Pages

Thursday, March 1, 2012

SUOMI

Võtsin eile julguse kokku ja küsisin Anniinalt USB juhet, sest pilte on nii palju ja suur tahtmine oli blogi kirjutada. Polnudki nii hull. Ta on nii sõbralik. Mul on võõrustajaga ikka väga vedanud!

Aga kui algusest alustada, siis laupäeva hommikul sõitsime bussiga Tallinna poole. Andres ja Ergo magasid ilusasti ja me tegime väikese pranki, millest on ka video mu YouTube channelil.


Peale seda oli lend Helsingisse, mis oli kohutavalt lühike ja üsna igav. Eneli luges, poisid mässasid seal omaette ja ma vaatasin pilvi ja mõtlesin niisama elu üle järele või midagi. 


Helsingi lennujaamas oli meil umbes kolm tundi aega. Kõigil oli kõht kohutavalt tühi ja nii hakkasimegi Ergo, Andrese ja Eneliga toidukohta otsima. Kõndisime lennujaama otsast otsani kolm korda läbi ja käisime kõik korrused läbi, kuni lõpuks istusime lihtsalt kuhugi maha, kus burger maksis 16 eurot. Me Eneliga splittisime oma burksi. Peale söömist panime väravas kerge teatri püsti ja mängisime oma Kalevipoja katkendit läbi.


Õhtuks jõudsime Paltamosse, kus meid ootasid meie võõrustajad. Minu võõrustaja on Anniina, kes on hetkel veel 14 ja kes on officially kõige parem võõrustaja in the whole world. Esimese päeva hommikupoole läksime kelgumäele, mis oli väga creepy, aga kusagilt äärest kannatas tasakesi alla lasta. 


Mingi hetk kogunesid sinna kõik eestlased. Sõime grillvorste ja Ergo tegi mulle soome kelgu peal ühe väljakuringi. 


Enne seda, hommikul, käisime Anniina koeraga jalutamas. Ta koera nimi on Kukka ja see tähendab soome keeles lille. Nende kodu asub üliilusas kohas, üsna metsa vahel ja siit on imeilus vaade Oulujärvele. 


Esimene päev koolis oli põhiliselt tutvumismängude ja tutvumise päralt. Avastasime nende imeilusat kooli. Neil on koridoris piljardilaud ja nende söökla on põhimõtteliselt klaasseintega. Nende kooli ülesehitus on nii... mugav ja armas? Nende klassid on lihtsalt imelised, eriti 20 kitarri, trummikomplekti, mitme klaveri ja muude instrumentidega muusikaklass!


Ja nende võimla-aula on pehmelt öeldes ilus :) 


Peale seda millalgi oli meil vaba aeg ja sellest ma suurt ei mäleta. Aga pilte võite ikka vaadata: 

AnniinaJärgmisel päeval oli Kalevala päev, mis tähendas, et soomlased tutvustasid oma kultuuri ja kõik teised riigid jälle endi kultuuri. Kogu kool tuli seda üritust vaatama.


Meie tegime näiteks katkendi Kalevipojast. Rootslased aga tegid ABBA't järgi: 


Vahepeal käisime Ergo, Andrese ja Eneliga poes. Neil on siin kaks poodi. K-Market ja S-Market. Ja mingil hetkel hakkas meil igav, seega me Eneliga lakkisime mu küüned ära. Andres sai ka kerge maniküüri.


Oh we so fabulous


Õhtul oli noortekeskuses mingi üritus, kus mängiti mingeid ägedaid mänge, vaadati filme, pelati pingpongi ja piljardit ning sai palju süüa. 


Me Eneliga polnud üldse seltskondlikud ja istusime enamuse ajast omaette, Coca-Cola kaisus. Järgmisel päeval käisime Vuokattis, mis on mingi suusakuurort enam-vähem. Seal oli mingi lots of everything, aga meid viidi kuhugi tunnelisse snowtube'ima. 


...ja hiljem mingisse võimlasse veidraid mänge mängima.


... ja lõpuks mäe otsa, et saaks ilusa vaatega vähemalt pilti teha:Eestlased:


Sakslased:


Ergo ja Andres jäid koos rootslastega mäele, meie sõitsime tagasi. Õhtul sõime pitsat ja rääkisime niisama pikalt juttu.

Täna käisime Spartakus, mis oli mingi noortekeskus. Tegime Markole uhke käemaalingu küünelakkidega.Ja Helinale :P
Ja ma sain saksa lipu näkku :D
Lapsed leidsid H&M'i üles
Õhtul kirjutan veel ehk :) tsaukisau :P

2 comments:

Anonymous said...

PAULA!!! I found your blog from your Facebook-page! I look terrible in that picture of us! :DD I translated this text with Google Translator, and I almost cried when I read what you have written about me:) I miss you sooo much! I hope I'll see you soon:) + Another letter from us is coming to you on next week and there will be something, what you can EAT ! :DD Dad is still screaming every evening "PAULA, SYÖMÄÄN!" And we have noticed that Kukka is always looking for you! I think she is missing you too:D Have a nice spring:) - Anniina

Paula said...

AWWWWW, THANK YOU, ANNIIINA! :)