Pages

Saturday, January 14, 2012

füüsikaolümpiaadi feedback

Ma olin eile õhtul füüsikast nii väsinud, et mu aju lihtsalt ei võtnud ühtegi füüsikaalast fakti vastu enam. Mõtlesin magama minna, aga just siis tundus mingi film ülihuvitav. Ma kusjuures olin näinud seda, aga ikkagi tundus see nii huvitav. Issiga vaatasime ja kirusime reklaamipause ning käisime võikumaratonil koguaeg. Ja siis mu vanaema ütles, et mismõttes ma ei vaata mitte kunagi telekat ja nüüd, kui ma pean vara magama minema, tundub mingi mõttetu põnevik äkki nii huvitav. Mis teha.

Magama jõudsin vist pool kaksteist. Anyhow läksin ma hommikul Reinikusse, nägin Erkit esimesena. Erki tundus selle olümpiaadi osas sama entusiastlik nagu mina ehk siis mingit erilist lootust pole. Rahvast oli kohutavalt palju, aga samas see oli mu esimene kord füüsikaolümpiaadil, seega võib-olla oli täiesti tavaline mass. Anyhow, meid oli mingi neli klassitäit vist.

talv on :(

Saime lehed ja viie minuti pärast, kui ma olin esimese ülesande niiumbes kaks korda läbi lugenud ja veidi andmeid ja muud sellist sirgeldanud mustandipaberile, kõndisid osad lihtsalt välja. Nii hull see siiski ei olnud. Okei, ma tunnistan üles, et seal oli enam-vähem 3 ülesannet, mille lahendamise kohta mul õrna ideedki ei tulnud ja kaks ülesannet, mis jäid vist põhiliselt valemite taha ja lõppvastuseid sain ma vist üldse ainult kolm tükki kätte. Aga vähemalt ma ei tulnud sealt esimese viie minuti jooksul ära, vaid istusin seal kolm ja pool tundi + tegin mõlemad eksperimendid ära.

Niisiis, kui hästi läheb, siis viimaseks ma ei jää, aga igasugused kohaootused on küll väga väga fishy :D Ja no matter what, isegi kui ma olen mingi tagant kolmas, siis ma olen at least enda üle uhke, et ma 1) sinna üldse läksin 2) et ma kuus tundi puhast füüsikat õppisin 3) et ma tühja lehte tagasi ei andnud

Pärast käisime Ergoga Metros, rääkisin talle oma füüsikaolümpiaadi muljetest ja värki. Ta siiski ütles mulle, et ma olen tubli juba puhtalt selle pärast, et ma sinna minna julgesin.

So yeah, ma tahaks suve. Paula out.


AA, muide...

ja nüüd.. paula out :)

7 comments:

Anonymous said...

Paula, minu meelest on see ülimalt eluterve, optimistlik ja mõistlik suhtumine (ma pean Su kolme nn. eneseuhkuse-punkti silmas)!!Sa oled väga tubli, sest Sa oled sellest kogemusest ainult võitnud ja mitte midagi kaotanud ning saad sellest ise ka aru, mitte ei lange masendusse:))

Eneken said...

Elukas, sa pole kaugeltki ainus, kes su üle uhke on :) Head ööd ja füüsika- ja olümpiaadivaba pühapäeva! :P E.

Eneken said...

aa, ja: http://www.nycmarathon.org/entrantinfo/course.htm :) MAU...

Anonymous said...

Well ja ma mõtlesin et olin ainus kes suutis vaid 3 ülesannet ja eksperimendid ära teha. :)

Martin said...

Sa oled haigelt tubli! :D

Monika said...

Oled jah tubli :) Oleks mul selline tütar, ma käiks ja paneks vist igal pühapäeval kirikus küünla kuskile vms ;-)

Paula said...

HEHE, aitäh teile :D Mul on hea meel, et mul nii armsad lugejad on siiski.

A2: Usu mind, sa polnud ainus :D Ma kaldun arvama, et see on isegi üpris hea tulemus, arvestades asjaolusid :D