Pages

Sunday, November 7, 2010

hydrogenium

Tsaukisau. 

Pean homseks õppima pähe 20 esimest elementi perioodilisustabelist. Ehk siis pean teadma nende nimetust, tähist ja ladinakeelset nimetust. Umbestäpselt nagu...

1. Vesinik - H - Hydrogenium
2. Heelium - He - Helium
3. Liitium - Li - Lithium 
4. Berüllium - Be - Beryllium 
5. Boor - B - Boron
6. Süsinik - C - Carboneum
7. Lämmastik - N - Nitrogenium
8.Hapnik - O - Oxygen 
9. Fluor - F - Fluorum
10. Neoon - Ne - Neon
11. Naatrium - Na - Natrium
12. Magneesium - Mg - Magnesium
13. Alumiinium - Al - Aluminium
14. Räni - Si - Silicium
15. Fosfor - P - Phosphorus
16. Väävel - S - Sulphur
17. Kloor - Cl - Chlorum
18. Argoon - Ar - Argon
19. Kaalium - K - Kalium 
20. Kaltsium - Ca - Calcium 

Ma leidsin täna Tartusse sõites bussis oma desktopilt mingi hunniku vanu faile. WiFi miskipärast ei töötanud, nii sain oma desktopi ära koristada. Mul oli igast mõttetuid asju seal. Anyway, leidsin oma esimese Eesti-postituse peale USA'st tagasitulekut. See oli mul mingi valemiga Wordi dokumenti pandud. See oli huvitav. Ma nagu ise ka viitsisin seda lugeda, kuigi tavaliselt ma oma blogipostitusi eriti läbi ei loe korduvalt. Aga jah.
Niisiis tahaks ma teha midagi samasugust. Mitte, et ma iga päev USA'st tagasi tuleks, aga ikkagi. 

See selleks. Ma tsillisin täna vähemalt kaks tuni kitarri ja akordidega. Lõpuks sain selgeks ühe John Lennoni loo, mis on liiga lihtne, et seda mitte selgeks saada (kuigi, seal oli isegi Bm akord sees!). Ühe Nirvana loo, millest tegelikult sain selgeks ainult intro, sest see ei meeldinud mulle. Ja siis Taylor Swifti loo, mida ma mängisin poolteist tooni nõutust madalamalt, sest mul pole capot. 

Praegu kirjutan blogi ja peale seda kirjutan Ameeriklastele kirja. Jõuludest. Plaanidest. Kõigest muust toredast. Mul on köögis kaerahelbeküpsiseid. Mõni käis nädalavahetusel Otepäält, kust saab alati ülihäid kaerahelbeküpsiseid kaasa ;]

Tallinn on nii lahe linn. Ma ei tea, kas ma juba kirjutasin sellest millalgi oma postituses, aga igatahes, kirjutan uuesti. Esiteks, neil on meri. MERI. Mõistate? Saab vabal ajal mere ääres jalgrattaga, rulluiskudega, rulaga, millega iganes sõitmas või niisama jalutamas käia. Neil on Viru keskus, Solaris, Kaubamaja, Stockmann, Ülemiste, Rocca Al Mare ja kõik muud toredad kaubanduskeskused, kus on pehmelt öeldes natuke rohkem poode ja asju, kui Tartu Kaubamajas, Lõunakeskuses, Taskus, Vanas Kaubamajas ja Zeppelinis kokku. Lisaks sellele on neil vanalinn ja Vabaduse väljak. Vanalinnas on lihtsalt nii ilus ja Vabaduse väljak on lihtsalt tore koht. Rotermanni kvartal on megailus. Üleüldse...

Järgmises elus õpin rulaga sõitma ja lähen kunstikooli. Sealjuures tahaksin elada kohas, kus on natuke soojem, kui Eestis. Kuigi, selle aja peale on kliimasoojenemine ehk maailmale nii palju mõjunud, et Eesti on natuke päikselisem koht? Näitlemist tahaks ka õppida. 

Mu blogikujundus on nii igav. Peaks ära vahetama, aga see võtab tunde, enne kui ma suudan selle kohandada selliseks, et ma rahul olen. 

Kohe algab "Tantsud tähtedega". Ma ausalt öeldes väga ei viitsi vaadata seda, nii et ma pigem ikkagi vahetan selle kujunduse ära. 


4 comments:

Angelica said...

veaab teil! me pidime õppima 30 keemilist elementi ja osadel selle komaga numbri ka.. : /

Paula said...

omg, nii hea, et me neid komaga asju õppima ei pea :S

Jane . said...

meil oli kõvaaasti rohkem kui 20 neid , ä ladinakeelseid ei pidand õppimaaaa , rarrr.

agamasainviie :D:D:D

aga ja , nunnununnu , sa oled nüüd Bm'iga sõbraks saanud ? mina kaa .
okei ,sauki :)


ja selle kommentaari kinnitamise sõna on SUBRI . rarr:D

Paula said...

Me vist õpime 20 kaupa. Õnneks.

Tubli Janekeneee.

Täna just kitarritunnis tegelesime sellega, kirjutan postituses täpsemalt ehk.
See polegi nii hull tegelikult...

Subri :D Lol.

Saukii :)