peegeldub minu arvamus. Ära tunne end puudutatuna, kallis klassivend. Või klassiõde. Või lihtsalt blogi jälgija.

Saatanlik väänik

Anonymous said...

Ohh! Aitäh nii põhjaliku vastuse eest! :)

Paula said...

Pole tänu väärt.

Anonymous said...

tere. Kavatsen ise MHGsse minna (pean veel tulemusi ootama, kuid olen kindel, et saan sisse), tahtsin sinult küsida, et millised on õpetajad koolis, õpetajate suhtumine õpilastesse ja õpilaste suhtumine üksteistesse?
Olen kuulnud igasuguseid kuulujutte, et õpetajad on ülbed, õpilased on sildistatud jne.

:)

Paula said...

Heh, sorry, et Su kommentaari nii hilja avastan. Ma tean jah, teadsin algusest peale, et eelarvamus ja kuulujutud on päris hullud, aga vähemalt isiklikult julgen täiesti kindlalt öelda, et need ei vasta tõele. Kõik on täpselt nii ülbed, kui palju neile põhjust anda, nagu igalpool mujalgi. Ning ma tõesti ei leia, et see "rikaste laste kooli" silt ka väga häiriks mind seal, võinoh. Jah, meil on seal väga erinevaid inimesi ja ma usun, et nad on ka täiesti erinevatest peredest, aga so far pole see mind väga huvitanud ja keegi ei tule sulle oma rahakotti näitama, seega kui sind ennast ei huvita ega torgi, siis mis vahet seal on, kui suur on kellegi isa rahakott jne. Niisiis seal on väga toredaid inimesi ja kui ma oleks rohkem inimeste inimene, siis ma ilmselt oskaks sulle rohkem social life'ist ka rääkida, aga ma ei ole eriti, seega selle kohta pead kelleltki teiselt uurima.
Õpetajatest nii palju, et minu arvates on kõik ülimalt toredad ja vastutulelikud ja suuremas osas väga head õpetajad ka. Muidugi tuleb tõdeda, et klassiti erinevad õpetajad suhteliselt palju ja (minu arvates) on mul õpetajatega väga vedanud :D Ma loodan, et keegi sellest kinni ei haara nüüd, ma ei mõelnud halvasti. No igatahes, ma tean, et need kuulujutud on suhteliselt vahvad ja toredad, aga nii kaua, kui mina seal koolis käinud olen, ei ole mind veel ükski kord tabanud mõte, et ma käin mingite rikaste tõusikute koolis, mille õpetajad oleks ülbed. Muidugi leidub väga erinevaid arvamusi, aga see on minu oma :) Eks Sa pead ise tulema ja järgi uurima ;) Loodan Sind uuel õppeaastal näha siis, Anon :)

Paula said...

Sõnakordused on väga lahedad, ma loodan, et kõik märkasid, et ma kasutasin ühes lauses miljon korda sõna "õpetaja" :)

Anonymous said...

Vahepeal unustasin täiesti ära, et ma siin kommenteerisin. Aitäh sulle vastuse eest. MHG on olnud minule väga sümpaatne, ja ma ei ole kunagi neid kuulujutte uskunud, aga eks parem ole kellegi käest kes on ise asjaga kursis küsida, ehk siis praegusel juhul Sina. Olen hetkel reservnimekirjas, aga we'll see kas saan sisse või ei saa. fingers crossed. :)