Pages

Friday, April 16, 2010

Eelmise postituse lisa

Ma tegelikult kirjutasin eelmise postituse ainult ühel põhjusel (okei, kahel, aga selle teise mõtte ütlesin ma juba esimeses lauses ära..) ning see tõeline põhjus ei jõudnudki sinna postitusse.

Me rääkisime täna loodusõpetuses tuumaenergiast. Sellega seoses rääkisime me Tsernobõlist. Ausalt öeldes, ma teadsin alati, et mingi värk seal oli, sest kõik rääkisid selle kohta mingeid anekdoote, aga ma polnud kunagi uurinud, mis värk sellega oli. Täna sain teada. Seal oli mingi suur tuumaplahvatus (neile, kes on veel siiani juhuslikult sama informeerimata nagu mina täna hommikul) ja selle tagajärjel kupatati sealt välja mingi 300 000 inimest. Lisaks sellele saatsid tüübid mingi 4000 inimest seda katastrofot koristama. Neist enamus on täitsa surnud. Ja sel päeval oli Tsernobõlis 11 pulma.. Tegelikult.. Mul on selle kõige peale ainult üks lause.. Tegelt suht jube..

Ja see lausa - tegelt suht jube - sellega oli täna väga kriipi olukord. Me Liisuga vaatasime seda slaidiesitust ja noh.. tegime mingeid nalju sellekohta seal, kui nii võib öelda.. Lihtsalt, et.. no eniveis.. Ja siis äkki me vaatasime üksteisele tõsiselt otsa ja ütlesime täiesti samal ajal täpselt sama lause: Tegelt suht jube..

See oli ausalt ka kriipi.. Vägagi..


Teil on midagi sellist juhtunud kunagi?


PS: Ausalt ka, see Tsernobõli asi on ikkagi suht jube... Niiet palun, kui te ehitate meile siia tuumajaama, siis palun (tõesti, palunpalun) üritage alati kõiki mõõdikuid kontrollida. Ma lihtsalt ei jõuaks kahe minutiga asju kokku pakkida ja terveks eluks kuhugi x kohta kolida. Hawaii ehk..., aga ikkkagi. Ei aitäh.

3 comments:

http://abebedorespgondufo.blogs.sapo.pt/ said...

Very good.

Eneken said...

kahtlane komment see eelmine... aga tuumapilve asemel on praegu tuhapilv... mis on ka suht kriipi... ja 86. aastast mäletan ma, et tükk aega ei tohtinud ukraina ja valgevene õunu ja pirne ja arbuuse ja värke süüa... aga kui see sind lohutab, siis ega nüüd iga tuumajaam ka kohe ei plahvata... mitte et ma hullult tuumajaama tahaks :P

Paula said...

õah, kriipi. nojah, ei või iial teada ju ikkagi :D huvitav, kas nad mingit muudmoodi ei taha seda tuumajaama värki korraldada? :D