Pages

Tuesday, January 18, 2011

paula matemaatika...

Aveliis, sul on õigus, blogi esimesed laused ongi kuidagi nii.. kohmakad..

Kool on lihtsalt nii... uskumatult igav. Kas keegi nagu ei raatsi meile midagi veidi huvitavamat/huvitavamaLt seletada? Nagu.. eeh, ma ei tea. Bioloogias oli täna olümpiaad. Ma istusin ühe väikese tüdruku kõrval, kes pidevalt klõpsutas oma pastakat. Ma tegelikult saan aru, et ta oli närvis, eksole. Sest vaadates tema tööd - ma läheks ka närvi, kui mul nii lihtsad ülesanded oleks. Aga ta oli väike ka. 

Meilt küsiti igasugust ajuvaba värki. Et kes hingavad raamatkopsudega? Ma ei tea miks, aga minu jaoks kõlasid need nagu liblikad.. Aga tegelikult on vist ämblikud.. Nojah, aga hea uudis on see, et lisaks raamatkopsudele küsiti ka trahheesid ja kuna ma ei suutnud otsustada, kummad rohkem liblikate moodi kõlavad, panin mõlemate alla liblika. Kui nüüd päris lahti seletada, siis oli asi nii. Ülesanne oli panna hingamisviisi taha üks loomaliik, kes nii hingab. Umbes, et..

lõpused - haug
raamatkopsud - mingi ämblik
trahheed - mingi liblikas

Ma tahtsin kahele viimasele liblika panna, aga mul ei tulnud kahte liblikaliiki meelde!!! Niisiis panin trahheede alla lapsuliblika ja raamatkopsude alla pääsuliblika, sest pääsusSABA kõlas nagu lind. Nojah.. pääsuliblikas ei ole liblikas, kui te teada tahate :D

Siis seal küsiti veel igasugu toredaid asju. Et mis soodustavad osteoporoosi teket. Ja mille abil levivad järgmised haigused. Ja et kummad väited sobivad jalaka, kummad künnapuu kohta. Nagu ma oleks üldse teadnud, et nad välimuselt sarnased on, eksole. Ma mäletan ainult seda, et aabitsas oli tüdruk, kelle nimi oli Piret Jalakas ja ta oli sealt minu arvates kõige ilusam tüdruk. Ma võin muidugi valesti ka mäletada.. Anyway, kuna mulle see tüdruk niiväga meeldis, panin toredamad väited jalakale ja need mis üle jäid, kirjutasin künnapuu alla.

Osssaaa, ma siin just sain wikipediast teada, et see liblikas, kellest ma suvel pilti tegin, selle nimi on satelliitöölane. Vägev nimi. Mu nimi võiks ka Paula Sateliitöölane olla. Nagu mingi marsimehike.. :D

Adrenaliini ja insuliini kohta küsiti ka. Mulle meeldis see ülesanne kõige rohkem. Adrenaliin, noh! :D Ma küll ei tea, kas neerupealsed ja kasvuhormoonid on omavahel seotud, aga ma loodan, et ma selle ülesande enam-vähem õigesti tegin. Ja üks küsimus veel. Kas meil oli jälle üheksanda klassiga sama test? Kui nii, siis ma ausaltöeldes ei mõista, miks. 

Marisega käisime laulmas ka. Mikrofoniga on täitsa tore laulda. Mu hääl kõlab seal veel armsama ja titelikumana :) As you all know, mul on kõige masendavam hääl üldse :D See on selline.. Ma arvan, et paljudel ajab närvi püsti, kui ma kaua räägin. Aveliis igatahes ütles, et see on selline armsalt beebilik. Cute, huh? :)

Hetkel õpin geograafia kontrolltööks, see tähendab, et kirjutan blogi ja siis õpin edasi. Ma tahaks, et meil tuleks matemaatikas jälle võrrandite või protsentide osa. Ma kohe mitte ei viitsi enam neid kolmnurki lahti seletada. Jah, neil on kolm nurka. Jah, neid on erinevaid liike. Näiteks võrdhaarne, võrdkülgne ja täisnurkne ja ükskõik, kui palju me neid ei mõõda, kallid inimesed, ma arvan, et nende sisenurkade summa on ja jääbki olema 180 kraadi. Mind huvitas rohkem tegelikult see teooria, millest õpetaja ainult korraks rääkis eelmisel veerandil. Et on keegi mees, kelle nime ma ei mäleta, kes mõtles välja mingi oma matemaatika, kus paralleelsed sirged on võimelised lõikuma. Mind huvitaks see asi palju rohkem. Ma peaaegu igas matemaatika tunnis mõtlen, et huvitav, mis moodi see võimalik on. Et kas tema arvates oli lõpmatus kusagilt kaugelt otsast kitsam siis või? Ma olen isegi nõus trapetseid joonistama, kui väga vaja. Ma lihtsalt ei salli kolmnurki... Ma mõtlen välja oma matemaatika! Ja kui see mees otsustas, et paralleelsed sirged saavad lõikuda, siis mina otsustan, et minu matemaatikas ei eksisteeri kolmnurki! Täpselt! Ja et nulliga saab jagada! Ja et..  ja et.. ja et pii võrdub tegelikult 22! ;)

