Pages

Friday, June 3, 2011

left-handedness

Well, ma isegi ei tea, miks ma sellele mõtlema hakkasin. Ilmselt, sest Martin saatis mulle mingi lingi koos faktidega. Aga seal oli neid ainult kolm, seega ma googeldasin veel neid...

Ma olen vasakukäeline, did ya all know?


Üks sait rääkis, et mingi osa teadlasi selgitas välja, et vasakukäelised võisid tõenäoliselt algselt olla ühed kaksikutest, aga siis see teine kaksik põhimõtteliselt nagu ei arenenud lõpuni või midagi sellist. Noh, a bit faily thing, u know. Nagu, mõte oli saada kaksikud, aga üks kaksik otsustas suht kohe alguses ümber ja siis jäi sinna üks loner vasakukäeline.
Hiljem lükkasid teised teadlased selle teooria ümber. U MEANIES!


Kusagilt leidsin sellise pildi:
Ja siis ma olin a bit mindfckd, sest well, selle pildi järgi peaks ma nagu väga paremakäeline olema. No, okei, võib-olla mitte loogika osas..
Samas sellest paremast poolest või um.. vasakukäeliste poolest pole mul küll mitte midagi. music? creativity? EMOTIONAL EXPRESSION? WHOLE PICTURE?????


Well.. ma olen vist a bit faily vasakukäeline. Äkki see teine kaksik mõtles liiga hilja ümber ja ma jäin kuhugi kahekäelisuse vahepeale, et nagu.. kirjutan vasaku käega, aga aju töötab ikka nagu paremakäelisel..

Macintoshi tegijad (disainerid vist actually) olid neli tükki viiest vasakukäelised. Ma armastan Mac'e. Cmon, face it, nad on palju ilusamad, kui HP'd, VAIO'd ja kogu muu stuff kokku. Ma arvan, et need, kes selle asja sisu päriselt valmis tegid, olid paremakäelised, sest Mac'il on mõned suuuured miinused :)

Üks sait ütles, et vasakukäelised on head tennises, ujumises, vehklemises ja pesapallis. Hakkasin kahtlema suusatrenni osas. Kuigi jah, to be honest pole ma sellele veel kuigi tõsiselt mõtlema hakanudki. Igatahes, offtopic - ma tahan trenni minna ja kui any of my followahs teab mõnda ägedat trenni, siis leave a comment down below.

Paljudes kultuurides sunnitakse väikesed vasakukäelised numpskinid paremakäelisteks, teate ikka jah? Well, minu granny tegi ka seda. Alguses. Toppis mulle pliiatsit paremasse kätte, aga ma olin nagu "lady, y u no get it? me a lefty!" ja toppisin selle vasakusse kätte tagasi.

Mingi aeg lugesin netist (okei, i admit it, Elu24 it is :D) mingit artiklit, et tegelikult inimesed ei suuda mitut asja korraga teha. Ehk siis meie aju suudab keskenduda ainult ühe asja tegemisele. Asi on lihtsalt selles, et meie aju on nii smart-ass, et ta suudab väga kiiresti ühelt asjalt teisele vahetuda ja siis meile tundub, et oh me teeme mitut asja korraga. Lisaks sellele on inimesed võimelised multi-taskima, kui nad oskavad asju võrdlemisi hästi. Nagu näiteks.. täiskasvanud (well, kõik, kes enam vähem kõndida oskavad juba) on võimelised kõndides rääkima jne. Või umbes nii.
Nojah, good news, lefties. Vasakukäelistel on võime multi-taskida ehk siis me suudame teha asju korraga ning samal ajal mõlemale üsna korralikult keskenduda. In yo face.

Niisiis, kui SINA oled üks vasakukäelistest, siis gongrats, sa kuulud 5%-15% hulka inimkonnast. Ja see muudab võimalikumaks asjaolu, et sa oled meessoost, sest kaks vasakukäelist kolmest on mehed. Well, kui sa pole mees, siis gongrats, see teeb su isegi veel erinevamaks. Kui ma veits arvutan, siis 108 followeri hulgas võiks heal juhul olla umbes 5-16 vasakukäelist? Noh, seda juhul, kui meil on väga-väga-väga vedanud :D Anyways, tähistame vasakukäeliste päeva 13. augustil, juhul kui te veel ei teadnud :) Ahjaa, eriti specialid olete siis, kui teie vanemad on mõlemad paremakäelised. Sel juhul olite te 2% hulgas. Vasakukäelised vanemad saavad suurema tõenäosusega vasakukäelisi lapsi. Too bad.

Palju ma ise vasakukäelisi tean? Let me think.. Eva Lea, Laura Maria, mu vanaisa, Jake, Sophie (?), Kertu-Ly (yeah, well, ma ei tunne teda ACTUALLY, aga ma tean, et ta on vasakukäeline, so yeah, she's already awesome). Rohkem vist ei teagi. Kusjuures, olümpiaadidel on alati megapalju vasakukäelisi. Ma alles hiljuti avastasin :)

Ja kõik paremakäelised, kes te mu statistikapostituse üle pidite elama. Ma lohutan teid sellega, et ühiskond on paremakäelistega veidi vastutulelikum ja viisakam mingil põhjusel. Lisaks sellele elate te suure tõenäosusega kauem (sest meie aju peab ju multi-taskima ka ja väsib rutem ära) ning ÄRGEM UNUSTAGEM, et enamus kääre meie käes ei lõika ja enamus pille on paremakäelistele.

-.-

6 comments:

Kristiina said...

ma olen vasakukäeline aga teen enamus asju parema käega. näiteks lõikan kääridega paremaga. tahvlile kusjuures ka kirjutan paremaga. heegeldan ja muu käsitööline staff käib ka parema käega :D

Paula said...

hm.. huvitav :D ise teen kõike vasakuga vist :D

ennnu said...

Paula, sa pead minu kääre järelikult laenama? Mäletad, Luht ütles, et need vaskukälistele? Aga päriseks anda ma ei taha .. seal on liiiga armsad konnad peal :D.

Tead, et räägitakse ka, et pole mõtet harjutada vasakukäelisi paremakäelisteks? Sest üks ajupool on inimesele rohkem arenenud ja sellest ka mis käeline oled.
Sain ka tarka natuke panna nüüd siin. :D

Paula said...

Ennu, mul on vähemalt kolmed vasakukäeliste käärid :D Ma saan hakkama :D

Jap, kirjutasin ka sellest omast arust. Aga jap, nii on jah :)

kadi said...

eriti norm.. minu usustasid ära ? ma ka lefty ju :)

Paula said...

WOW, sa loed mu blogi :D jou :D
aga, ma vist ei teadnudki, et sa lefty oled!
Superäge :)