Pages

Wednesday, July 7, 2010

Linn, mis tegelikult ka kunagi ei maga.

Teen ühe kiire New Yorgi postituse veel siia vahele. Ma ei rääkinud teile eelmises postituses New Yorgist kuigi palju vist. Igatahes teen seda nüüd, sest mul on nüüd pisike roosa sõber Vaio.

New York on täpselt selline nagu filmides. Natuke räpasem ehk ainult. Praegu on siin igatahes megapalav ja hingata midagi eriti ei ole. See-eest on kõik poed varustatud konditsioneeriga, niiet isegi tänaval kõndides tunned lahtistest ustest tulevat jahedat õhku. Kõige mõnusam New-Yorgi-tunne seni. Ja poode, kust jahedat õhku tuleb, on siin palju, nagu juba öeldud. Muudkui avastan neid siin järjest. Täna käisin näiteks GAP-is ja mingis armsas jaapanlaste pärlipoes, mis oli tõsiselt äge. Ostsin neete. Kui kellelgi soovi on, let me know.
Kollased taksod ja pilvelõhkujad on loomulikult klassika, nagu ka telefoniputkad ja newsstandid. Ja kuigi see kõik kõlab nii filmilikult ja ilusalt, siis ausaltöeldes, see on kohutavalt must linn. Porilompide asemel on mingid solgilombid põhimõtteliselt, kuigi neid leidub vähe, aga siiski. Ja neil on parkide asemel keset tänavat eraldatud asfaltplatsid, mille asfalt on roheliseks värvitud ja kipakaid toole täis pressitud. Ja seal vahel on paar potilille. Aga selle kõik kompenseerivad Starbucksid igal nurgal ja üliägedad poed läbi mitmete korruste.
Ja inimesed on sõbralikud. Noo.. muidugi, kui nad on miskid india tüübid, kes tahavad sulle lendlehti jagada või suveniire parseldada, on nad eriti sõbralikud.. Aga just üldse, niisama ja igal pool mujal on hästi sõbralikke inimesi. Ma usun, et vastupidist leidub ka, aga pole head ilma halvata.
Nad söövad palju. Tavaliselt on osad asjad restoranides/kohvikutes nii suured, et sellest jätkuks meie mõistes terveks päevaks kolmeks eineks. Ühe pasta pakkisimegi endaga kaasa ja sõime hotellis. See oli muidugi tõsiselt hea ka - brokkoli, kana ja seentega.
Riiete kohalt, veits stiilsemad on nad ka. See muidugi oleneb. Aga üldiselt on väga rõõmustav, et ma pole eriti (natuke ehk ikka) mingeid capide ja suurte pusadega tüüpe näinud. Peale Justin Bieberi piltide igalpool.

Ma tahaks siin kindlasti kinos ära käia. Millalgi peaks siin tulema mingi pZac Efroniga muuvi, ma ei tea, millest see räägib ja eriline Efroni-fänn ka pole, aga vaatama võiks minna küll. Paljud sealpool vett tahaksid kindlasti seda näha.

See oli mu pisike New Yorki tutvustav postitus. Midagi tähtsat kindlasti unustasin, aga küsige siis kommentaarides :)

Efroni-pilti

M&Ms-i ekraaniga Times Square

Smilers allpool vasakul

Osake Fashion Centerist 

Mis puutub pealkirja, siis nii ongi. Selles linnas on absolutselt koguaeg elu. Kui me Niagara juurest tagasi jõudsime, oli kell umbes 2 öösel ja siis käis siin veel selline elu, et peaaegu nagu päeval, lihtsalt vähem inimesi. Hommikuti ärkan umbes kuus tavaliselt, siis on ka suur müra õues. Niiet selles suhtes, see linn ei magagi kunagi.

2 comments:

Ossu said...

Kas nagu filmide plakatid ongi lihtsalt nii suured nagu meie kinod?? (Y)

Paula said...

Jaah, ma ei taha teadagi, kui suured nende kinod siis veel on.. :D