Pages

Thursday, July 12, 2012

continental drift

Ma küll ei tea, palju inimesi on tänaval mind puhtalt blogi järgi ära tundnud, aga Tallinnas olen end mitu korda avastanud olukorrast "vaata-see-on-ju-see-blogitüdruk". Igatahes on see päris tore tunne. Igatahes, Tallinn on üks kolesuur linn, mille tundmaõppimine võtab mõnevõrra kaua aega, aga vähemalt tean ma, kus on Vapianod, Viru keskus, Pirita ja lennujaam. Ülejäänu on köki-möki. 


Mingi päev käisime kinos "Jääaja" esilinastust vaatamas. Millalgi, kui me Joosepiga seda treilerit nägime, ütles Joosep väga tabavalt, et "that cow has already been milked". Üldiselt peab see neljandate järgede puhul paika, aga sel korral oli tegemist üllatavalt õnnestunud quadrology? (trilogy, quadrology?). Meh, sounds good.


Kino ise lõppes millalgi hilja-hilja ja peale seda oli meil Rene ja Joosepiga hädasti vaja ujuma minna. Niisiis suundusime Piritale, ilm oli üsna tuuline ja vee soojuseks ennustasime ka umbes kuusteist kraadi, aga õhtu oli nii ilus, seega me ei saanud nii lihtsalt araks ka lüüa. Päike loojus parasjagu, surfikooli ümber oli selline mõnus rahulik meeleolu, kõik jalutasid ja lugesid vaikselt oma rannapäeva lõpetanuks. Pirital on selline cool muul, mis ulatub üsna kaugele merre, tegelikult lausa kahelt poolt ja sealt vahelt sõidavad laevad sadamasse. Idee järgi seal ujuda ei tohi ja päeval on seal vist isegi miski rannavalve, aga nii õhtul pole seal kedagi, kes kohale ujuks. Muul ise on miskit meeter ja natuke peale veepinnast ning selle peal on omakorda meeter-poolteist miskit betoonserva, mille otsa ronides saab mõnusalt hoogu võtta ja kogu kupatusega vette hüpata. Niisiis hüppas esmalt Rene, siis Joosep ja siis vinnas end sinna ääre peale Paula. Ja plärts. Vesi oli üllatavalt soe ja korraga polnudki enam külm. Ainult ilus hämar ja küllaltki märg oli. Väga-väga-väga fun. Hüppasime veel paar korda ja kobisime koju.


Tallinna hommikud on minust vorminud perfektse omletikoka, mis tähendab, et igal hommikul valmistab Paula kõigest, mis kapis leidub, ühe omleti ja jagab selle siis kodanike vahel laiali. Kõrvale tehakse kohvi, kusjuures kaks tassi on alati hulga kondenspiima, suhkru, vähese kohvi ja viimasel ajal sooja vahustatud piimaga. Võin teile special edition postituse teha, kuidas ma seda täpselt teen. Sobib neile, kes kohvi üldiselt vabatahtlikult ei joo, armastavad lattet või siis magusat. Besides näeb see nii ilus välja.

Millalgi läksime Hansaplanti kassiliiva ostma ja lõpetasime hunniku lilledega, mis vormiti hiljem üheskoos peenraks. Enne seda mingil päeval käisime Kambjas, kus toitsime kanu metsmaasikatega. Fun fact: Paula on puhv-sussex, kes kõigist kümnest kanast-kukest haistab metsmaasikaid silmapiirilt ja jookseb oma siredate kanajalgadega ruttu-ruttu kohale. Peale seda käisime Nivaga sõitmas, kusjuures ma sain ka natuke rallida. Nival on haigelt raske rool ja käigukangi saab liigutada ainult kahe käega, koondades kogu oma jõu.


Ma võin vabalt plaadipoes tund aega ringi kammida, lihtsalt üks tore fun fact. Avastasin täna Rage Against The Machine'i collectioni, mau-mau. Tsauki uutele followeridele. My blog is a mess, another fun fact :) Fun fact: garaažis on roosa kummipall koos narmastega, mille nimi on Woofie.

No comments: