Pages

Wednesday, January 2, 2013

KUMU

Juba ligi kaks kuud oleme üritanud empsiga jõuda KUMUsse vaatama näitust "Mood ja külm sõda", täna jõudsime lõpuks ära käia. See oli minu esimene kord KUMUs, seega olin ma juba ainuüksi mineku pärast excited. Maja ise on ülivinge ja ilmselt põhjalikuks vaatlemiseks kuluks rohkem kui üks-kaks päeva, sest näitusi on seal palju ja tõenäoliselt süveneb iga kunstist vähegi lugupidav inimene eksponaatidesse ja näitusesse pisut kauem kui pool tundi. Siiski, olles sattunud mitmesse valesse saali ning visanud pilgu ka Eesti maalikunsti klassikale (mis oli kusjuures üllatavalt hea), jõudsime suurde saali, kus oli hulganisti kleite, kangaid, vanu ajakirju, filme, fotosid, aksessuaare ja palju muud. Kleidid, lõiked, kangad - kõik oli lihtsalt nii vinge ja kui ma saaks, siis ma vist käikski koguaeg mingite eriti vingete vintage asjadega. Ja kui ma õmmelda oskaks, siis ma endale ainult 60ndate stiilis kleite õmblekski. Mu vaieldamatud lemmikud olid siiski kavandid:


Eile üritasime empsiga küünelakki pildile saada ja käte pildistamine osutus raskemaks, kui me mõlemad arvasime. Aga siin on siiski üks pilt by mom:


Kaks lugu vahelduseks. Esimene on Bernhofti - C'mon Talk, mida Paula Facebookis jagas ja mis on täiesti mitte minu maitse, AGA erand ja meeldib mulle väga-väga. Niisiis esiteks:


Teine lugu on lugu, mida me Joosepiga juba ammu otsisime ning mille lõpuks ka leidsime (Joosep, kui nüüd aus olla). HND - enam-vähem ainus Eesti bänd, kes suudab metalit teha, ilma et see mind häiriks. Ja nende parim lugu (minu arvates):

3 comments:

marek said...

Tore kuulda, et HND meeldib..loo autor mul hea sõps :)
PS H.U.A.

Paula said...

Oh, nii vinge :)

marek said...

Isiklik lemmik HND lugu ka siis: JIHAD
http://www.youtube.com/watch?v=NA-xOMm9lI8&list=UUPwZcGy-w6NsF5hjoSHdwEQ