Pages

Monday, August 30, 2010

Arr, arr.

Tsau. 

Nüüd, kui su muusika laeb alla ja kui sa oled lõpetanud järgmise signatuuri või headeri oma piraatphotoshopis ning enne kui läheb pimedaks, et vaadata seda uut õudukat, mille eile oma piraatprogrammiga tõmbasid, on sul natuke vaba aega, et lugeda mu blogi. 


Ma tahtsin öelda, et ilmselt on üle poole, et mitte öelda suhteliselt valdav enamus mu blogilugejaid, kriminaalid. Päris tõsiselt. Enamus teist tegeleb fotograafia, joonistamise või graafikaga. Lihtsalt, juhtunud kuidagi nii. Ja mida eeldab selline hobi? Õigemini, mis on vaieldamatult kõige parem programm fotode töötlemiseks, joonistamiseks või graafika tegemiseks? Mhmh, Photoshop. Ma tean vähemalt viitteist inimest, kui mitte kolmekümmet, kes kasutavad piraatphotoshoppi. Mhmh, sa ka? Ei tegelikult jah, mis see siis ikka ära ei ole. Photoshoppi, piraati täpsemalt, omavad ilmselt nagu... VÄGA paljud inimesed. Mul pole sellest arvust õrna aimugi, aga kui juba mina tean nii paljusid, siis.. 
Aga, kui nii mõelda, siis mõtle, kui politseionud sulle ükspäev uksetaha tuleks ja ütleks, et mau, nüüd me paneme su kolmeks aastaks kinni, sest sa tõmbasid endale piraatphotoshopi. Ai, eks. Ja nüüd kõik mõtlevad "JEE tulebki politsei ukse taha, jee võtavadki mu kaasa."
Põhimõtteliselt saan ma mõlemast poolest väga hästi aru. Kui keegi on leiutanud midagi väga head ja ta jagab seda, selle hinnaga, et ta saab oma leiutise vastu raha, siis on see ju okei. Aga mitte ühelgi 14- või 16-aastasel teenageril ei ole mitut tuhandet krooni selle programmi jaoks... kui ongi, siis väga hea. Justin Bieberil ehk on, aga te saate põhimõttest aru küll. Ehk on sul siis kolm aastat vaba aega? Ka mitte, eks.. Nii siis tulebki loota, et keegi ei saa sind kätte. Keegi ei saa teadagi. Ja kõik teised teevad ju ka... Ma vist mõtlesin ka nii, korraks. Ütlesin eile ühele sõbrale, et ma nii tahaks photoshoppi, aga see on nii damnit kallis. Ta ütles mulle, et "mille jaoks siis torrent'id on:D?". Jõnks käis läbi.. Torrentid ei ole selleks, et tasuta saaks. Torrentid on selleks, et kellegi tööd varastada.
Kunagi käisin emaga kinos. Filmi ei mäleta, aga see pole ka tähtis. Teate neid reklaame, mis enne filmi jooksevad? Kunagi oli seal alati see coca-cola muusika reklaam, see hästi hea. Seal oli lisaks sellele veel üks reklaam. Ma ei leidnud seda küll kusagilt, aga kõlas umbes sarnaselt, nagu mõni aega tagasi avaldatud Tanel Padariga video..


Ehk siis jah. Kui juba programme varastada, siis sama hea on varastada kõike, mis ette juhtub. 
Ma olin siis veidi pisem ja küsisin selle video peale ema käest ühe tuttava kohta, et kas ta on ka siis kurjategija? Aga põhimõtteliselt ju ongi.. 

Samal ajal ma saan aru, et muudmoodi eriti ei saa, sest kui sa tahad kunagi teha tööd, et teenida raha ja osta see õnnetu photoshop, siis oleks sul vaja seda ka seni, kuni sa selleks õpid, eriti kui tahad saada kunstnikuks või küljendajaks. Lisaks sellele on kõigil megas koguses mingeid lugusid, filme ja kõike muud, mis on piraadid. Ja pildid. Graafikat on nii mega teha piltidest, mis on deviantArtis parimate fotograafide tehtud. Keda huvitab, et nemad on selle jaoks vaeva näinud.


cha-ching, uus arvutimäng lõpetas just laadimise? mm.. ma ei hoia sind kaua kinni, kuula lihtsalt lõpuni. 

