Pages

Tuesday, April 16, 2013

filmipostitus

Arra soovitused tulid viimaste päevade jooksul vägagi kasuks, kuna suutsin endale nädalavahetusel mingi eriti vahva ja kurnava gripi külge pookida, mistõttu olin kaks päeva voodis siruli ja peale seda lihtsalt uimane ja palavikus (see aga ei tähenda, et filme poleks saanud vaadata). Täna on juba parem, seega suudan õppida, aga kuna kahe esimese perioodipäevaga on nii palju edasi võetud (täiesti müstiline), siis veedan veel homse päeva ka õppides ja loodan, et homme on veel parem olla. Seega otsustasin ennast täna mitte segi õppida ja hoopis ühe filmiblogi kirjutada.
Minu kinoskäimine sai tegelikult päriselt alguse kusagil seitsmendas klassis (vist, Eneli, paranda mind, kui ma eksin), kui ma natuke rohkem oma kinofanaatikust klassiõe Eneliga läbi hakkasin käima. Enne seda käisin kinos tegelikult päris harva, seetõttu ei tea ma suurt midagi vanemast filmiklassikast, ükskõik kui kurb see ka poleks. Ja ma pole eriti vanade filmide fänn, seega ei suuda ma end kuigi tihti neid vaatama sundida.

Kinoskäik on aga nagu ahelreaktsioon, sest filmi oodates ja treilereid vaadates tekib lihtsalt tunne, et kõiki neid filme tuleb vaatama tulla ja nii see nõiaring jääbki kestma. Kuni kino muidugi õigeid treilerivalikuid piisavalt palju teeb. Igatahes panin kokku oma "lemmikfilmide" listi. Jutumärkides sellepärast, et kindlasti ei ole nad eelisjärjekorras, kuna esiteks püüdsin võimalikult erinevate kategooriate filme valida ning teiseks kuna paljud neist on liiga head, et nende vahel valida. Välja jätsin need suured mitmeosalised filmid nagu Bond, Tähesõjad, Fast&Furious jne, kuna ma ei ole vist ühestki kõiki osi näinud ning ühe lemmiku valimine tunduks ka tobe, pealegi teavad kõik, et need on head. Loodetavasti on minu listis kasvõi üks film, mida keegi teist näinud pole. Ja kui ei ole, siis niu, peate ikkagi mulle filme soovitama.

Välja jätsin ka Arra soovitatud filmid, mis on kõik väga head, eriti "The Help" ja "Shawshank Redemption" ja loomulikult "The Notebook".

1. "Inception"
2. "The Notebook"
3. "Seven Pounds"
4. "Vesi elevantidele" - Pattinson isn't that bad... in that one
5. "Looper"
6. "Total Recall"
7. "Wall-E"
8. "Rock of Ages"
9. "Battleship"
10. "In Time"
11. "Real Steel"
12. "Limitless"
13. "Lumivalgeke ja kütt" - Charlize Theroni pärast :)
14. "New Year's Eve" - Zac Efroni täitsa "okei" film.
14. "Täiuslik meel" - On väga mõtlemapanev, aga mitte just parim film. Siiski, huvitav.
15. "What Happens in Vegas" - ka nobrainer, aga oli täitsa okei

2 comments:

Arra said...

Siin isegi on paar filmi, mida ma pole näinud siiani. Vahva! Saan seda viga parandada :)

Martin said...

The Intouchables! Possibly the best movie I've ever seen :)