Pages

Thursday, January 12, 2012

"Sa oled palju targem kui ma arvasin... see tähendab nagu VÄGA tark..." O.Protsin

Istusin eile muusikaajaloos, rääkisime Mihhail Glinkast. Saime esimest korda mingid õpikud seal, tundub päris huvitav tegelikult. Kõik, mis on faktidega põhjendatav, päheõpitav ja mida on võimalik loogikaga selgeks saada, on muusikakoolis täiesti sooritatav. See osa, mis iseenesest moodustab põhilise osa muusikakooli olemusest ehk siis kuulmine, tekitab probleeme. Igatahes Glinkaga ma eilses tunnis ei tegelenud, ma tegin neid sisseastumiskatsete matemaatikaülesandeid. Toomas ütles, et mulle vist väga meeldib matemaatika. Ma ütlesin talle, et tuleb tõdeda tõesti, et mulle meeldib matemaatika.
Peale kiirteteoreemi õppimist oli mul küll totaalne matavaimustus. Ma rääkisin Liisule pikalt ja laialt sellest, kuidas ma kavatsen matemaatikuks hakata ja värki. Ma ei usu, et see juhtub, aga viimasel ajal ma ausalt öeldes ei välista ka midagi.
Liisuga kell 6 hommikul Ihastes

Täna sain hulgaliselt keemiaalast kirjandust, mida mul kusjuures vaja ei lähe, enne kui ma neid viktoriiniülesandeid ära ei lahenda ja me kuhugi edasi oleme saanud, aga siiski tundub see üle mõistuse huvitav. Ma lugesin täna igal vabalt hetkel mingit raamatut, mille on kirjutanud keegi Hergi Karik ja pealkiri on "Hämmastavad ained". Kõik need, kellel keemiast täiesti ükskõik on, hüpake sinna, kus on kolm tärni ja lugege sealt edasi, ma ei piina teid.
siis, kui ma kokat kooli smuugeldasin

Anyhow, ma olen seda mingi mõnikümmend lehekülge lugenud ja teil pole õrna aimugi, kui huvitav see on. Ma sain teada, kuidas avastati väärisgaasid ja kui kohutavalt paljudeks asjadeks on heelium hea. Peale selle, et see häälega eepilisi asju teeb, asendatakse tuukritel lämmastik heeliumiga, sest rõhu all sisse hingates on lämmastikul narkootiline mõju ja kõik tuukrid läheks kusagil suure rõhu all tantsutuju ja hulljulgust täis põhimõtteliselt. Ja samuti kasutatakse seda dirižaablites (selle sõna õppisin ma Tallinnas Aliast mängides ära), sest see on järjestuselt teine kergeim gaas ja vesiniku ees on tal see eelis, et ta ei sütti ega põle. Votnii. No ja heeliumiga ning vedela heeliumiga saab teha ülitugeva magnetvälja, how cool is that? Ma pakun, et pooled teist teadsid seda kõike juba (sest need, kes ei teadnud, ilmselt kerisid tärnideni), nii et ma olen nüüd kuss...
Le riietega ujumine vol125364758657463524

***
No ja kui ma oma uutest teadmistest Oskarile rääkisin (ta tundus nagu easy target, kes kuulata viitsiks), siis ta ütles seda, mis on selle postituse pealkiri. Ma ütlesin talle, et ma tahan teada, palju asju ma oma ajju ära suudan mahutada, enne kui mul juhe kokku jookseb.
Mul olid lühikesed juuksed kunagi... 

Peale selle sain ma teada, et see füüsikaolümpiaad, mille jaoks ma kõvasti õppida kavatsesin, on juba laupäeval. Nii tore. Ma homme lähen vaatan, kas Vällik ei tahaks mulle reedet kordamiseks anda või miskit.
Kunstitunnid eelmine aasta

Mu iPod lõpetas töötamise täna. No, ekraan ei tööta, mis tähendab, et mul on ainult on/off nupp, volüüminupud ja shuffle ehk siis raputamine :D


Le tigutorni pilt

No comments: