Pages

Saturday, June 5, 2010

Heart bokeh


Otsisin tükk aega hommikul ja leidsin lõpuks südamekujulise bokeh õpetuse. Jube häppi olin. Siis avastasin, et mul pole "lens hood'i" (läätsekate?) jaoks musta paberit. Kõndisin Selverisse, tulin tagasi värviliste paberite plokiga. Tegin 40 minutit lõpuks seda katet, sest esimene tuli liiga suur, teisel tuli liiga väike süda, kolmandal oli süda vales kohas, neljandal läks süda üldse katki, viiendal oli süda liiga suur. Lõpuks tegin viiendale lihtsalt uues südame sisse, kuidagi. Olin nii tüdinud sellest juba tegelikult, aga vedasin ennast õue. Tund aega mässasin kogu selle kupatusega. Ainsad asjad, mis taustaks sobisid, olid puud?! Isegi fooliumist ei tulnud välja. Igatahes, ma teen nüüd ka õpetuse, kuna ma niikuinii mässasin sellega juba kaks tundi jutti.


Aga, õpetuse moodi asi:

Kõigepealt läheb Sul vaja lens hoodi (ja suure avaga objektiivi!), mille tegemiseks läheb omakorda vaja musta paberit, kääre, liimi ja kui on, siis seda südamekujulist augurauda (mul ainult tähekujuline).
1) Lõika välja sama suur ring, nagu su objektiivi läbimõõt (katiku järgi saab hästi teha).
2) Otsi välja selle ringi keskpunt ja tekita sinna kas auguraua, paberinoa või kääridega südamekujuline auk. Ma proovisin kõiki. Kõige edukamalt töötab auguraud. Paberinuga on paras häving. PS. Süda peab sama suur, kui see pisike asjandus su objektiivi sees. Umbes 15 mm - 20 mm peaks okei olema, aga mitte suurem.
3) Lõika paberist riba, umbes 2-3 cm lai, pikkus oleneb objektiivist.
4) Murra ribast 1 cm maha ja lõika sellesse sälgud (vaata pilti) :
5) Liimi sälgud ringi külge. Võid seda veel äärest kleeplindiga tugevdada. Peaksid saama pisikese kausi moodi asja :D

6) Proovi seda objektiivi peale. See on see koht, kus Sa kas oled õnnelik või tahaks suht karjuda :D
Peale seda pane ava suurus kõige väiksema näitaja peale ja fookus manuaalfookuse peale ja pildista oma heart bokeh'sid palju tahad :)

Havige funni sellega :)

2 comments:

Eneken said...

sul on siis ka käsitööpäev olnud??? Kõlab hästi. Ära unusta vanaemmet ekspluateerida ja mõned päevad maal veeta ;) Kalli ka!

Paula said...

jaah, võib nii öelda küll.. üritan seda teha :) kallih