Pages

Wednesday, July 28, 2010

Põdemise ja napakate eri

Põhimõtteliselt eesti keele seletav sõnaraamat ütleb, et:

napakas -ka, -kat 2 adj. lollakas, ogaravõitu, tobu (ka sõimusõnana). Ta on (natuke) napakas, vahepeal napaka(ma)ks läinud, jäänud. Ivake napakas vanaeit. Kes kõrtsis ja apteegis tingima hakkab, seda peetakse napakaks. Tema meelest on kõik kunstnikud natuke napakad. Vahib napaka näoga otsa. Ajab mõnikord napakat jama. | (substantiivselt). Sellise napakaga ei saa rääkida, asju ajada. Mis sa ütled napakale! *.. ja ainult päris napakas võib niisuguse ilmaga [vilja] peksma hakata. M. Traat


põdema põen 42 mingi haiguse all (pikemat aega) kannatama, haiglane v. haige olema .|| mingi negatiivse emotsiooni, tugeva tundmuse vms. all kannatamaPessimismi, suurusehullustust, hingepiina, armukadedust, armuvalu, pettumust, nukrust põdema. Luuletaja põdes maailmavalu. Ootusärevust, rambipalavikku põdema. Ära põe, küll leiad uue pruudi! *.. ma olen tema pärast nutnud ja põdenud.. G. E. Luiga| 


Tegelikult käivad napakate alla need ka, kellele on sisse kodeeritud põdemine mingite asjade pärast. See tähendab umbes nagu seda, et me kõik oleme vahepeal napakad, sest me kõik põeme vahepeal millegi pärast.

Aga kuna põdemine ja napakas olemine ei ole üldse toredad asjad, siis tuleb neid kas nautida või nendest lahti saada. Nautida saab näiteks siis, kui põdeda koos. Selleks tuleb teistega probleemi jagada ja siis on kaks võimalust. Nad kas põevad sinuga koos või on normaalsed ja ütlevad, et sa oled napakas, et sellise asja pärast põed. Kui nii, siis tuleb sellest lahti saada.

Faas üks. Probleemi tunnistamine (Oras õpetas mulle seda, niiet ei mingit vasturääkimist).
*Kui sa saad aru, et sa oled napakas, siis on okei.
*Kui ei saa, siis sa oled ikkagi napakas ja pead sellest aru saama.

Faas kaks. Lahenduste otsimine.
*Magamine.
*Töötamine.
*Trenn.
*Muusika
*Kõik, mis sulle meeldib, kui sa parasjagu napakas pole.
*Probleemi jagamine. (Mida rohkematega jagad, seda väiksemaks läheb).
*Mojito & Bud. Seeonkaheotsagaasijamaeiütlerohkemmidagi
*Sinised jänkud.
*Inimestega rääkimine

Faas kolm. Normaliseerumine.
*Põhimõtteliselt, kui sa astud õige nupu peale, siis su põdemasin peaks välja lülituma ja siis peaks natuke aega naljakas olema, et miks sa nii napakas olid.


Seni tuleb oma fruitcake'iga* lihtsalt elada.

*n.
  1. A heavy spiced cake containing nuts and candied or dried fruits.
  2. Slang. A crazy or an eccentric person: "a fruitcake under the delusion that he was Saint Nicholas" (John Strahinich).

2 comments:

Liisu I said...

Sa oleksid pidanud selle postituse kaks nädalat tagasi tegema, siis mul oleks sellest vägagi abi olnud :D:D
Igatahes nüüd võin ma omadest kogemustest öelda, et kõige raskem oli faas kaks.
:D:D

Paula said...

hhaha, järelikult said sa hakkama siiski.