Kuna mul puudub arvuti, eksole. Noh, iseenesest mul on arvuti, aga mitte nagu.. No.. Ma ei saa lugusid tõmmata ega midagi taolist. Niisiis olen ma viimase kahe päeva jooksul avastanud enda jaoks raadio. Ja siis ma mõtlesin, et milleks mulle kogu see programmide ja lugude teema, kui raadiost tuleb koguaeg midagi head (tavaliselt). Reklaamid ajavad närvi, aga muidu on täitsa chill. 
Pilt on step up 3-st...

Arvutis tegime html'i jälle. Mulle nii nii nii nii nii nii nii meeldib. Ma võiks vabalt kirjutad päevad läbi html'e niisama. Noh, vahepeal teeks muud ka. Aga.. HTMLid on nii toredad. Need nurksulud või asjad, need on nii toredad. Ja üldse.. MIAU. Noh, oleks muidugi kena olnud, kui me poleks teinud mingit absurdset lennuvõimetute lindude pildikest.. Aga ei, siiski :)

Ajaloos saime uue töövihiku. Nii tore. Rääkisime mingist tööstuslikust pöördest, mis oli ka täitsa okei. Umbes see aeg, kui inimesed normaliseeruma hakkasid. Võinoh, arvestades, mida me praeguseks hetkeks selle pisikese planeedikesega teinud oleme, siis äkki see aeg, kui me just normaalsusest kaugenema hakkasime? Ma päris täpselt ei teagi.. 

Lastekooris laulsime mingit väga mittetoredat laulu. Palju seal laulikus neid toredaid üldse on, eksole.. Ma kasutan liiga palju punkte.. Praegu avastasin. Ma ei kasuta neid enam nii palju, ma usun, et need käivad päris paljudele närvidele. PUNKT. 

Okei, aitab blogist tänaseks..
Inimestele reaalselt meeldib, kui ma neist enda blogis kirjutan.. Tänased õnnelikud sis :)
Edu emmele, kellel on väike paanikaosakond hetkel, nagu ma aru sain :) Ma tean, et ma kõlasin kuidagi väga mittemotiveerivalt, aga kui läbi telefoni saaks südametega lattesid teha, siis ma oleks seda teinud.
Hästi suur pai Marisele, sest ta on lihtsalt tore olnud.
Suurelt ja punaselt JESUS CHRIST, Liisule, ta ise teab, mispärast :) Aga, Liisu on lihtsalt kõige blondim ginger. Ja kõik nõustuvad lausega - gingers don't have souls..
Kõik ikka mäletavad mu supermäni postitust? Nuvot, Remo ehk siis KaineMõistus saab eripühendusega lause :) Pole ammu ühtegi teed ümber ajanud, muide...
Suurelt hugs and kisses Aveliisile, sest ma fännan ta blogi ja teda ennast.
Tervitan Oskarit, kellel on väga raske Facebookisõltvus, mida ta aeg ajalt ravida proovib (Orkutiga).
Tervitan Avely't ja Annit, sest nad kasutavad minuga vesteldes kõige rohkem sõna ''aww''.
Liisile loodan parimat eksamite või arvestustega. Ja vabandan oma lolluse pärast, kui ma neid asju valesti nimetasin (A). Meenutades seda ägedat starbucks-wannabe kohvikut ja seda head kohvi :)

Kellegi unustasin kindlasti ära.. :( Sorry

6 comments:

aveliis said...

Sul on kõige armasam hääl üldse!!
Ärme tujutse nüüd ja ütle, et beebilik. Beebidel ongi armas hääl, mis teeb kokku, et sul armsalt beebilik hääl.

Paula said...

Awwies :)

Mannu said...

Pai-pai Pällule ka! :D

See oli niiii mõnus postitus praegu, nagu tõsiselt! (Mind mainiti mitu korda, sellepärast :D)

Avely said...

awwaw

Paula said...

Maris: Oiaitäh :)
Njaa, ma ju räägin, et inimestele meeldib :D

Avely: Awwawwaww :D

Anni said...

awwawwawwwww :D:D
muide, teil oligi sama test, mis 9. klassil:D