Lihtsalt. Kui mingil hetkel mõeldakse välja mingi efektiivne viis, kuidas kõik netipiraadid kokku korjata ja kongi pista, siis ma ei tahaks kõikidest oma andekatest sõpradest ilma jääda.
Isegi kui sind ei huvita, siis mind just hakkas.

Palju piraat-programme sul on? :) 

11 comments:

Martin said...

nii ta ükskord juba on... ega ta lähima 10-20 aasta jooksul muutu kah, enne kui hinnad alla tulevad. Kui tulevad...
4

Eneken said...

kusjuures... nad ei võta sind esimese hooga kaasa vaid lasevad sul (st kellelgi kes sinu eest maksab :P) hunniku pappi maksta... nii et sisuliselt on ikka lõpuks odavan photoshop osta kui piraatpaula eest trahvi maksta :)

Paula said...

kui ma nii kirjutaks, siis kedagi ei huvita ju, et nende eest makstakse see kinni.. sa rikud kogu jubeda osa ära nii ju :/ nüüd kõik tõmbavad elueest. :D

Ats said...

Oleks Photoshopi jaoks tuhandeid kroone siis ostaks kah. Aga kuni ma veel rikas ei ole, ma tõmban. Sorri, firmad. :D

Eneken said...

:S ma siis võtan oma kommenti tagasi :P Kalli ka, piraadiudu!

Paula said...

Ats: Hehe, selge :D
E: Tubli. Kallijaah. A muide, facebook ütleski, et mu tegelik nimi on silver või miskit. Nagu silver ükssilm. Et nagu piraat ;)

Annu said...

Mul on ka oma fotoblogi, aga see ei tähenda et ma mingi kurjategija oleks :D sest ma ei töötle oma pilte ja mul ei ole photoshopi-isegi kui ma tõmbaks endale mingi photoshopi siis ei oskaks ma sellega Mitte midagi teha :D.
Pm jah, nii sildistada, et enamustel kellel on foto-, joonistamise- või graafikablogi on ka kohe kindlasti photoshop on vale.

Paula said...

Rääkisin enda tutvusringkonnast tegelikult ja minu jaoks see enamasti on nii. Erandeid on alati. Tore ju, et sa ilma hakkama saad.
Pealegi ei rääkinud ma ainult foto-, joonistamis- või graafikaBLOGIDEST, vaid üldse hobist endast.

Liisu I said...

Nagu sa juba tead.. it really really made me think.
Mul on kokku olnud kolm piraatprogrammi ja muidugi lugematul hulgal laule, filme ja muud.
Ja tegelikult ongi nii, et inimesed ei mõtle ja neid ei huvita. Kõik teevad ju nii.
Kuigi ausalt öeldes häiriks mind ennast ka vägaväga, kui keegi näiteks mõnda minu pilti ilma loata kuskil kasutaks..

Jään su järgmisi maailma muutvaid postitusi ootama :D

Paula said...

Jaah, mul on tegelikult väga-väga hea, meel, et see kellegigi mõtlema pani. Isegi kui see on Liisu :D
Agajah, mu maailva muutvate postituste seeria on veel ees, küll näed.

Anonymous said...

kas sul on endal on pärisphotoshop ?
ja vaata, paljud kunstnikud,fotograafid etc , ei ole ju väga rikkad ja nad ei saakski tegelt alustada ja ennast tõestada kui nad ei kasutaks piraatphotoshoppi.
samas võib siis ka ju öelda, et youtube kasutajad varastavad muusikat, kuna nad ei maksa ju selleeest et nad seda kuulavad.
maiteagi, see on siuke kaheotsaga asi tegelt.