Pages

Friday, August 21, 2009

kooooooll...


Tänane päev on tõsiselt selge kinnitus sellele, et varsti peab kooli minema, sest saime täna õpikud kätte. Elamustest niipalju, et vähemalt on enamus mu õpikud kas veel kasutamata või vaevu kasutatud õpikud, mis tähendab, et see aasta on kõigil kaaned alles ja loodetavasti ei ole lehti ka puudu. Kahju, et ma täna keeleõpikuid ei saanud - oleks saanud saksa keelt vaadata. Mul on endiselt eelmisest aastast väike segadus tegusõnade rektsiooni ja selle uue artikli asjaga.. Die Farbe des Pferdes (vist) ja muu taoline..

Matemaatika õpik on mu üks vaieldamatuid lemmikuid. See on kõvade kaantega, nagu seda peaksid olema kõik mataõpikud. Lihtsalt selle pärast, et õpilased kes matemaatikat põhimõtteliselt eriti ei seedi (nagu Ossu) võivad mõningates tundides kaaned lihtsalt.. katki teha :D Aga selle aasta matemaatika õpik tõsiselt meeldib mulle.. Väljast. Sisemine osa tundub hetkel nagu pooleldi hiinakeelne.

Bioloogiaõpikud on ka täiesti uued ja meenutavad eelmise aasta loodusõpetust. Geograafiaõpik on suhteliselt hirmutav, aga väike lootus on, et see on huvitav. Keegi tark ütles mulle, et geograafia õpiku juurde tuleb osta selleaastane valemivihik, sest see on hea. Mis tähendab, et tuleb Rahva Raamatut külastada ja seekord on loota, et saan oma kinkekaardid lõpuks ära kulutada. Kui see vihik piisavalt palju ei maksa, siis võib Liisu vist uue võtmehoidja peale loota :D Eelmine kord ta juba sai ühe, sest ma ei osanud sealt mitte midagi osta.

Eesti keele õpikud on ainsad, mille puhul tekib väike kahtlus, kas kõik lehed alles on. Ja seal on palju teksti.. VÄGA palju teksti. Jääb üle loota, et meil ei ole väga sisukad töövihikud.

Ajalugu tekitab juba praegu peavalu ja selle puhul jääb ainult üle loota, et mingil moel saavad poest otsa rahakummid, veepommid ja muu taoline värk ning et keegi leiutab midagi paeluvamat, kui jubedat muusikat mängivad telefonid. Seda kõike lihtsalt selle pärast, et ajalooõpetaja natukenegi rohkem ajaloole keskenduks..

Ja kõige selle juures tuleb meelde kõik, mis varsti ees ootab. PÕHHH.. Ma oleks nõus koolis käima täiesti vabalt siis, kui tunnid kestaksid kasvõi 15 minutit vähem, vahetunnid oleksid kasvõi natukene pikemad, õpilasi oleks poole vähem ja nii edasi..
Mis tähendab, et see kõik on lootusetu :P Ja mis omakorda tähendab, et iga päev koju jõuda on veel mõnusam.

Pikk postitus tuli isegi. Juhuu.. :D

Selle kõige kõrval teeb tuju natuke paremaks see, et ma sain oma DIY-blogisse uue jälgija. Üritan õhtul teha ühe paari neid Barbie kõrvarõngaid, mida Style Hurricane-is nägin. Ma üleeile just avastasin enda Barbie asjad, mille hulgas on ülipalju kingi.

Nüüd ma lähen surinpulti varsti.

Pilt: http://daphnecaruanagalizia.com/wp-content/uploads/2009/07/maths.jpg

No comments: