Pages

Saturday, October 3, 2009

õpetajate päevast

Eile oli meil lisaks kõigele veel õpetajate päev ka. Hommikul oli lastekoor. See oli samasugune, nagu iga nädal, kui välja arvata klassis ringi sebivad kaheteistkümnendikud ja viisteist minutit lühem tund. Vahetundidel lasti mingit kohutavat muusikat. Päeva lõpuks suutsid selle enamvähem kõrvast mööda lasta.

Teine tund oli inglise keel. Õpetajaks oli keegi kaheteistkümnendik Marko. Me mängisime mingit kuldvillaku moodi asja. Kõik küsimused olid Inglismaa kohta. Enamus küsimusi jäid poolikuks, sest vastus hõigati poole pealt ära. Näiteks nagu et "Kes oli see 1960. aastate bänd, kelle...?" Loomulikult The Beatles. Või siis et "Kes on see kuulus artist, kelle suurim hittlugu on "Mama Do" ja kes..?" Loomulikult Pixie Lott. Või siis kohutavalt naeruväärne küsimus "Millise kuulsa The Black Eyed Peasi laulja nimi on tegelikult *eesnimi, mis mul meelde ei jäänud* Ferguson?" Loomulikult Fergie. Osad küsimused ise olid suht keerulised, aga vastused olid kõige tuntumad asjad/inimesed üldse, niiet juba enne tunnu lõppu seisid kõik ukse juures ja ootasid kella.

Järgmine tund oli loodusõpetus. Erinevalt teistest tundidest oli see liiga igavalt tavaline. Tegime mingit elektrijõu katset. Ma jõudsin ainult pool valmis.

Siis tuli kaks käsitööd, kus me pidime komme tegema. Kommide tegemisest oli asi aga suuhteliselt.. kaugel. Kaheksandikud olid kommid juba valmis teinud ja me pidime ainult tsellofaani (Greta minestab ära :P) lõikama ja kommid sisse pakkima. Iga õpetaja sai kaks kommi, mille küljes oli kaart. Nojah. Teise tunni keskel olime oma kommilaadungiga valmis ja kõigil jooksis suu vett... No ausalt.. Kellel ei jookseks, kui on just olnud söögivahetund, kus antakse sulle peedisuppi ja peale seda pannakse sind kirju koera materjalist komme sisse pakkima, mis on veel nonparellide või mandlilaastudega kaetud.. Oeh.. Igatahes, keegi ei öelnud sõnagi. Kõik istusid laua taga, kommid keskel. Käsitööõpetaja (ta oli ka terve tunni seal.. peaaegu terve tunni) vaatas meid nagu õnnetusehunnikut ja siis ütles "Nonii.. Kes tahab, võib ühe kommi võtta." Nojah.. loomulikult tahtsid kõik. Kahju, et mul fotokat kaasas polnud, need nägid tõesti nii nunnud välja. PEALEGI meil jäi 38 kommi üle. Ja kuna meid on kõigest.. 12, siis keegi sellest eriti kahjumisse ei jäänud. Mõne ajapärast ütles õpetaja "Te vist tahate teist veel.." Kommikandik jäi veel 12-ne kommi võrra tühjemaks. Õpetaja läks ära. Jäime selle kaheteistkümnendikuga sinna klassi. Kommitaldrik läks külmkappi ja sinna ta ka jäi. :D Hoolimata kõigist plaanidest, mille me 10 minutiga välja jõudsime mõelda ja mille abil oleks taldriku kapist kätte saanud.

Põhimõtteliselt oli suht igav. Käsitöö oli ainus selline.. lõbusam tund. Tavaliselt on õpetajatepäevad lahedamad olnud. Ahjaa... meil oli lisaks õpetajatele Ämblikmees ka. Ma ei tea mis rolli ta täitis, aga jah. Kaheteistkümnendikust turvamees käis pesapallikurikaga ringi, aga isegi siis ta eriti ohtlik ja kuri ei tundunud. Ja kõige naljakamad olid need algklasside õpetajad-kaheteistkümnendikud, kes neid sööma ja mujale tundidesse kantseldasid - "kätust kinni ja hakkame nüüd minema..". Ohjah..

Aula aknad olid ajalehtedega kinni kaetud. Salajane värk :D.

Nännu:


No comments: