Pages

Friday, September 3, 2010

Kool vol miljon

Ärkasin täna enne kellahelinat ja hakkasin oma telefoni otsima. Pärast seitset minutit otsimist läksin veidi närvi, sest ma tõesti ei leindud oma telefoni. Aga siis ma läksin riidekapi juurde ja komistasin selle otsa (ma lähen igal õhtul voodisse, panen kella helisema ja lükkan telefonile umbestäpselt sellise hoo sisse, et selle kättesaamiseks tuleks voodist välja tulla ja samas ei saaks seda jalaga kätte ning sellele kõigele lisaks ei tohi hoog nii suur olla, et see vastu kappi või ust libiseb, mis võib lõppeda väiksema või suurema pauguga, mis omakorda võib häirida teiste elanike und). Niisiis, sekund hiljem hakkas mu äratuskell tööle.

Läksin alla, tegin kohvi, toppisin termosesse. Võtsin koti, vihmavarju ja ipodi ning astusin uksest välja. Ilm oli masendavalt eestine. Jube lihtsalt. Lisaks sellele on väga raske hallata kahe käega korraga termost, ipodi ja vihmavarju. Peagi ma loobusin ühest, kõige ebatähtsamast - vihmavarjust. 

Esimene tund oli eesti keel, kus sain teada, et pole hullu, kui ma raamatut päris läbi pole lugenud, sest me peame hoopis ettekande tegema rühmaga. Ja on hästi, kui ma saan ühe ülesande lihtsalt, millele keskenduda. Kusagilt selle ikka üles leiab. See aga ei tähenda, et ma ei peaks seda lõpuni lugema. 

Siis tuli füüsika, kus oli mingi hea Lenori nali, mida ma ei mäleta. Kuigi ma ütleks, et enamasti pole see Lenor, mis neil rannas kaasas on, vaid Perwoll.  Rääkisime jaaniussikestest. Ja optikast. Jaaniussikesed olid tähtsamad, mõistagi. 

Siis inglise keel, mille ajal käisime pildistamas. Jõudsin juba rõõmustada, et meie kooli klassipiltide tegemine on usaldatud kellegi hoolde, kes seda päriselt teha oskab. Ei ole veel tulemust näinud, aga see fotograaf kõndis kolm korda oma välgu otsa. 

Siis saksa keel. Hea uudis oli, et meil pole see aasta õpikuid-töövihikuid. Halb uudis oli see, et me hakkame Saksa maiskonda õppima. Miks nii? Ma tean, et neil on külavahel palju mähmasid ja et nende GPS-seadmed on üsnagi lollid. Mida ma veel teadma pean??

Ja matemaatika. Ma sain olla ametlikult kõige esimene oma klassi inimene, kes sai tahvlile tehte kirjutada. Ma ei tea milleks see hea oli. Õpetas vähemalt, et ei tasu valmis saamise nägu pähe teha. Lisaks sellele ei tulnud mul meelde, kuidas see märgi ja sulu ja suluesise ja sulusisu reegel oli. Et mis seal siis nagu õieti muutub või midagi. 

Homme on mingi Ott Leplandi kontsert kusagil. Kui ilm jälle eestine on, siis ma ei ole huvitatud. Muidu võiks Otipilti saada küll. Uuh, kus mu Lenna poster on üldsegi? Hm.. Mul on stendiplaan. Ma tahan enda tuppa stendi koos kõigi tähtsate asjadega - fotod, Starbucksi tsekid, piletid, joonistused, to-do listid ja kõik muu väga oluline. Keegi teab kust korgist stendi saab?

Mu kõrvaklapid andsid ametlikult otsad. Ma ei tea, mis mul viga on, aga see on seadus, et mu kõrvaklapid ei püsi kuigi kaua elus. Ma olen neile surmav vist.

Tahaks photoshoppi, sest mu välisel kõvakettal, mis paar tundi tagasi ellu ärkas, on see joonistus, mida ma enne USA-sse minekut alustasin. Rokas ütles, et see on väga hea, niiet ma tahaks vähemalt üritada selle lõpuni joonistada. Seal pildi peal on ainult kolepalju sõnajalgu ja muid kapsaid, ma ei tea, kuidas nende joonistamine välja hakkab nägema. 1000 erinevat rohelist. 

Mau. Tervitan Janet, kes on hetkel õnnelik. 
Ka sellepärast, et ta sai mu särgi kätte ;)

7 comments:

Anni said...

meie õppisime ka eelmine aasta landeskundet saksa keeles ja ma võin sind "lohutada", et te õpite seda ka 9. klassis! :D Igatahes, see tundub täitsa lahe värk ja ma käisin eelmine aasta seal ülelinnalisel ka! :D Tore on teada, et sul koolis ikka hästi läheb.

Liisu I said...

Korgist stende saab jyskist näiteks, vähemalt kunagi sai..

Martin said...

Kõrvaklapid soovitan Denoni omad sebida. Seni parima heliga nööbid üldse. Euronicsist sain. Kallid (al. ca 400.-) aga kuramuse head.

Paula said...

Anni: Jei... maailmal6pp tuleb 2012, kui ma 9. l2hen.

Liisu: Ait2h, ma just tulin eedenist tagasi. :D Tuleb uuesti minna, jee.

Martin: Mul k6ik head alguses, aga siis l2hevad katki. Ma ei investeeri neisse enam iialgi nii palju. Mul on olnud iLuvi omad ja siis veel mingid usa omad. EI. Nii ei l2he.

Eneken said...

eh... Martinil on õigus... ehk püsivad selle võrra kauem elus, et rohkem maksavad :P Ja hoia jänes klappidest eemal... ja juhtmed puntras on kindel killer ;)

Meryt said...

Korgist stende saab endiselt Jyskist. Mul endalgi sealt ostetud ;)

Paula said...

E: Jänes pole näinudki neid. Ja puntrasse nad lihtsalt lähevad. Üritan lahti harutada alati agajah.

M: Tähh, tähh, tähh