Pages

Thursday, June 24, 2010

Peeter, Peeter, Peeter!

Eile hommikul tõusin kell kaheksa, sest pidin Kambjasse tulema. Kusagil poole üheteistkümne paiku võeti mind peale, peale mida võtsime Teele ka peale. Vallo enne msnis rääkis, et ta sai haugi, mis ei mahu vanni ära. Ma mõtlesin, et jaajaa, saame näha. Kohale jõudis oli nagu... vau. See oli tegelt ka suur. Mingi 70 cm ja peale, kaalus neli kilo. Väga kole oli, hingas veel, aga pmst oli surnud :D Siis tegime võikusid ja Teele seletas mulle, et tal on visioon pildist. Kuna mul oli fotokas, siis pidime selle ära tegema.
Visioon oli järgmine - põllul oli vann, mis arvatavasti oli mõeldud lehma(de) jooginõuks ja Teele, kui ideederohke kunstiinimene, tahtis vanni ronida ja pilti saada. Läksimegi siis põllu peale, vaatasime vanni, mis oli täis rohelist vett.. Esimene asi, mille peale tulime, oli - vesi välja. Kui vesi oli välja kallutatud, tekkis uus probleem. Põhja kattis eriti paks ja vastik roheline kiht, nii et kui sõrmega üle tõmbasid, oli ikka eriti mõnus roheline su sõrm. Teele pani oma rätiku vanni põhja, mõtles, et mis see ära ei ole ja istus sinna peale. Aga rätik laskis läbi ja selgus, et seal põhjas ikkagi oli veel vett. Tegime oma pildid ära ja tulime tulema. Tükk aega naersime selle üle, et kuidas saavad sellised ideed olla.
Siis läks Teele vist magama ja ma käisin niisama ringi ja hakkasin mingit pärga punuma. Selle peale ütles Vallo, et ma tehku kõigile pärjad, kes õhtul tulevad. Ma siis küsisin, et palju vaja on? Öeldi, et kümme naabrit + meie. No selge, 15 ringis tuli teha, pole hullu. Vahepeal sai ühest kohast ristik otsa, misjärel otsisin teise koha ja tegin edasi. Kokku sain vist 12, rohkem lihtsalt ei viitsinud. Panime telgi ülesse, kuna alguses tahtsime saarele magama minna, aga mõne arvates polnud see hea idee ja siis me leppisimegi lihtsalt õuepeal telkimisega.
Vahepeal käisime saare peal jäneste juures. Tüübid on nii nunnud ikkagi. Ma õppisin sõudma ja puha..
Kümne ajal umbes panime lõkke põlema. See polnud vist nii suur, kui eelmine aasta, nagu mõista anti. Suur oli ikkagi. Vallo jagas mu pärjad laiali ja kõik olid hästi õnnelikud. Lõke vajus mingi hetk ära ja rahvas jagunes ka laiali. Siis sai šašlõkk valmis, sõime seda ja salatit. Peale seda viisime järve peale küünlad ja osad panime varemete vahele ka. Teelega käisime veel kiikumas, hästi äge oli.
Ahjaa, ma suutsin teha midagi väga.. kahtlast. Õues oli vann koos kahe linaskiga, kes erinevalt haugist veel ellu jäeti veidikeseks. Ma sain sõbraks nendega ja otsustasin neile nimed panna. Läksin siis vanni juurde ja mõtlesin etooh, hea nimi ja kutsusin et "Peeter, Peeter, Peeter!". Teele kuidagi, muutus segaseks mu kõrval, tuli äkki lähemale ja ütles: "Paula, vaata see suur mees, kes su seljataga seisab.. Ta nimi on Peeter." Ei olnud üldse naljakas.. :D Kõik siiani naeravad selle üle.. :D:D
Mingi hetk läksid igatahes kõik magama, peale minu ja Teele. Ma ei mäleta üldse, mis vahepeal toimus. Igatahes kolisime me Teelega telki ja hakkasime Scrabble'it mängima. Natuke aega mängisime, aga ei viitsinud eriti. Mõtlesime, et aah, mis seal ikka, jääme magama. Kusjuures, meie telkimine oleks pannnud iga tõsise matkalise väga kahtlema meie tõsiduses, sest meil oli pikendusjuhtmega lamp seal ja telefonilaadija ja kõikvõimalikud lauamängud jne. Hakkasime siis magama jääma, äkki Teele ütleb: "KUULA!" SEE OLI MOTO! Moto tuli meile kell kolm öösel külla. Oli jube pahur, et kõik magavad, peale meie. Käisime järve juures ja vaatasime lõkke jäänuseid. Siis kutsusime Moto oma pühasse templisse kaarte mängima. Ta mahtus sinna isegi ära. Mängisime potikut ja Teele sai teada, et Moto pärisnimi on tegelikult Tarmo. Me tahtsime päiksetõusu näha. Läksime järve juurde ja otsustasime helistada infotelefoni, et teada saada, millal päike tõuseb. Võttis vastu keegi Esta ja ütles, et Valgas tõuseb igatahes 04:14. Küsisime Motolt, et kas ta meid päikseni viib. Moto viiski - Tartu maanteele. Tegime seal oma pildid ära ja tulime telgi juurde tagasi. Moto läks edasi, kuna ta ütles, et tal on veel sõpru, kelle juurest läbi käia. Ma ausaltöeldes ei mäleta enam midagi peale seda, sest ma olin niivõrd unine lihtsalt. Igatahes käisime Teelega veelkord kiikumas ja jalutamas. Peale seda läksime magama. Mina ärkasin mingi ühe ajal vist. Teele magab siiani :)

Ma paneks hea meelega pilte, agam ul pole neid siin arvutis. Juhe ehk isegi on kusagil, aga jaah.. Homme saate äkki. :)


Kellelgi ideid on, mida linnalaps veel maal teha võiks? :D

4 comments:

Eneken said...

Heh... aga rohimine, päevitamine, karjas käimine??? Tegelt ma pole eriline soovitaja - peaasi, et ise rahul oled... ja varsti on juu-ess ja eii, nagu Liis tavatseb öelda.

Paula said...

Jaah, saime juba Liisiga Teelelt tellimusi. Päevitamise jaoks oleks päikest vaja, praegu sajab vihma. Karja pole ja rohimist võiks teha, aga ma arvan, et siis peaks trimmeriga rohima :P :D

Eneken said...

kuidas pole karja... aga Breakfast ja Dinner??? koos Lumese ja Bertaga on kari missugune :P

Paula said...

Nu Lumene on igati kodustatud, Bertaga pole veel kohtunud, Dinner on vägagi sõps (sain isegi pai) ja Breakfast on ainuke metslane :D