Pages

Tuesday, March 26, 2013


Kindlasti mitte täielik, aga vähemalt üsna ülevaatlik list kohtadest Tartus, mis on mu vaieldamatuteks lemmikuteks saanud. Vahelduseks "mida ma täna tegin" postitustele :)

1. Õunarullid
Juba aastaid asetseb vana kaubamaja esimesel korrusel pisike kohvikulaadne koht, kus müüakse kohapeal valmistatud saiakesi ning pirukaid. Tavaliselt jäin muusikakoolist tulles väga napilt bussist maha ja jalutasin Riia mäest alla, et uut bussi oodata. Algul käisin sealt kokakoolat (täiesti eestikeelne sõna kusjuures) ostmas, hiljem avastasin, et seal müüakse tõsiselt häid saiakesi. Eriti hea ajastuse korral võib saada vahetult ahjust tulnud õunarulle, mis on lihtsalt nii-nii head. Täna taasavastasime Joosepiga selle koha. Olgugi et me koos polnud seal kunagi käinud, tegime mõlemad kohe õunarullidest juttu ja nii juhtuski, et lahkusime kaubamajast kotitäie õunarullidega. Need ei ole lihtsalt õunarullid, need on hästi kohevad lehttaignast õunarullid, mida süües on tunda, kui ebatervislikud need oma rasvakoguse ning suhkru- ja kaneelikatte tõttu on. Sellele vaatamata on need ühed parimad saiakesed, mida Tartust leida võib. Üks põhjus, miks ma olen totaalselt selle väga koleda vana kaubamaja mahalammutamise vastu: sest ma kardan, et see kohvikulaadne asjake kaob ära või kolib kohta, kust ma seda enam üles ei leia. 

2. Coffee In
Kui varem leidis Tartus vaid mõne üksiku Coffee In'i, siis nüüd on neid pea kõikjal Tartus. Kaubamajas on neid lausa kaks. Kui veel mõni aasta tagasi kannatas sealt minu arust vaid kakaokuningat tellida ning umbes kaks aastat tagasi leppisin tavalise latte'ga, mis minu arust kuigi hästi ei maitsenud, siis nüüdseks teab nii mõnigi Tartu Coffee Ini barista küsimatagi, et Paula ja Joosep tellivad ühe kondenspiimaga latte ja ühe cappuccino, parematel päevadel cappuccino extra shot'i. Ja mina olen oma liigmagusa latte'ga peaaegu alati väga õnnelik, kuigi tuleb tõdeda, et umbes kaks baristat teevad seda veel eriti hästi. Ja eriti magusatel päevadel meeldib Paulale Sweet Creamy Latte, millel on lisaks kondenspiimale ka suur hunnik vahukoort :) 

3. Metro
Oli aeg, kus ma ei saanud absoluutselt aru, miks Metro populaarne on ning kui suurem osa mu tuttavatest veetis enamiku oma pärastlõunatest Metros einesaiu või wrap'e süües, siis mina olin seal ainult paar-kolm korda käinud ja sedagi puhtast viisakusest. Esiteks ei meeldinud mulle Metro selle pärast, et seal pidi liiga palju ise valima ja ma ei suuda kunagi otsustada, seega oli see minu jaoks totaalne no go. Mingi hetk aga käis mingi veider klõps ja ma sain aru, et Metro on üks väheseid kohti Tartus, kus on mõnus niisama aega parajaks teha või siis üks korralik fast food lõuna süüa ja pika aja peale on sellest saanud üks mu lemmikkohti, kus söömas käia. Mitte küll dinner'i mõttes, aga just selliste kiirete lõunate puhul. Peale selle oleme Joosepiga juba välja valinud, millised teenindajatest teevad saiu hästi ja millised mitte. See väljendub selles, kui palju sodi nad sinna vahele laovad ning kas seljuures püsib sai koos ka või tilgub igale poole laiali. Vaatamata halvale muusikale ning natuke ebamugavale asukohale on Metro siiski väga vinge. 

4. Botaanikaaed
Kevadest sügiseni on botaanikaaed üks parimaid kohti, kus jalutamas käia. Eriti vinge on käia sillal kalu söötmas, kuna neid on seal meeletult palju ja nad kõik kisklevad saiatükikeste üle. Pealegi tundub kaugelt vaadates, nagu tiik elaks, sest sillaalune kubiseb alati kalakestest, kui keegi neid sillalt söödab. Lisaks sellele on botaanikaaias alati mõnus macro'ga pilte teha, klapid peas. Palmimajja pole ma ilmselt kusagil 7-8 aastat jõudnud, aga sellel suvel võiks seal ka uuesti ära käia. Tegelikult lähevad minu mälestused botaanikaaiaga seoses tagasi aega, kus me Avelyga koos seal teed käisime joomas, mida sai sealt mingi täiesti uskumatult väikese raha eest. Tihtipeale jalutasime seal tükk aega ringi, juues ära mitu tassitäit teed ning vahel pakkus sealne administraator meile isegi kooki. 

5. Toomemägi ja vanalinn
See pole ilmselt esimene kord, kui ma oma blogis Toomemäge ülistan, aga see on lihtsalt ka üks parimaid kohti, kus pärast väsitavaid suvevaheajaeelseid koolipäevi jalutamas käia või siis jällegi lihtsalt pilte teha. Eriti vinge on seal Näituse tänava poolsete küngaste otsas piknikke pidada. Et listi mitte väga pikaks ajada, loen selle alla kogu vanalinna osa, mida Tartus on küll suhteliselt vähe, aga kus on sellele vaatamata väga mõnus jalutada. Raekoja plats on kõige ilusam talvel, ületades viimastel aastatel jõulukaunistuste poolest Tallinna mitmekordselt. Ülüldse on Tartu jõulude ajal kuidagi mõnusalt armas. 


6. Emajõgi
Emajõe promenaad on küll üks ebapraktilisemaid osi Tartust, arvestades, et suur osa piiretest on juba lahti kangutatud ja vanarauaks minema tassitud ja need platvormid näevad ka üsna nukrad välja, sellele vaatamata   on seal mõnus jalutada, kui suvel turult mureleid või maasikaid ka kaasa osta. Ja Emajõe kaugemas osas on mõnus ratastega ringi sõita või siis varasuvel riietega ujumas käia. Ja lodjasõit Jõmmu või Paulaga on ka siiski vinge, ma tegelikult ei tea, kas Paula enam üldse sõidab, aga millalgi vähemalt sõitis...

***

Kindlasti tuleb mul veerand tundi peale selle postituse avamist veel umbes 10 kohta meelde, aga eks ma siis saan veel ühe postituse kirjutada. Käisime Joosepiga "Elavaid pilte" vaatamas, mis oli tegelikult minu ajaloo kodutöö, aga tegelikult oleksime seda vist niisama ka vaatama läinud. Väga hea film oli, idee oli hea ja teostus oli ka vähemalt Eesti kohta väga hea, selline mõnus, kaasahaarav ja huvitav. 
Homme on DSD, seega ma üritan veel lugejakirja vormistuse ja mingid põhireeglid üle vaadata ja siis korralikult välja puhata, sest eksam algab juba kell üheksa =)

Viimasrel päevadel olen üritanud neid vingeid krunne teha, aga mulle lihtsalt ei ole krunnitalenti antud, seega pole veel kordagi päriselt välja tulnud :(

EDIT: Kohe peale blogi kirjutamist siiski tuli :D2 comments:

Eneken said...

krunnipopikud :) head DSD-d!

Paula said...

tähhtähh :)