Pages

Tuesday, September 14, 2010

Teisipäeva to-do

Nagu oligi arvata, mul pole kooli ajal pooltki nii palju aega oma blogi jaoks. Hallloo, ma jõuan heal juhul kaheksaks ära õppida, kui mul juhtub samal päeval muusikakool olema. Lisaks sellele on mul palju sõpru, kellega tuleb vahepeal kokku saada. Ja see on veel eriti-eriti tore, et sõpru juhtub olema alati ainult nendel päevadel, kui aega pole. Täna on vabakava ja kõikidel sõpradel on graafik täis. Niisiis, ma kirjutan blogi ja lähen teen sellest kollasest puust pilti, mis mu aknast paistab. Vaatab, mis välja tuleb.

Kool on nagu kool ikka, väikeste eranditega. Nagu nii mõnegi teise asjaga, hakkas mulle ka kooli juures tunduma, et see on ebatavaliselt normaalne. Halb mõte. Väga halb mõte. Kool ei saa okei olla. Meil toidutalonge ei jagata enam. Ja kui küsima lähed, kästakse mitte vinguda. Aga muidu on kõik väga hästi. Süüa saab ikka, kuidagi. Marise vee-dieet on alati paindlik, niiet ühe talongi saab sealt välja pigistada (kui on kala või midagi seesugust) ja ühest talongist saab teadupärast teha kaks. Kui te liiga ammu koolis käisite või siis kui teil polnud/pole talonge, siis te muidugi ei tea, milliseid pättusi saab talongidega teha. ;D

Aga muidu. Homme on saksa kõnekeel, tere Oxen. Ja neljapäeval on käsitöö. Äkki peaksin oma sõbu-vaba päeva käsitööle pühendama ja minema Kaubamajja, et osta need õnnetud SEITSE tokki lõnga, mida mul selle KAMPSUNI jaoks vaja läheb. Kampsun on tegelikult üks suur palmikuhunnik, ei midagi muud. Kui te seda pilti näeks.. Ma minestasin kolm korda ühe korraga ära. ;D Aga.. peab meeldima.

Lisaks sellele pole mul veel matemaatika jaoks vihikut. Eieiei, ma mõtlen seda vihikut, mis tuleb õpetaja kätte anda, et sealt saaks kõik lehed välja rebida ja õpilastele laiali jaotada. Huvitav, kui keegi seda vihikut ei tooks, siis kas paberi kokuhoiu mõttes ei tehtakski ühtki kontrolltööd ega tunnikontrolli? Ma siiski kahtlen selles.. Väga..

Täna sain kätte eesti keele kirjandi, mis polnud tegelikult kirjand, vaid hoopis mingi jutuke. Mariel, sinu kurvastuseks pean ausalt üles tunnistama - selle kirjandi teema ei andnud mingit võimalust kirjutada seda sinust. Teemaks oli nimelt "Hirm". Mul ei ole Marieli vastu mingit otsest foobiat (veel)! ;D Ma kirjutasin hoopis sellest, kuidas ma mõnda aega Kadi ja Kristeli majas seda suurt (irooniline, sinna mahtus heal juhul neli inimest, põskipidi koos) rõvedat ja kolisevat lifti kartsin. Ükskord, kui me issiga Kadi sünnipäevale läksime, oli see lift katki. Ma arvan, et mu kujutlusvõime on seda mälestust natuke transformeerinud, aga ma mäletan, kui õnnelik ma olin, et see katki oli. Üheksandaks korruseks oli issi ikka väga läbi... Igatahes, jutu eest sain viie.

Kui nüüd mõtlema hakata, siis mu kirjutuslaual lebab üks Ameerikast pärit V-magazine, mis tuleks Annile kätte toimetada. Usun, et ma olen seda juba liigagi kaua enda käes hoidnud. Tuleks Annile helistada ja sealt mingil viisil läbi hüpata. Kuidagi.

See tuletas mulle meelde, et mul pole veel stendi. Õnneks on mul paar toredat blogilugejat, kes teavad, kust stende saab. Ja kuna V-magazine tuleb toimetada kohta, mis jääb Eedeni poole ja kuna Eedenis asib JYSK, kust saab stende, siis hakkab mulle aina rohkem meeldima mõte, et ma peaks täna kõik oma vajalikud asjad ära tegema... Kui kõiki ei jõua, siis ehk vähemalt valdava enamuse.

Kui nüüd pärispäris aus olla, siis mu "Hirvekütt" pole ka veel päris läbi, aga ma tahaks lugeda seda kassade ja iroonia raamatut. Keegi hea ütles, et see raamat on heahea. Võinoh, mulle meeldiks, kuna Paula naljad ongi puhas iroonia ju. Või sarkasm. Haha, see oli, muide, sarkasm. Ja nagu keegi kusagil jubedalt tahaks, et mul siin Eestis natukenegi midagi meeltmööda oleks, siis leidsin ma just enda Apollo kinkekaardi ülesse. Selle eest on vaja osta kaks raamatut, mida raamatukogus ei ole. Vähemalt mitte piisavalt.

Koolis on suur osa inimestest haiged. Pool oleks vist väike liialdus, või siis veike liialdus, nagu Jane leiutis translit.ru+google translate seda väidab olevat. Okei, segane lause. Igatahes, paljud on gripis. Ja Paula, kes on seni olnud täiesti terve, on nüüd kusagilt nohu saanud. Arvan, et peaksin siinkohal avaldama kiitust ja tänu Janile, kellelt mu nohu ilmselt algatuse sai. Aga tegelikult pole hullu, ma vist poleks sellest nohujamast pääsenud niivõinaa.

Täna oli kehaline. Jooksime kolm ringi, mille ajal jõudsin Marisele rääkida oma eilsest muusikaloo tunni elamusest. Rääkisime kakskümmend kolm minutit ANTILOOPIDEST. Ja tunni lõpus saime teada fantastilise uudise, me hakkame neid pagana antiloope JOONISTAMA järgmises tunnis. Me Annikaga olime nagu.. JAH, äkki me peame elevandid veel viiuli kujuga joonistama ja kanadele klaverimustriga tiivad tegema. Vähemalt sai selgeks, et kui minust midagi muud ei saa, siis muusikaloo õpetaja ikka saab. Ma siiamaani mõtlen, et kas see "ALLELUIA" mis tunni ajal tahvlile kirjutatud oli, oli mingi minu sorti sarkastiline nali või..........

Mu arvutiõpetaja arvas täna, et ma ei tea, mis Paint on. ;S. Ma ei tea, miks ma sellise mulje jätsin. Ma tean väga hästi, et Paint on see kiviaegne joonistustprogramm, millega ainult väga andekad inimesed hästi joonistada oskavad ja enamasti kõik teised on kas rikkurid, piraadid või lihtsalt korralikud inimesed, kes muretsevad endale suure raha/suure kelmusega Photoshopi ja joonistavad kohe perfektselt. Hm. Kas mul on kalduvus kirjutada pikki lauseid, mille lõppu jõudes sa enam ei mäleta, kust see kõik algas ja sa ei saa algusesse tagasi ka minna, sest see on nii pikk, et sa ei leia komade ja muude kirjavahemärkide seest ülesse seda punkti, mille järel see õige lause tegelikult hakkas? Ei, kindlasti mitte...

Tänane plaan on vist tänu sellele postitusele kokku pandud ja näeb välja umbes...
  • blogi
  • puupilt
  • lõngahunnik
  • matemaatika vihik
  • v-magazine aka. Anni
  • stend
  • Apollo
  • apteek = actifed
...selline. Hm, kui nüüd mõelda, et punased asjad annaks ära ajada Eedenis (või selle läheduses), rohelised asjad on kohe-kohe juba tehtud (blogi on ju, nagu näha, valmis, muidu ei saaks seda ju lugeda; actifed just ilmutas ennast, niiet pole vaja ostma minna), kollased asjad või siis kollasE asjA, annaks korda ajada lihtsalt koos fotokaga ükskõik, millise plaani kasuks ma lõpuks ei otsustaks.. Lõngahunnikut on mul ideepoolest vaja alles neljapäevaks, mistähendab, et ma teen selle praegu siniseks ja jätan selle lihtsalt meelde... Ja Apollo peale ei tohiks ma üldse enne mõelda, kui mul "Hirvekütt" läbi on. Ehk siis selle jätan praegu üldse valgeks, et ma ei näeks seda koguaeg ja et mul ei tekiks kiusatust... Isegi kui ekraani alumisest osast vaadata, ei näe... Nii ühte värvi on! ;D

Lõpuks on vist lood Eedeni moodi. Ma pean minema Eedenisse... Oeh. Pärast saate siis äkki ühe stendipostituse, kui ma nii kaugele jõuan...

See blogi vist oleks peaaegu täiuslik Paula blogi postitus, kui mul siia juurde pilte oleks. Kahjuks või õnneks mul neid praegu pole, aga ma lähen kohe ja tekitan :)

PS. Ma just sain ühe põhjuse veel, miks ma tahaks Pärnus elada. Nende klassid käivad Soomes, Rootsis JA Taanis klassireisil. Fain. Me läheme Saksamaale, kui meil väga veab. Juhul, kui keegi jälle mõnda klaasust ära ei lõhu või midagi...

PS2. Mulle meenus just, et mul pole vaja lõnga ega muu neljapäevase pärast muretseda, kuna siis on spordipäev. Kas see pole mitte tore? Kuigi mul on kahju, et ma pean selleks ohverdama ühe tunni Vällikut. Mau.

PS3. See lühend meenutab mulle Photohoppi, mida mul ei ole.


***Esiteks, Paula on oma Eedeni-tripilt tagasi. Kujutate pilti, Eesti poeb mulle. Stendid olid JYSK'is kohe ukse juures, suure allahindluse sildiga. Mõnus. Mul on nüüd 60x80 cm stend, mille juurde ostsin hunnikus knopkasid, erinevaid. Hetkel tegelen asjade kokkuotsimisega, mida sinna panna. Mõnipäev kurdan issile, et mul see vaja üles saada. Sellega on aega. Vist. 

Aga, mis veel? Pilte ma ei saanud, sest stend oli paras kolakas ja hämaraks kiskus ka. Teinekord. 

5 comments:

Anonymous said...

ttttere, ma vist hakkan õigevarsti armastama sind, sorri. ja ma üritasin sinuga ükspäev fb's juttu teha, kuid sa ei vastanud .. okei, ei ole oluline.
igaljuhul. ma ei saa öelda, et ära taha pärnus elada, sest, MA ARMASTAN SEDA LINNA. aga, ee, sorri, ma olen ka praegu üliheas tujus. ja, eufooriline,
AGA. ma unustasin ära, mis ma öelda tahtsin.
ma olen ammu suga kontakti tegelt tahtnud võtta, kuule, mis sa nv teed? ma kavatsen tartus olla homme kella kahest pühapäeval millegini, igaljuhul.
ja tahtsin öelda, et sa kunagi mainisid, et lähiajal tahad 'nullpunkti' lugeda. mõtlesin, et. ee. see on suhteliselt ropp raamat. sinu jaoks võibolla liiga räpane, sorri .. sa oled siiski 14, ja nii.

aga, ee. tsau!, ja kui peaksid seda lugema siin ja vaba aega leidma, helista nädalavahetusel, ;), mul reedel on kella kolmest ühel matusel vaja käia, siis olen kinni. aga muu aeg on täitsa vaba, eksju ?,
jou.


Teele, the Punktilaps.
(ma loen selle kommentaari nüüd igaksjuhuks üle ka,)

Paula said...

Tere Teele!

Ma ehmatasin ära, kui ma su kommentaari lugema hakkasin, sest ma ei saanud aru, kellega on tegu.

Õnnitlen, mu blogiajaloo kõige pikem kommentaar! :D Ma tahaks ilgelt Pärnus elada tegelikult, aga see selleks. Vist ei tule välja.

Nullpunkti kohta niipalju, et mu eesti keele õpetaja soovitas seda mul lugeda, niiet ära üldse põe. Ma olen natuke lugenud, esimesi lehti ja ei ole hullu midagi. Elab üle.

Facebookis nägin su vastlust, aga minu Facebooki online olek on nagu lihtsalt käivitatud arvuti, ma olen 24/7 Facebookis. Ups.

Nädalavahetusel pidin Tallinnas olema, muidu on mul kool ja muud sellised asjad, aga jah. Üritab, vaatab, klapitab.

Maitea, kas sa üldse näed seda kommentaari, et kas sa viitsid vastust jälgida üldse, aga jah.

Paula said...

Kirjutage kõik mulle nii pikki kommentaare, ma oleks alatasa megaõnnelik.

Anonymous said...

eehh, :D, ja, jah, ma ikka käin siin tsekkimas, kui olen kommenteerinud sulle. sest olen aru saanud, et sa vastad kommentaaridele.. mis on alati väga teretulnud nähtus, aitäh, :),
aga, pmst, et nüüd tulev nv oledki tallinnas kõik päevad? see ei oleks üldse lahe, ma tahan näha sind. ja tänada ja kallistada ÜLIÄGEDATE kõrvarõngaste eest, mis on kusjuures mu sõprade seas suur hitt (HH).

aga, ee, okei, pole tänu väärt siis vist, et ma sulle selle kõige pikema kommentaari kirjutasin, lahe omamoodi :).


Teele, the Punktilaps.

Paula said...

Mm.. ma ei oska veel päris kindlalt midagi öelda nädalavahetuse kohta, aga ma uurin järgi..