Pages

Friday, November 2, 2012

Matalaagrist

Kuna mul uusi pilte ei ole, siis saate hunniku vanu, mille ma välist kõvaketast taasavastades leidsin :)


Matemaatikalaager oli mu elu esimese laagri kohta väga vinge. Esimesel päeval käisime Maantemuuseumis, kus meid autoga katusele keerati, misjärel pidime end sealt vabaks päästma ja välja ronima. Lisaks sellele saime mingeid drunk-goggles'eid kanda, kusjuures pidime mööda sirget joont kõndima, palli püüdma ja teisi teretama. Tuleb tõdeda, et ma ei saanud ühegagi hakkama. Peale selle oli Maantemuuseumis endiselt palju vingeid autosid.


Siis sõitsime Taevaskotta, kus sõime hunniku võileibu ja võtsime siis kõik koos läbi hommikul lahendatud olümpiaadiülesanded. See osa laagrist oli huvitav, aga samas kohutavalt masendav, sest ma polnud ilmselt ainus, keda selle pooleteise tunni jooksul tabas kurb tõsiasi, et olümpiaad läks küllaltki halvasti. Õhtul mängisime paar tundi hundimängu, mis on vaieldamatult üks mu lemmikmänge, kus õpetajad saavad panniga pähe ja kus kuuleb vaimukaid kaitsekõnesid.


Teisel päeval alustasime kohe peale hommikusööki pikema matasessiooniga, milles käsitleti matemaatilist induktsiooni. Algul ei saanud vist keegi suurt aru, aga mida aeg edasi, seda rohkem jõudis kõigile kohale ja peale pooltteist tundi lubati meid kõiki pooletunnisele vaheajale. Me Joosepiga otsustasime matamõtetest eemale saada, tehes ühe väiksese jalutuskäigu värskes õhus. See lõppes sellega, et ma nägin seent. Lähemal vaatlusel ütles Joosep, et see on sitaseen (nagu me kõik teame, nimetatakse nii kõiki seeni, mis ilusad välja ei näe või mida ei tunta, olgugi et selline liik on päriselt olemas ja selle liiginimi on anellaria fimiputris - Paula blogi möödapääsmatud fun factid!). Seejärel hakkasime arutama, et kas matemaatilise induktsiooni põhjal saaks väita, et kõik seened on sitaseened. Niisiis, nagu te arvata võite, ei tulnud pausist suurt midagi välja :)

Igatahes, teine osa meie toredast matasessist möödus geomeetria seltsis, mis oli kusjuures päris huvitav. Tavaliselt mulle geomeetria ei istu, aga kogu see vektorite ja erinevate teoreemide teema tundus päris huvitav. Pealegi õppisin ma selgeks umbes kaks viisi, kuidas oleks võinud lahendada eilset olümpiaadiülesannet, mis on ka pisut irooniline. Kui mul nüüd ainult oleks natuke aega ja viitsimist kogu ülejäänud laagrimaterjal läbi vaadata, võiks matemaatikalaagri täielikult õnnestunuks lugeda.

No comments: