Pages

Thursday, March 21, 2013

Kambja + TÜ + Tallinn


Teisipäeval läksime Joosepiga Kambjasse, kus oli üle pika aja jälle väga mõnus. Vaatasime kanad-kuked üle, kes on vist jälle suuremaks kasvanud, mida ei saa neile ka pahaks panna, arvestades, et viimati käisin seal päris kaua aega tagasi. Joosep üritas teise Joosepiga võidu kireda, mis kestis umbes kümme minutit ja nägi välja nii, et kui kanalast kõlas hädine kikerikii, tegi Joosep kanala ukse lahti ja kires vastu. Lõpuks hakkas tal kurk valutama ja läksime tuppa teed jooma. Hiljem tõime lehe ära ja veendusime selles, et oleme kohutavad lehelugejad, alustades lehega kõik tagant ning sirvides viie minutiga läbi kõik pealkirjad, süvenedes ainult koomiksitesse/horoskoopi/täiesti ebavajalikesse uudistesse.
Hiljem käisime järve peal jalutamas, mis oli ka vahva, sest saarest oli saanud lihtsalt pisike küngas keset lagendikku. Tagasi teele jõudes kohtasime ühte suuskadega vanemat meest, kes meile pikalt rääkis, kui väga ta kommunismi vihkab ning kuidas kommunism on pikemas perspektiivis süüdi selles, et keegi enam ei suusata. Tõtt-öelda oli ta jutt isegi loogiline, vähemalt kõlas täitsa ausalt. Püüdes veidi rõõmsama tooniga lõpetada, ütles ta, et Joosep näeb väga tark välja ja kindlasti aitab Eestis õiguse jalule seada ning kuna tal on nii ilusate silmadega neiu, kes ilmselt on ka väga tark, siis peaks me igavesti koos õnnelikud olema ja koos vananema ja koos vanas eas suusatamas käima. Vot nii. Algul üritas ta küll selgeks teha, et ilu ja tarkust koos ei anta, aga kui me Joosepiga üksteisele tähendusrikkalt otsa vaatasime, siis ta leebus ja ütles, et vahest harva juhtub sedagi.Õhtune kohustuslik kaardimäng sai ka ära mängitud ja hommikul sõime väga tervislikku kaerakliidega putru, mis oli väga hea. Siis tulime Tartusse ja läksime Tartu Ülikooli avatud uste päevale, mis valmistas tohutu pettumuse. Võib-olla sellepärast, et TTÜ oli eelnevalt väga head tööd teinud, aga võib-olla lihtsalt sellepärast, et nad ei pannud mitte mingit efforti oma kooli heast küljest näitamisse. Kõigepealt rääkisid nad sellest, kuidas Tartu Ülikool on 3% maailma parimate ülikoolide seas, mis iseenesest pani lihtsalt mõtlema selle peale, et maailmas on üle kolmesaja parem ülikooli, kuhu minna. Seejärel näitasid nad mingit väga vahvat slaidi sellest, kuidas Tartu Ülikool on juba pikemat aega olnud kõige tuntum ja mainekam ülikool Eestis, mis iseenesest on tore, aga nende kolme aasta lõikes, mis nad näitamiseks välja olid pannud, oli ka väga selgesti näha, et Tartu Ülikooli maine oli iga aastaga vähenenud, kusjuures TTÜ maine iga aastaga tõusnud. Peale selle rääkis mingi PhD, kes luges lihtsalt slaidilt maha, kusjuures minu meelest koguaeg üsna sarnast juttu sellest, kuidas ülikooli valida. Tuleb tõdeda, et kuigi me ootasime kaua, ei jõudnud me seda Marten Kuninga etteastet, mis loodetavasti üldmuljet parandas, äragi oodata.
Läksime hoopis teaduskondi uudistama ja korjasime hunniku infolehti ning jäime kahe geenitehnoloogiat õppiva neiuga rääkima. Uurisime algul, kuidas nende õppimine üldse välja näeb ja seejärel, miks nad TÜs geenitehnoloogiat õpivad ning mitte TTÜs. Neiu, kes selgus olevat tegelikult Tallinnast, vastas küsimusele umbes nii: "Eem.. No ma alguses tahtsin Tallinnasse minna, aga siis tulin ikkagi Tartusse ja Tartu on palju lahedam koht ja nii vinge üldse," mis ei kõlanud just eriti veenvalt, seega moodustasime küsimuse ümber ja uurisime, kas ta kaalus ka ülikoolide erinevusi või sai määravaks ainult lõbus tudengielu Tartus. Pika mõtlemise peale rääkis ta midagi sellest, et TTÜs ollakse ainult laboris ja seal ei õpitagi üldse teooriat, mis lõppkokkuvõttes kõlas lihtsalt jaburalt ja kuna ta ise ka väga aru ei saanud, mida ta räägib, otsustasime lihtsalt edasi liikuda. Niisiis tuleb tõdeda, et TÜ valmistas paraja pettumuse, samas on neil veel kaks aastat aega oma lahtiste uste päeva kallal vaeva näha.


Täna lähen Tallinnasse ja kuna ma pole kindel, palju ma oma kordamise ja närveerimise arvetl blogisid jõuan kirjutada, saate täna ühe korraliku pildiblogi. Võite mulle siis reedel ja laupäeval pöialt hoida, ma oleksin väga tänulik. Ja nautige oma vaheaja viimaseid päevi või siis lihtsalt kevade algust :)

2 comments:

Eneken said...

Tasub mõne kaugema ülikooli avatud uste päevadel ka käia ;) olümpiaadikallinurr ja närvile palderjanikokat ;)

Eneken said...

ja viimase minuti pöialt siis ka...