Pages

Saturday, February 18, 2012

Die farbige Welt der Chemie

Kui ma neljapäeva hommikul kell pool kuus ärkasin ja vaevu püsti püsisin suurest unest, siis ma kartsin, et see workshop ei ole hea mõte. Bussis sain teada, et me läheme neljakesi, mina, Annabel, Maris ja Laura, Tallinna Saksa Gümnaasiumisse, kusjuures meil kellelegi pole õrna aimugi, kus see asub. Jõudsime sinna umbes pool tundi peale programmi algust - kõik olid juba klassides ja kui meie Marisega keemiaklassi jõudsime, vaadati meid lihtsalt veidi võõrastava pilguga. Saime kitlid ja mingi ülesandelehe.


Did you know, et seal koolis on osakonnaõpilastel 75% tundidest saksa keeles. Kui ma veel mõni aeg tagasi kaldusin arvama, et IB on halb mõte, sest sa ei tea erialastest mõistetest eesti keeles mitte midagi ja oskad rakubioloogiat a'la ainult inglise keeles, siis nüüd arvan ma, et see pole üldse nii hull. Võinoh, mitte nii hull, kui ma kartsin.


Tegelesime kaks päeva kromatograafiaga, if that's the right word for it... Põhimõtteliselt seletab see nähtus, kuidas erinevad värvid koosnevad omakorda erinevatest molekulidest, mis näiteks jooksevad mööda filterpaberi kiude erineva kiirusega. Tegelikult kannab neid edasi vesi, eksole. Ühesõnaga, vaadake pilte ja uurige netist juurde ja meie plakat annab ka kerge ülevaate asjast.Õppisin Tallinna ühistransporti kasutama. Nii trolle kui ka busse. Tallinna erinevus Tartust busside osas on see, et kõik trügivad ja on võimelised põhimõtteliselt tapma istekohtade pärast, samal ajal kui Tartus on kõigil suhteliselt ükskõik, kas nad seisavad või istuvad. Igatahes, workshopid läksid igati asja ette. Mulle vähemalt meeldis. Lisaks keemiale sain saksa keelt harjutada ja tutvusin uute toredate inimestega, mis on alati positiivne. Ööbimisega läks ka hästi ja sain empsi pool tudida. 

Sünnipäevapostitus tuleb eraldi ;)


Ma olin nende augukeste tregemises suht ekspert :D

No comments: