Pages

Wednesday, March 28, 2012

5


Kui ma seda photo challenge'it alustasin, siis ma tegin endale igaks juhuks mõned varuvariandid ette, juhuks kui mul peaks mõnel päeval mingi totaalne inspiratsioonikriis tekkima või mul tõesti pole mingil veidral põhjusel seda pilti kusagilt võtta. Nojah, ilmselt tuleb neid varusid rakendada sel ajal, kui ma Itaalias olen, aga eks ma mõtlen selleks ajaks miskit välja. Seni võtsin ma plaani, kasutada neid varuvariante võimalikult vähe. 
Tänasega olin ma juba päeval hädas. Asi on lihtsalt selles, et enamus sellest listist ei ole jooksu pealt teostatavad (välja arvatud "jooksmine", aga ka selle pildi jaoks peaks fotograaf seisma), mis tähendab, et ma pean võtma kusagilt eraldi aja, leidma õige asja/koha ja tegema pildi. Mõned on vist juba koolis aru saanud, et see list sisaldab päris palju kohti või ehitisi, et mitte öelda maju või siis lihtsalt öelda korralikult välja, et õppeasutusi. Tegelikult kahte lausa. Aga need üritan ma aprilli lõppu jätta, et mul oleks teile sinna alla ka midagi kirjutada.
Igatahes, mõni aeg tagasi lugesin ma ühte raamatut, mis kajastus ka mu blogis ja kui keegi veel mäletab, siis sai sellest ühtlasi minu lemmikraamat. See oli Roone Roosti kirjutatud "mis sul Viga on" ja hiljuti luges selle läbi ka Joosep (muide ma kohutavalt kartsin talle seda raamatut anda, sest Joosep on selline positiivsusest pakatav rõõmsameelne optimist, kes ühiskonda otseselt every now and then ei kritiseeri, nagu näiteks Paula). Aga ta ütles, et talle meeldis. Võib-olla oli ta lihtsalt viisakas. Kui ta seda tõesti mõtles, siis see ilmselt selgub üsna pea... Igatahes, ta tõi mulle selle raamatu täna tagasi ja kui ma olin ta trenni ära saatnud ja oma kontsadega forever ringi lasnud, istusin ma jõe ääres ja üritasin oma jalavalust natuke aega üle olla, mis viis selleni, et ma hakkasin seda raamatut lugema. Ja mulle tuli jälle meelde, kuidas mulle see raamat meeldib. 
Niiet, ma võtan selle nüüd kiiresti kokku, et te väga palju lugema ei peaks ja et teil jääks rohkem aega raamatute ja muu kvaliteetkirjanduse jaoks, olgu siis kas eepika, lüürika või lüro-eepika. Ehk siis, mulle meeldivad raamatud. Alustades Roone Roosti raamatust "mis sul Viga on" ja lõpetades Mati Unti raamatuga "Hüvasti kollane, kass!"

NB! Jah, ma tõesti kirjutan "mis sul Viga on" nii, et mu eesti keele õpetaja laseks mul 500 korda tahvlile algustähe reegleid kirjutada, aga siis ma ütleks talle, et ta selle raamatu läbi loeks, sest just siis saaks ta aru, miks ma seda teen. Just sayin'

No comments: