Pages

Wednesday, December 8, 2010

WiFi-ämblikud vs traadiämblikud

Koolil oli sünnipäev täna. Midagi väga erilist ei toimunud. Võimlas oli mingi aktus, aga väga midagi niikuinii ei kuulnud. 
Ajaloos rääkisime Inglismaast, aga ma tegin järgmist peatükki juba - Ameerika Ühendriigid. 
Geograafias oli töö, mis polnudki nii hull. Aga noh, ma õppisin ka, nii et.. Pärast õpetaja avastas, et mul on teine õpik ja siis ta umbes ütles, et enamuselt on tekst ikkagi sama. Ja ta ütles, et töölehed on osad just selle teise õpiku järgi. Mismõttes, meil on osa töölehti teise õpiku järgi? :D
Matemaatikas oli ka töö. Ei olnud väga raske. Sain viie, homme saan kätte ka. 
Muusikas laulsime "Let it snow" ja "Rockin' around the Christmas tree". Ja siis veel mingi eestikeelne laul "Üksinda". Ahjaa, ma istusin esimeses pingis. Suht ok oli isegi. 
Eesti keel. Tegusõnade kokku- ja lahkukirjutamine. Igavuse tipp. Tegelikult ka, see on masendavalt igav. Aga varsti tuleb selle peale töö ja siis tuleb uus teema äkki. 
Kehaline. Tegime mingeid väga kahtlaseid hüppeid. Ergo naeris meie üle terve tunni.
Lastekoor oli ka. Okei, "koor", me olime kuuekesi seal. Aga me laulsime mingit ilusat lugu.


Pärast kooli tulin koju. Õppisin ära. Magasin mingi tunni või kaks. Ja siis sain Karlilt (mu kitarriõpetaja) sõnumi, et ma unustasin eile oma noodid ja medika sinna. Mäh. 


Teate kuidas internet töötab? Kõik kes vastasid jah, mõelge uuesti. 
Internet on tegelikult hunnik tähelepanuvajadusega ämblikke. Nagu.. on WiFi-ämblikud ja traadiga-ämblikud. Ja siis on pulga-ämblikud ka.. need USB-pulgaga. Ma ei tea, mille alla need lähevad. 
See pole tähtis. Tähtis on see, et WiFi ja traadid on omavahel nö konkurendid. Võinoh, neil mõlemal on lihtsalt jube tähelepanuvajadus. 
Seega, kui kasutada üht või teist siis aeg ajalt ämblikud solvuvad ja pakivad oma jalakesed kokku, nii et meie ei saagi ämblikuühendust ("internetti"). 
Aga, see ei toimu ainult ämblikute omavahelises suhtluses. Ehk siis, vähe sellest, et WiFi-ämblik solvub, kui sa traadi-ämblikut kasutad.. Nad mõlemad solvuvad isegi siis, kui sa räägid MSN'is (mis on tegelikult ämblikute Solaris, kus nad kõik koos tsillivad) kellegiga, kes kasutab traadiga ämblikku samal ajal, kui sa ise WiFit kasutad. Sellisel juhul on üsna tõenäoline, et üks teist jääb oma ämbliku-ühendusest ilma.
Meil Remoga on lihtsalt väga elav fantaasia. 


Lugege mu Formspringi. Liisil on megahea huumorimeel lihtsalt. Kadestusväärne. 
Ehk siis, küsige ägedaid küsimusi. :D


Ma tõsiselt ületasin ennast, kui selle pildi siia otsisin. 

No comments: