Pages

Saturday, May 29, 2010

Kuidas me Riias käisime..

Pilt: Leia pildilt Paula, all vasakus nurgas, peaaegu :D
Ülipikk postitus ülipaljude piltidega, aga loodetavasti ka mitte üliigav.Ühesõnaga, jõudsin just koju ja kuigi ma olen megaväsinud, siis ma otsustasin ikka blogi kirjutada. Lihtsalt sellepärast, et hommikul pole enam see. Sisi on nii hea tõusta, lootes et mõni kommentaar on juba jne. Igatahes.. Enamus blogikõlbulikust materjalist jääb vist kusjuures bussisõidu hulka, aga midagi on ikka muust ajast ka rääkida. PS. Lihtsalt mainin, mul sai öösel mingihetk aku tühjaks, niiet kirjutasin hommikul edasi. Kui asi poole jutu peal pealiskaudsemaks läheb, siis teate.

Hommikul ärkasin vara, 5:30. Ajasin ennast kuidagimoodi voodist välja ja kööki. Mõistes, et on liiga vara, et midagi süüa, tegin muid asju, kuni lõpuks pakkisin koti kokku. Pidin kaks kotti võtma, sest mu fotokas ei kannatanud kuidagimoodi koos teiste asjadega kotis olla. Kooli juurde jõudes, mis juhtus kokkulepitud ajast umbes 10 minutit varem, oli seal juba suuuht palju inimesi. Ja siis kunagi tuli buss ka. Saime kohad kuhugi suht taha, aga mitte nii taha, kui me tahtnud oleks (istusin Liisuga). Istusime Johanna ja Laura ees, kusjuures meie ees ei istunud kedagi. See-eest istus meie kõrval Maria, kes kuulas megalt kõlaritega ägedat mussi. Lõpuks meil viskas üle. Agajah, siis ta oli tubli. :D

Alguses tundus üliigav see kõik. Kõik olid unised ja nii edasi. Mingi hetk kupatasime kohad ümber ja kolisime eelviimaste istmete peale, Fredi ja Tano ette. Seal oli kohe palju lõbusam. Me Liisuga tegime läbi totaalse muutumise, misjärel olime natuke aega gängstad. Noh, kuni vanalinna minekuni tegelikult. Agajah, me pätsasime Fredi ja Tano pusad (Fredi oma lõhnad jõhkralt hästi, kõik kindlasti on seda nuusutanud, kes meie klassis käivad ja kõik peaks teadma, et Fredi pusa on üks kallemaid maavarasid 7.a klassis) ja capid. Ja siis me natuke aega õppisime stiili ja lõpuks me isegi otsustasime (mina otsutasin), et mul on vaja XXL pusa ja capi. Ma hiljem sain sellest arvamusest üle, sest ma nägin ennast vaateaknalt. :D Ma olin nagu.. muuuumi. :D Igatahes. Mõnus soe oli vähemalt. Ja kuna mina sain Fredi pusa, siis möödus mu loomaaia tripp ka veits paremini lõhnastatult, kui Liisul.

Nagu juba aru saada, siis esimese asjana Riias läksime loomaaeda. Sellest räägiti enne kui tohutu suurest kolakast, mis on ülimalt loomi täis jnejne. Ostsime piletid (ja roosa sebra kujulise õhupalli), leppisime kokku mingi aja, millal kokku saada (aega oli poolteist tundi) ja jagunesime laiali. Me hängisime veidi aega Tano ja Frediga, seni kuni me tahtsime sebrade juurde minna ja nemad ei tahtnud. Siis me splitisime. Käisime Liisuga suht igalpool, ka seal, kuhu tegelikult vist polnud vaja minna (tagaosas oli mingi veekogu, seal olid jalutamise keelumärgid, aga me lihtsalt pidime seal pilte tegema...).
Troopika majja (Tropu maja aka. Tropi maja) me alguses sisse ei saanud. Nagu hiljem selgus, tuli ust lükata, mitte tõmmata. Fakt on see, et me kõndisime loomaaia läbi kusagil 50 minutiga, mis tähendab, et me läksime uuele ringile. Teisel ringil saime isegi troopika maja ukse lahti. Ja teisel ringil nägime mõmmisid ka.
Troopikamajas nägime ka Fredi ja Tanot, jälle. Sinna me kauaks ei jäänud, sest seal polnud õhku, seal lõhnas kohutavalt (isegi Fredi pusa ei aidanud) ja pealegi tõmbas fotokal läätse uduseks. Kõige tipuks olid seal ainult madulised ja mingid muud rõvelised niiet, mõttetu tropimaja :D
Vahepeal kohtusime Kristi ja Marisega, kes seisid hästi suure huviga mingi puust kasti või tünni juures, mis oli liiva täis. Lähemale minnes nägime, et seal olid pisikesed mankid. Sellised, tohutult armsad ja asjalikud. Neid oli seal mingi 5 tükki äkki, kõik siblisid ringi. Tõusid tagajalgadele ja vaatasid sulle ääretult armsa pilguga otsa. Pilti ma sellest silmavaatamisest ei saanud, ma olin suht hüpnoosis, i guess. Igatahes, tõsiselt nummid elukad olid. Jäime nende juurde suhteliselt kauaks. Pärast saime teada (tänu Markusele, kes on tark), et need olid surikaadid. Just hetk tagasi guugeldasime välja, et nad on kärpkaslased (kiiisud), kes sööbad pisikesi putukaid ja loomi. Meie unistuste loom Liisuga. Kunagi on meil ka sellised.
Siis nägime veel paabulinde, suurte munadega linde ehk siis jaanalindu (või emu, ma ka ei tea), siis ahvikesi, kes kargasid vastu klaasi, mõmmit, kes tundis kohutavalt mõnu ujumisest, ühte looma, kellega ma pilti sain... eiei, see oli Johanna. Agaikkagi. Siis millalgi jõudsime algusesse tagasi, peale seda, kui olime kohanud Mihklit ja Tanelit, kes olid jaanalinnult sulgi kiskunud. Masendavad.

Peale loomaaeda läksime vanalinna. Alguses pidi seal olema mingi giidiga asi, kus räägiti ajaloost jnejnejne ja peale seda oli vaba aeg. See giidiga osa oli kohutavalt igav, sest me olime pooli asju juba ajaloos õppinud. Muu oli suht ok. Terve selle ajaloolise aja üritasime meelde jätta, kus on mis poed, et vabal ajal mitte aega raisata. Meil oli plaan shopata. Nagu, vähemalt silmadega :D. Lisaks sellele jõudsime faktini, et lätlased on pisut kahtlased, kuna neil on iga asja lõpus s. Ehks siis mes lihtsalts lõpuks tegimes naljas selles essigas. Vahepeal tekis osadel mingi ülisuur soov minna Alfasse, mis oli mingi extra large mall Riias, aga siis poleks me saanud vanalinnas pilte teha, niiet me lõpuks ikkagi jäime vanalinna. Vaba aega oli poolteist tundi vist, või kaks tundi, ma ei mäletagi. Aga igatahes pidime olema 15:30 tagasi bussi juures.
Esimese asjana läksime New Yorkerisse. Avastasime, et seal oli KOLM KORRUST. Üks oli meesteosakond, aga siiski. Ülimõnus oli. Leidsime ühe ilusa tsiki, Riia kohta eriti ilus, sest muidu neid seal polnud eriti. Küsisime, et kus on shopping area. Oi ma oskan hästi seda, emme käest õppinud :D:D Igatahes pani see tsikk kohe oma kingakesed tagasi letile, läks uksest välja ja näitas meile, kuhu peame minema. Läksimegi edasi ja jõudsime mingisse kaubamajja, millel oli ka jubepalju korruseid ja mis oli üldse hiigelsuur. Seal olid suhteliselt kõik poed, mis üldse tahta võiks. Ühesõnaga, me eriti palju seal ei shopanud,  aga läksime varsti tagasi New Yorkerisse, kust Liisu ostis endale punutud peapaela ja ülinunnu roosiga sõrmuse.
Siis oli meil aega jäänud umbes 15 minutit, et bussini jõuda. Alguses arvasime, et me läheme üldse valesse kohta, aga õnnnneks leidsime bussi ülesse ikkagi. Panime osad asjad ära ja kuna meil oli veel 4 minutit (tegelikult 14, kuna 15:30 pidi bussis olema, 15:40 pidime välja sõitma), läksime Gaudava (ma õppisin nime selgeks lõpuks, muidu ütlesin koguaed gauda-mauda vms jõgi (keeruline nooh)) äärde pilte tegema. Täitsa tore oli. Lõpuks avastasime, et me vist peaks tagasi ületee minema ja bussi juurde. Hallik seisis seal kurja näoga, nagu ootaks kedagi. Mõtlesime, et okou, äkki meid. Tuli välja, et Liilia oli kadunud. Ta oli ainus, keda polnud. Me olime ka paar minutit hilinenud, aga me õnneks ütlesime, et läheme korraks.
Poole tunni pärast leiti Liilia ka ülesse. Ta oli lihtsalt natuke ära eksinud, nagu ma aru sain. Tegelikult oli see ainult hea, sest muidu me ehk olekski liiga vara tagasi jõudnud.

Läksime Lidosse. Lido tundus alguses masendav. Ülipalju inimesi, järjekorrad, keeruline süsteem. Aga lõpuks oli täitsa chill. Korjasime endale sada asja sinna taldrikule ja mõtlesime pärast, et oleks võinud kahepeale võtta, sest suht samad asjad olid ja neid oli ülipalju. Igatahes, sõime oma kartulid ja kana ja puuviljasalati ära. Kokkuvõttes läkski umbes 5 latti.
Läksime välja, kus oli mingi lõbustuspargi moodi osa. Igast kahtlaseid asju oli. Lõpuks mõtlesime minna mingi keerleva asja peale. Maksis 1,50 latti per feiss ja pilet tuli osta kassade juurest. Kuna me ei suutnud pähe õppida seda lätikeelset nimetust, s-iliste lõppudega, siis läksin lihtsalt kassa juurde ja ütlesin, et um, the spinning thing.. two tickets. Eriti tore oli see, et ma olin tark, kuna kõik peale mind läksid ka "the.. spinning.. two.." :D Aga, müüja sai vähemalt aru, niiet kõik oli ok. Selle karusselli muutis eriti toredaks see, et me olime just saja krooni eest ennast ülitäis söönud ja taarusime suht ringi. Alguses, kui see sõitma hakkas, siis polnudki nii hull. Kui see hoo sisse sai, tegi see täisringi, mis ajas alguses seest õõnde. Liisu ütles, et maitahaenam, maitahaenam. Alguses ma suht mõtlesin, et vaene Liisu.. mis nüüd saab. Lõpuks saime maha ja ütlesime: "Lähme veel!" :D
Selle aja peale oli järjekord palju pikem. Käisime ikkagi teise korra ka. Lõpuks oligi nii, et kõik, kes oleks tahtnud, lihtsalt ajaliselt ei jõudnud. Tegime veel pilte natuke ja siis läksime bussi juurde, kus korraldati mingi grupipilt.

Tagasisõit polnud niii lahe, kui minek, sest kõik olid üleväsinud ja hakkasid nõmetsema. Aga ikkagi oli suht tore. Kolisime ette, kuna tahaossa pandi kontroll nimega Hallik. Istusime seal Liisu, Markuse ja Mihkliga. Ma jäin magama. Mihkel joonistas mulle laineriga näopeale toredaid asju. See ei tulnud maha. Lõpuks kuidagi ikkagi tuli. Peaaegu..

Aga. Lõppkokkuvõttes oli üliüliülitore. Niiet, pilte ka :)
Piltide all on mingid seletused ka, nagu järjest, iga pildi omad semikooloniga eraldatud. Eelmine kord, kui nii tegin, tekkis hull segadus. Lihtsalt, et te teaks.
*Olime gängstad ; *Ma ei tea, millest see tuli, aga vist LV = LisaVarvas vms... Panid selle taha aknale ; *Kahtlased elukad

*Liisu ja sebraõhupall ja sebra ; *Nodzud ; *Melmanid

* Sellest õhupallist ei jäänud midagi järgi. ; *Muumipällu ; *Tropimaja


* MuumiPällu2 ; * Loivas ; * Nummielukas

Nummielukad ja paabulind

*Mömmi ; *Johanna-loom ; *Mingid ilusad lilled. Ma poleks mina, kui ma neist pilti poleks teinud.

* Lätis Kiisus ; * Lätis Liisus ;
 
* Lätis Paulas ; * Lätis Liisus jas Paulas ; * Liisu peapael.
 
* Lidopildid ja The Spinning Thing
 
* Ilmselgelt oli lõbus :) ; * Liisus, kaks tükkis
 
:)

Ahjaa, ma unustasin enne mainida, et Tano laulis bussis terve tee sinna ja tagasi. Lisaks veel, et ta ei oska absoluutselt laulda. Ta on kõigi mu videode peal oma tohutu talendiga. Siiski, naljakas on :D
Ja lõigud võivad suht mööda olla, sest ma kirjutasin ühes hunnikus ja vajutasin pärast kuhugi enterid vahele. Sorry :D

4 comments:

Martin said...

muumi mis muumi, seda küll :D

Paula said...

ähh -.-
*damn, pean pusa poodi tagasi viima*

Martin said...

kes ütles, et mulle muumid ei meeldi? -.-

Paula said...

M: mis vahet seal on, ma ise pole muumifänn :D

L: ta on kõigi videode peal..
jah, kunagi omame selliseid :D
jaah, jõe ääres oli jaah supah, käime mõni hommik ära seal :D:D:D:D