Pages

Friday, August 7, 2009

LootusetusTäna on ilus ilm eks? Hah.. me mõtlesime ka nii.

Mingi kell 12 mõtlesime, et läheks kuhugi randa, et ilus ilm ja et pole kusagil eriti käinud värki-särki. Pakkisime asjad kokku, sõitsime Saadjärve äärde. Sinna jõudes avastasime, et oodatud liivaranna asemel on 10 meetrit korda 10 meetrit plats liivaga, kus tädid-onud oma saunalinadega külg külje kõrval päevitasid.. Njaa.. Liivarannast oli asi ikka väga kaugel.
Mõtlesime, et ei-ei, et teisel pool järve peaks ikka liivarand ka olema. Pärast seda, kui olime seal natuke ringi tiirutanud ja veendunud, et see väike liivaplats oli ainus võimalus seal kohas vette minna (kui just ei kavatsenud kellegi suvila või maja hoovi minna...) hakkasime teisele poole järve sõitma. Kraade näitas 23, päike paistis. Natuke kahtlane see värk tundus, sest ees olid ainult tumedad pilved. Lootust andis see, et järve kohal tundus päike paistvat. Sõitsime, sõitsime ja siis hakkas vihma sadama. Meie kahekümne kolmest kraadist sai hetkega seitseteist. Polnud just eriti lootustandev rannailm. Siiski, sõitsime edasi, hoolimata sellest, et iga saja meetri tagant sadu kasvas. Lõpuks leidsime ennast siis selle õige liivaranna juurest, paduvihma käes.
Ainus hea külg vist oli see, et me polnud ainsad. Parklas seisis niiumbes 5 autot koos pettunud rannalistega, kes kuidagimoodi ei tahtnud leppida sellega, et tuleb koju tagasi minna. Eriti tobe oli see, et samal ajal oli Tartus ülisoe ja päike paistis. Peale seda, kui me seal pool tundi olime autos istunud, jäi vihm järele. Väike lootus nagu isegi tekkis. Isegi pilvede liikumise järgi ei olnud võimalik otsustada, kas on võimalus, et päike tuleb välja, sest pilved ei liikunud. :S Vähemalt mitte nii, et silm näeks :D. Kõndisime randa, kuhu oli kogunenud juba paar seltskonda, kes oma pahameelt suhteliselt selgelt avaldasid. Vett me ei katsunud, aga tundus, et see oli üsna soe, arvestades seda, et mõni seal ikkagi ujuda proovis.. Mis siis, et saunalinaga ja ilma päikeseta ;).
Me olime seal ilmselt juba ligi tund oodanud, kui välja tuli oodatud päike. Kraade oli siiski ikka veel ainult 17.. Autodest vajus aina välja inimesi, kes siis tasakesi randa jalutasid.
Lõpuks me ikkagi otsustasime, et me läheme koju tagasi. Tee peal sadas veel pisut vihma, kui selle lõppedes tõusid kraadid jälle 25 peale. Koju jõudes paistis ka veel päike, aga nüüd on juba siin ka kohutavad vihmapilved.

Njah, teinekord jälle..
pildid:

http://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/01/1c/5f/68/sunny-day-in-cheshire.jpg

http://www.deskpicture.com/DPs/Nature/PartlyCloudy.jpg

No comments: