Pages

Monday, February 25, 2013


Käisin ja rääkisin täna õppejuhiga vene keele õppimisest, sest otsustasin vahepeal, et tahaks ikkagi mingil tasemel vene keelt osata enne, kui kuhugi edasi õppima lähen, sest vaevalt kusagil vene keelt algajatele enam õpetatakse ja kui mul on mingigi võimalus teha seda kooliajast, mitte vabast ajast, siis kõlab see nagu hea võimalus. Igatahes lõppes jutuajamine sellega, et homme lähen oma loodetavasti tulevase vene keele õpetaja juurde, kes ütleb mulle, mida ma peaksin tegema enne järgmist septembrit, et vene keele B-keele rühmaga enam-vähem samale tasemel saada. Kõlab nagu hea uurimustöö teema - mis tasemel on võimalik omandada vene keel poole aastaga. Ma saan küll hakkama.. jaaa... muidugi...

Avastasin, et polegi teiega oma vinget sünnipäevakingitust Joosepilt jaganud. Nimelt tegi ta mulle pärlite hoiustamiseks riiuli (täitsa ise), kurjuures nendes karpides on hunnik pisikesi karbikesi, kuhu pärleid panna. Nii et nüüd tuleb ainult pärlite jaoks aega leida, sest motivatsioon on täiega olemas :)

Muidu ei toimu koolis suurt midagi. I mean, jaa, õppimine, aga mitte midagi märkimisväärselt huvitavat. Neljapäeval läheme koos aakatega (a-klassiga) Tallinasse teatrisse, lennusadamasse ja TTÜ'sse. Reedel on õigekirjaolümpiaad. Ja nädalavahetus tõotab tulla järjekordne mõnus lebo :)

4 comments:

Anonymous said...

tee oma kodust pilte? kas kolisid sellepärast ära, et koolile lähemal oleks?

Anonymous said...

kui mina kunagi koolis käisin, siis oli esimene võõrkeel vene keel, teine saksa keel. inglise keelt hakkasin ise õppima, sest kõik laulud olid inglisekeelsed. ja siis tekkis ka internet, oli võimalik netist otsida laulusõnu välja. siis hakkasin neid tõlkima, kirjutasin väikestele sedelitele ja tassisin neid taskus :) igatahes jõudsin nii päris kaugele.
ehk saad seda nippi kasutada ka vene keelega, kuid muidugi peaksid leidma sellise muusika, mis Sulle tõesti meeldib, ning mille sõnad oleksid ka normaalsed, st mitte liiga ropud, nagu vene keelele vahest omane on, mitte liiga diibid, et algajale lootusetult keerukad oleks. ja muidugi tuleks alustada Sul tähestikust :)

Jõudu ja edu :)

Paula said...

A1: veider oleks korterit blogis eksponeerida või kolimise põhjuseid lahata, ma arvan :)

A2: see on kindlasti võimalik (omal käel keele õppimine), ma lihtsalt arvan, et inglise keel on parem külge jääma, sest seda on igalpool näha ja kuulda. vene keele õppimine tahab (minu puhul vähemalt) lihtsalt tööd ja ilmselt üsna palju tööd, arvestades, mis tasemel b-keele rühm praegu on. aga motivatsiooni on, seega küll ma hakkama saan :) tähestiku õppisin juba selgeks! :)
aitäh :)

Anonymous said...

A2 jätkab: õige point, et inglise keelt on palju ümberringi :) siis pead otsima telekast mõned venekeelsed saated välja, nt selgeltnägijate tuleproov :-P :-P, neid vaatama hakkama, sest siis keel jääb kõrva, laulude laulmise osas ehk tekib miskit hääldust ka, sest vene keelt on tegelikult päris raske hääldeda. samas, kui räägid inglise keelt, saksa keelt, nüüd õpid ka prantsuse keelt veel, siis ilmselt on su kurk juba harjunud erinevaid asendeid võtma, et neid õigeid häälikuid sealt välja pressida :) igatahes edu ja fännid ootavad põnevusega edasist kajastust :)