Pages

Friday, September 10, 2010

Maavärinad Eestis

Hei rahvas. Ma ei tea, miks ma nii alustan, aga vahet pole.

Viimasel ajal on kooliga nii palju tegemist, et ma kas olen koolis; olen kodus ja teen koolitööd; või üritan väljas sõpradega hängida. Seejuures olengi ma avastanud arvukalt uusi kohti Tartus. Uusi tänavaid, uusi maju, uusi inimesi, uusi asju ja uusi huvitavaid fakte. Neid on liiga palju, et neist siin rääkida ja põhimõtteliselt on see kõik inside ja absoluutselt peaaegu kõik mu blogilugejad on liiga outsiderid, et millestki aru saada. 

Mulle jõhkralt endiselt meeldib füüsika, sest see on ainus õpetaja, kes suudab rääkida, rääkida ja rääkida nii, et sa viitsid kuulata ja saad aru, millest ta räägib. Uskumatu. Aga ta ütles, et see ei jää nii... 
Nägin ta seda kurikuulsat joonlauda ka, millega ta enda sõnul vastu päid, teiste sõnul vastu laudu, kohutavaid hoope jagab. Sander küsis ta käest, et kas ta tüdrukuid ka peksab sellega. Vastuseks oli sooline võrdõiguslikkus, niiet jah. 
Füüsika on... mahe.

"Mahe" on sisserännanud sõna, samal ajal olen suutnud facepalmi välja rännutada, niiet see levib. Jee.

Mul on tunne, et Eestis on tekkinud maavärinad. Tegelikult pole asi muidugi nii hull, sest Eesti on selline pommiauk, kuhu maavärinad lihtsalt ei viitsi raputama tulla. Niisiis. Selle põhjustavad teetööd, mis kahes tänavas ümber mu kvartali suures ehitusjärgus on. Esiteks ei saa akent lahti hoida, sest see lärm on masendav. Teiseks käib iga 2-3 minuti tagant selline vappumine läbi. Seda on väga hästi tunda. Ja kõige rohkem paneb imestama see, et kui neist ehitustöödest mööda kõndida, siis üks mees kaevab/puurib, 2 meest toetuvad labidale ja ülejäänud suitsetavad. Ja see pole veel ka kõik, sest kogu see kampaania viib tähtaja edasilükkamiseni, mis omakorda viib üüratute ummikuteni minu tänavas igal hommikul kella seitsmest kaheksani. Üle tee saamine on pikem protsess, millele ajaliselt pole võimalik mõõtu anda, aga selle ajaga jõuab pool termost kohvi ära juua, selles võite kindlad olla. 

Lisaks sellele võin nüüd öelda, et pärast.. *teeb veidi matemaatilisi tehteid* .. pärast kolme nädalat ja kahte päev, mis ma kodus olen olnud peale USA-st tulekut, alles eile lülitasin sisse oma elektronkella. See on mõlemat - kell ja ka pildiraam. Vaatasin neid pilte seal, enamus olid eelmisest USA-tripist. Väga lahe :) Sinine vesi. Mul on sinise vee pilt.. Päriselt ka. Avastasin, et tõesti on. Nüüd on see aja näitamise eesmärgiga mu aknalaual ja täpselt nii, nagu kartsin, nii ongi. Ma ei jää õhtuti magama, sest ma lihtsalt vaatan, kuidas need sekundid seal muutuvad. Mulle lihtsalt meeldib vaadata neid, need on nii hea graafikaga. 

Ma kaotasin ära ühe väga tähtsa asja täna. Te ei kujuta ettegi, mis asi see on. Elusees ei tuleks te sellepeale. Ja ilmselt te lihtsalt naerate, kui te kuulete et.. See oli klamber. See klamber, millega seinte peale plakateid kinni lüüakse. Ta oli ühest otsast katki ja muidu suhteliselt kujust ära. Umbes sentimeeter või paar pikk, suht värvist ka ära. Aga tal oli nimi. Sada. Ja ma mõtlesin terve tee koju tulles, et ma ei tohi seda ära kaotada. Ja siis kukkus ta mul käest maha. Otse kõnniteele, kus liigub paljupalju inimesi. Üritasin, mis ma üritasin. Seda pole võimalik ilma lähima vaatluse, magneti või maas roomamiseta leida. Pole hullu.. vist. 

Need "maavärinad" muutuvad juba kahtlaseks. Keegi ei tee ju ometi kell 9 õhtul teetöid. Või.. on see mingi Eestilik näit? 


2 comments:

Mannu said...

Tere füüsikaarmastaja, ma tean täpselt, mida sa tunned. :) Lalalaa, täna avaldus Mannu geniaalne füüsikaluuletuse, aga seda nähti kahjuks ainult väikeses ringis, st. Kristi luges läbi ja Laura haaras enda kätte ja Ennu vist natuke luges üle tema õla. Või tegi lihtsalt sellist nägu nagu loeks... ma ei usu, et ta vaevus lugema midagi, mis on lühem kui tuhat lehekülge. :D
MA VANNUN, ET TARTUS ON AEG-AJALT MAAVÄRINAD! Ausalt. Lihtsalt keegi ei viitsi sellega tegeleda ja kirja panna. Suuuuur jama paberitega, tead küll. Ja MASU tõttu tuleb paberit kokku hoida. Suva need värinad, meil on paberit vaja!

Paula said...

Tsau Maris, siis on hea, kui sulle ka Vällik meeldib. Füüsika on super.
Ma tahaks ka seda luuletust näha. Sa langeva ja TÕUSVA valguse ikka panid kirja? Ja jaaniussikesed?
Aga. Maavärinad, kindlasti on need Tartusse jõudnud. AGA. See paneb mind mõtlema, et äkki mu plaan töötab ja mul on võimalus näha oma tuleviku plaani toimimas, mis tähendab et tulevikus on Eesti Ameerika osa.

Yay.