Pages

Saturday, March 23, 2013

28. vabariiklik emakeeleolümpiaad ehk siis läks lappesse

Kui ma olin läbi lugenud kellegi nelja aasta taguse blogi emakeeleolümpiaadi vabariiklikust voorust, tundus väga halb idee sinna minna. Tallinna ülikooli jõudes oli pilt lausa lohutav, vähemalt mitte nii hull, kui olin kartnud. Jah, siin-seal rääkisid neiud mingitest täiesti absurdsetest keelereeglitest ja sellest, kuidas nad päev enne olümpiaadile tulekut seebikaid vaatasid ja nüüd kardavad, et nende IQ on kümne palli võrra alanenud. Sama neiu saavutas oma vanuseklassis vist kolmanda koha, seega ilma seebikateta oleks tõenäoliselt olnud oodata esikohta. Ma ei lootnud juba enne esimest vooru midagi. Ma polnud auhinnalist kohta väärt esialgu juba seetõttu, et ma polnud tegelikult selleks olümpiaadiks valmistunud ja teisalt seepärast, et ma tegin esimese JA teises voorus masendavaid vigu, mille pärast mul siiani häbi on, pealegi mõtlesin osades kohtades liiga palju, arvestades, et ma olen seda kõike õppinud. Ja olümpiaadi tipphetk oli vist see, et ma oskasin sõna smoothie asemel kasutada omasõna "mahedik", mis oli lihtsalt nii jabur sõna, et jäi mulle olümpiaadihommikul silma, kui Oma Keele väljaandeid läbi sirvisin. Brüleekreem polnud ka muidugi probleem.

Seega on mul hea meel, et ma auhinnalisele kohale ei tulnud, sest siis oleks mul küllatki häbi olnud Eesti emakeeleoskajate taseme pärast ja pealegi polnud ma pooltki nii lahe, kui see hipsterist kutt, kes kolm auhinda sai ja terve olümpiaadi vältel päikeseprille kandis, kusjuures mulle tundus, et ta oli seda auhinna vastu võtmise kõnnakut kodus hoolega lihvinud, sest see tuli kolm korda nagu lindi pealt. Päriselt.

Igatahes on mul hea meel, et see nüüdseks läbi on ja võib-olla tasuks järgmisel aastal ka minna, ilma lolle vigu tegemata. Pealegi võiks proovida lõppvooru saada, sest lõppvooru ülesanded on palju vingemad. "Koosta lause väljendiga "läks lappesse" ülekantud tähenduses, selgita väljendi tähendus." Jah, just nii.

Aga anyway, homme on viimane päev "puhkust" ja siis on jälle võrratu kool.

2 comments:

Anonymous said...

Tead, sa oled inspireeriv!

Paula said...

Heh, rõõm kuulda :)