Pages

Saturday, December 5, 2009

Jõulude erilisuse märkamine ehk kuidas me Marieliga jõulumeeleolu nautisime.Britt, kui minu üks lemmikumatest blogipidajatest, korraldas blogivõistluse. Täpsemalt saab lugeda siit. Igatahes.. ma mõtlesin, et võiks ka proovida, kuna täna käisime Marieliga linnas ja see sobib superhästi selle postituse aluseks. :)

Kuidas jõuluooteaega eriliselt veeta?

  • Jõuluteemalistel kontserditel käimine.
Jõulukontserdid on üks suhteliselt tähtis osa jõuludest. Vähemalt minu jaoks. Ma tegelikult ei mäletagi jõule, kuna poleks käidud mõnel jõuluteemalisel üritusel. See ei peagi olema midagi väga suurt ja erilist. Juba heategevus, punased päkapikumütsid, küünlad ja jõululaulud teevad asja eriliseks. Enamus neist on, kusjuures täiesti tasuta.
Meie Marieliga külastasime täna kahte üritust. Üks neist oli Taskus aset leidnud "Jõulutäht 2009", kus esinesid erinevate laulustuudiote lauljad. Väga tore oli. Teine kontsert oli Jaani kirikus, mis oli vist tänase päeva kõige ilusam elamus. Kontserdil laulsid Tõnis Mägi ja Kärt Johanson ning vahepeal esines ka koor nimega Juhhei. See oli supermõnus.
  • Jõulude ajal hämaras linnas jalutamine.
See on eriline, kuna jõulude ajal on teadupärast kõik kohad imeilusalt kaunistatud ja hämaras näevad need veel superilusad välja ka. Iga aastaga lähevad need kaunistused nutikamaks. Ainus miinus on see, et tihtipeale on õhtuti hämaras külm, aga selle vastu aitab üks kuum kakao ja soojad riided, niiet soovitan soojalt kõigil jõulukaunistused järele tšekata. Ja ei tasu unustada, et jõulude ajal liigub linnas igasugu päkapikke ja jõuluvanasid, kes lahkelt kommi ja šokolaadi jagavad! :)
Täna nägin mina selliseid päkapikke ja ka kaunistusi päris palju, osad pildid:
  • Kingitused.
Sinna alla käib nii nende tegemine, valmistamine, kinkimine ja ka saamine. Kõige lahedamad on loomulikult isetehtud kingitused, sest nende puhul on alati teada, et need tulevad südamest ja nendega on vaeva nähtud. Hästi lahedad on tegelikult ka need kingitused, millel on mingi mõte, ehk siis kui sa oled need ostnud mingi kindla ideega mõeldes selle saaja peale :)
Siia punkti alla käib ka kaartide tegemine. Mulle meeldibki tegelikult just kaarte kõige enam teha. Selleks on mul hunnik erinevaid asju ja kui tuju peale tuleb, siis võin ma nendega ennastunustavalt mitu tundi mässata.
Nendest ei saa ma rohkem eriti rääkida, kuna kingitused on alles kinkimata ja see peab üllatuseks jääma. Ma võin nii palju öelda, et ma üritan see aasta suurema osa kingitustest ise teha :)
  • Piparkookide tegemine ja kaunistamine.
Tegelikult ei lähe see päris kokkamise alla. Võinoh.. vähemalt ei käi see ainult kokkamise alla, sest see võib olla väga lõbus. Kutsu sõbrad külla, osta valmis piparkoogitainas, glasuur ja hakake pihta! Piparkookide kujul ja kaunistamisel pole piire.. välja arvatud teie fantaasia. Ja sinna juurde võite kuulata klassikalisi jõululaule ja juua glögi või teed.
Ise pole jõudnud seda veel teha, aga juba seda kirjutades tekkis tõeline jõulutunne, niiet tasub proovida!


Need olid minu neli lihtsat soovitust jõulumeeleolu loomiseks. Kindlasti on neid veel ja veel, aga need on esimesed, mis pähe tulid ja ju siis ka kõige tähtsamad :)

5 comments:

Eneken said...

eripopp... ma pole peale päkkarite värvimise miskit taibanud teha, ainult jõulukopp tuleb ette poes käies... vaatan homme selle pilguga ringi, et mida lahedat toimub... tähhmõte :)

Britt said...

Väga armsad mõtted :) Mul on ka üks kindel element jõulude ajal see kontserditel käimine - igal aastal käime 1. jõulupühal perega Arsise kellade koori kuulamas. VÄGA jõululik! :D

Paula said...

emme: Nojust :)

britt: Aitäh! Nii lahe :)

johanna said...

see punase kleidiga väike tüdruk, on meie eestikeele õpetaja tütar :)
aga muidu väga hea bostitus (Y)

Paula said...

ma tean jap. aitäh